TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Celebration Chicago 2019: Panel „The Clone Wars”

2019-04-15 15:15:24 Różne

Wczoraj, prócz zwiastuna „The Clone Wars Revival” odbył się panel dotyczący przyszłych odcinków. Na początek małe sprostowanie: podczas streamu poszła wieść, że nowe epizody będą wchodziły w skład sezonu szóstego, teraz podobno okazuje się, że to jednak siódmy. Niestety nie podano najważniejszej informacji, to jest daty premiery na Disney+, ale podczas imprezy przewijała się plotka, że ma to podobno nastąpić po „The Mandalorian”, także jeszcze sobie poczekamy. Tym bardziej, że część scen jest ewidentnie jeszcze nieskończona.

Panel prowadził Warwick Davis, a dołączyli do niego Dave Filoni, Ashley Eckstein, Dee Bradley Baker i Sam Witwer. Spotkanie rozpoczęło się od pokazania filmu podsumowującego wszystkie dotychczasowe sezony. Potem Filoni zaczął mówić, że na początku obawiał się robienia serialu jeszcze raz, bo wiedział jak jest to wymagające. Ale namówiła go Carrie Beck i ludzie od Disney+. Wyzwaniem jest przede wszystkim skala: o ile ta w „Rebels” jest dość mała, o tyle w TCW bitwy są o wiele większe. Na ekranie potrafią być dziesiątki klonów. Baker wtrącił się i dodał, że nie myślał, że kiedykolwiek jeszcze zagra żołnierzy Republiki.

Ashley powiedziała, że atmosfera tajemniczości wokół serialu jest tak silna, że czasem nawet aktorzy nie wiedzą co się do końca dzieje. O powrocie serii dowiedziała się od Dee (lub też „kapitana Reksa” jak ma go wpisanego w telefonie) w SMS-ie, gdy była w Disneylandzie. Aktor nieco bał się pisać do niej. Umowa poufności, czyli tak zwane NDA, jest tu bardzo silna. W „Revival” będzie dwanaście odcinków i Dave stwierdził żartobliwie, że tylko tyle, bo dłużej aktorzy nie wytrzymaliby z ujawnieniem sekretów. Mówiąc jeszcze raz o swoim Drzewie Zaufania (nawiązanie do panelu „Rebels”), wyjawił, że jego zdaniem aktorzy nie znajdują się nawet w tym samym ogrodzie - innymi słowy, że nie mówi im za wiele.Dzięki nowej technologii poprawiono modele postaci, zwłaszcza twarze, co zresztą widać na zwiastunie. Pokazano klip z odświeżonej wersji „Bad Batch”, po którym Dave doszedł do wniosku, że lepiej jest oglądać SW, niż o nim mówić. Baker ma słabość do tej konkretnej grupy klonów.Eckstein miała problem z powrotem do głosu młodszej wersji Ahsoki, ale dzięki Filoniemu i jego wskazówkom wszystko się udało. Togrutanka po odejściu ze świątyni będzie miała nowy strój, coś w rodzaju kombinezonu. Ashley od razu stwierdziła, że musi zrobić coś takiego na potrzeby Her Universe. Była padawanka będzie próbowała odnaleźć się w nowej rzeczywistości bez wsparcia przedstawicieli Zakonu i na poziomie 1313 Coruscant spotka siostry Trace i Rafę Martez. Dziewczyny żyły zupełnie inaczej niż ona i miały inny pogląd na wojny klonów. Tu warto na chwilę cofnąć się do roku 2016 i tamtejszego Celebration, a konkretnie panelu o Tano. Podczas niego podano szczegóły wyżej wymienionej historii, tylko że zamiast dziewczyn rolę towarzysza Togrutanki miał odgrywać Nix, łotrzyk i spryciarz; pojawiały się sugestie, że byłby jakiś wątek romantyczny pomiędzy tą dwójką. Wygląda na to, że chłopak wypadł z historii na korzyść sióstr. Jakakolwiek jest prawda, nie odniesiono się do tego podczas rozmowy. Tak czy siak, Ahsoka będzie nieco zagubiona, przez co po raz pierwszy chyba będzie zachowywać się jak osoba w swoim wieku. Ale Eckstein uważa, że nastolatka w tych odcinkach będzie stawała się tym, kim będzie w „Rebeliantach”. Na pewno zmieni swój światopogląd na pewne sprawy. Pokazano fragment, który kiedyś przewijał się na konwentach, czyli kłopoty ze skuterem repulsorowym.

Oblężenie Mandalory stanie się centralnym punktem nowych odcinków. Witwer bardzo chciał wiedzieć co się tam stało, skoro Maul występuje w tych odcinkach, ale Dave nie chciał mu powiedzieć. Dopiero pani Filoni podczas obiadu zapytała męża, czy może zdradzić tajemnicę. Reżyser myślał o tych epizodach bardziej niż o czymkolwiek innym. Nowy strój Maula, niegdyś Dartha, oparto na tym, co widzimy w „Hanie Solo”, a zresztą Zabrak ma być charakterem zbliżony właśnie bardziej do swojej inkarnacji z TCW czy spin-offa niż zmęczonego życiem starca z „Rebeliantów”. Dal Sama epizody z Mandalory to najlepsze, co do tej pory zrobili z tą postacią. Czeka nas między innymi widoczny przez chwilę w zwiastunie pojedynek z Ahsoką - a do choreografii Filoni zatrudnił samego Raya Parka, który wykonywał akrobacje w stroju motion capture. „Bo jak Maul walczy, to walczy”, powiedział. Ma to być podobno najlepsza batalia na miecze w całym serialu.Powróci Bo-Katan i będzie odgrywała kluczową rolę w historii. Ponownie przemówi głosem Katee Sackhoff. W historii zobaczymy też moment, w którym klony oddadzą część Ahsoce, malując sobie hełmy w jej barwy. Pokazany niżej klip jest jeszcze nieskończony.Potem na scenę dołączyła reszta clonewarsowej rodziny: Matt Lanter, James Arnold Taylor, Tom Kane, Catherine Taber i Matthew Wood. Taylor powitał widownię słynnym „Hello there”, na co Wood nie pozostał mu dłużny i odparł równie sławnym „General Kenobi. You are a bold one!” (45:46 na filmie z panelu, kto ciekaw). Kane stwierdził, że to działa jak aplikacja, a gdy poproszono go o wyjaśnienie, powiedział, że aktorzy tak się zżyli ze swoimi bohaterami, że automatycznie potrafią „wejść” w głos. Musiał przeprowadzić się na drugi koniec Stanów, więc niestety nie miał już okazji nagrywać wspólnie razem z resztą. Na koniec Filoni powiedział, że TCW tak działa na publiczność, bo jest to dzieło Lucasa - a on sam uczył się od mistrza.

Film z panelu jest dostępny poniżej. Gdyby powyższe klipy zdjęto z YouTube'a, są one w 22:17, 30:37 i 40:48. Dla wszystkiego wstawiamy jeszcze wywiad z Filonim ze streama, jednak nie ma tam niczego nazbyt ciekawego.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Ashley Eckstein (134) Carrie Beck (20) Catherine Taber (24) Dave Filoni (600) Dee Bradley Baker (57) Disney+ (490) Han Solo (spin-off) (418) Her Universe (44) James Arnold Taylor (46) Katee Sackhoff (45) Matt Lanter (38) Matthew Wood (60) Ray Park (63) Sam Witwer (76) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (618) The Clone Wars (1395) Tom Kane (32) Warwick Davis (93)

KOMENTARZE (22)

 • Zablokowany2019-04-18 22:37:22

  @Finster Vater
  Tylko wtedy musiałby pojawić się w książce.

 • Finster Vater2019-04-18 11:35:06

  Ale tego to nie wiemy, będą 4 odcinki "Walkabout" to może się tam przewinąć. Ew. miał być w tych odcinkach z podziemiami świątyni, które wypadły(?). Kurde, mogła by być już ta jesień.

 • Zablokowany2019-04-18 10:21:57

  @Finster Vater

  "Podczas niego podano szczegóły wyżej wymienionej historii, tylko że zamiast dziewczyn rolę towarzysza Togrutanki miał odgrywać Nix, łotrzyk i spryciarz; pojawiały się sugestie, że byłby jakiś wątek romantyczny pomiędzy tą dwójką. Wygląda na to, że chłopak wypadł z historii na korzyść sióstr."

 • Finster Vater2019-04-18 03:38:23

  Ale w jakim sensie zmienia? BB chyba polecą tak jak to niezreenderowane co znamy, cała reszta jest raczej w większości nowa choć oparta na scenariuszu Lucasa (acz szczegółow nie znamy, tzn. ja nie znam) - a to co pokazali poktywa się w jakimś stopniu z tymi szkicami które znamy od lat.

 • Zablokowany2019-04-17 23:14:59

  Czy tylko mnue martwi, że kapelusznik już zmienia ustalone wcześniej scenariusze odcinków?

 • SW-Yogurt2019-04-17 21:33:04

  Było szuflować na Vandorze. No dobra, tam jeszcze nie dotarłem (niech się dalej rozwijają), ale Saslong odśnieżyłem. ~:)

 • Finster Vater2019-04-17 20:38:43

  No właśnie, jest Asica, jeszcze tak ładnie zoutfitowana, to i rogaty w pakiecie może być. A z tym śniegiem, to się czuję oszukany. Kupiłem sobie profesjonalną szuflę, i nawet centymetra nie spadło w tym sezonie. Nawet nie miałem szansy rozpakować.

 • SW-Yogurt2019-04-17 20:09:03

  No dobra, nie będę Cię przekonywał, że błądzisz, boś przekupiony Asicą. ~;)
  Też nie wiem po co lato, skoro do zsuwania śniegu jeszcze jakieś 7 miesięcy minimum. ~:(

 • Finster Vater2019-04-16 22:36:53

  @HAL 9000 - na takich żartach, to daleko nie zajdziemy
  @SW-Yogurt - nie zszedł, ino wpadł do dziury. Nawet nie ciemnej. A jak wpadł, to mógł się wydostać, co zrobił. Zresztą, przeszłość oddzielamy grubą kreską, ja tam czekam na pojedynek z Asicą. A to jeszcze tyle czasu... Po co komu to lato, jak już teraz jest 30 stopni.

  I - jak przesunę szafę, to mi się plakat zmieści :D

 • SW-Yogurt2019-04-16 18:56:35

  @Finster Vater - filozoficznie pewnie tak, ale ten akurat Zeb zszedł. ~:P
  A SOLO2/LANDO nie kręcą, bo na razie hodują damskie kadry.

 • HAL 90002019-04-16 18:49:36

  To się jeszcze okaże, na razie grają na sentymentach a to może mieć krótkie nogi :)

 • Nestor2019-04-16 12:20:03

  No i Filoni ma rację, TCW to dzieło Lucasa dlatego ma zupełnie inny odbiór niż Rebels czy Resistance.

 • Finster Vater2019-04-16 01:26:21

  @HAL 9000 - potoczyły się. Gdzieś;)
  @SW-Yogurt - non omnis moriar, przez takie marudzenie nie chcą Solo 2 nakręcić.

 • HAL 90002019-04-15 23:38:43

  Mnie interesuje co z tymi nogami się stało, jak potoczyły się ich losy :D

 • SW-Yogurt2019-04-15 22:45:38

  Jeszcze nie, ale jak już będę, to dopiero dam popalić. ~:P
  A kto umarł, ten nie żyje...

 • Finster Vater2019-04-15 22:35:49

  Marudzisz pan jak jakiś emeryt. Zwłoki będa walczące, Motion Capture Raya Parka, a ten wybrzydza. No i chyba jeden z niewielu przypadków, gdy robi się MC żywego osobnika i wsadza potem do animacji, bo zazwyczaj robi się odwrotnie.

 • SW-Yogurt2019-04-15 21:18:05

  Najzabawniejsze jest to, że nie skończą 6, ale zaczną 7. ~:D
  Reszta taka se, no i znów chodzące zwłoki. FUJ!

 • Finster Vater2019-04-15 16:50:38

  Aaaa, zagadałeś mnie, a tutaj trzeba Matce przede wszystkim podziękować za świetną robotę i czapkować do samej ziemi. Chapeau Bas.

  I kurde, mówcie co chcecie, ale Aśka w tym stroju mechanika vel "jumpsuit" wygląda świetnie.
  I jeszcze tylko muszę znaleźć kawałek wolnej ściany, żeby sobie powiesić ten plakat. 90 cm na szerokość może być problem...

 • HAL 90002019-04-15 16:44:12

  No to czekamy, daj znać jak coś się pojawi (też brałem zbiorcze 1-5) :)

 • Finster Vater2019-04-15 16:31:02

  @HAL 9000 - ja mam tak samo, ale dlatego że 1-5 było wydanie zbiorcze w ładnym pudełku, a 6 był osobno ;) Jednak myślę, że wyjdzie osobno, na razie się wstrzymuję, choć ostatnio "6" chodzi gdzieś po 16$

 • HAL 90002019-04-15 16:28:16

  @Finster Vater - mam kupione na BD sezony 1-5, szóstego nie kupowałem, bo miałem nadzieję że kiedyś dokończą :D
  Jak myślisz, wyjdzie zbiorczy szósty, czy będą tylko oddzielnie?

 • Regmar2019-04-15 16:19:00

  Świetna robota! Przydałoby się coś takiego z panelu o IX.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..