Komiksy

Jacek Drewnowski kończy z tłumaczeniem komiksów z uniwersum Star Wars [Prima Aprilis - Aktualizacja]


Jacek Drewnowski w rękach Imperium

Niestety, ale mamy dla wszystkich przykrą wiadomość. Otóż po blisko 20 latach znany i lubiany w środowisku fanów Jacek Drewnowski rezygnuje z tłumaczenia komiksów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Poniżej krótka informacja od Jacka:

„Gwiezdne Wojny to spory kawałek mojego życia, masa wspomnień a przede wszystkim wiele przyjaźni oraz Wy drodzy komiksowi czytelnicy. Przez prawie 20 lat pod moimi palcami przewinęło się tysiące plansz, które miałem przyjemność dla Was przetłumaczyć. Dzisiaj jednak postanowiłem, że pora zejść ze sceny. Chciałbym mieć przede wszystkim więcej czasu na moje pasje, a w szczególności na podróże do Włoch, które staram się odwiedzać regularnie kilka razy do roku. Chciałbym także więcej czasu spędzić nad rozpropagowaniem mojej ulubionej serii komiksowej „Dylan Dog” w naszym kraju.

Nie chce jednak zostawiać Was bez żadnej obietnicy - otóż stery po mnie przejmie Wasz kolega Piotrek (Rutkowski - dop. red.) , który od dłuższego czasu zajmował się działem komiksowym na łamach Bastionu.

Dlatego do zobaczenia i Niech Moc będzie z Wami!”.


Przy okazji redakcja Bastionu chciałaby podziękować Jackowi za te wszystkie lata ciężkiej pracy a także życzymy samych sukcesów Piotrkowi Rutkowskiego na nowej drodze kariery!


Aktualizacja
Jacek Drewnowski to w rzeczy samej człowiek legenda dla nas fanów Gwiezdnych Wojen, który obecnie zaangażowany jest praktycznie w większość tytułów, które wychodzą w naszym kraju w polskiej wersji językowej (czy to jako tłumacz czy konsultant merytoryczny). W imieniu Jacka dziękujemy za wszystkie miłe słowa, które skierowaliście w jego stronę zarówno tutaj pod newsem jak i na Facebooku w komentarzach.Tagi: Jacek Drewnowski (90) Piotr Rutkowski (tłumacz) (1) Prima Aprilis (52)

Komentarze (13)

Ale jak to nie żart. Nieśmieszne.

Ale że jak, że to nie był prima aprilis? xD

Pamiętam słynny chat z Panem Jackiem w Kantynie za który dostałem chyba pół roku bana xD

Potwierdzam, dla Włoch można rzucić wiele rzeczy.

Na zawsze w naszej pamięci. [*]

Twarde prawo ale sprawiedliwe.

Pan Jacek Drewnowski jest wymieniony w "Nauce Świata Dysku I" jako jedna z osób którym pan Piotr W. Cholewa dziękuje za pomoc - podejrzewam, że Disney dotarł do tego i nie spodobało mu się, ze Pan Jacek Drewnowski wspierał wydawanie cyklu który do Imperium Disneya nie należy, postrzegając to jako swoistą nielojalność niestety musieli tak postąpić. Przykre, ale takie są prawa rynku.

I dobrze mu tak. Niech wraca do szkoły!!!

Gdyby to jeszcze była prawda :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.