TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Celebration Chicago 2019: Panele książkowe

2019-04-15 19:38:16 Celebration

Przez ostatnie dni na Star Wars Celebration miały miejsce liczne panele wydawnicze, podczas których zapowiedziano na prawdę niewiele ciekawych tytułów.

Na początek warto wspomnieć od dwóch projektach. Pierwszy pojawi się jesienią. To Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker. Potwierdzono powieść Del Reya i właściwie nie powiedziano nic więcej.

Durgi projekt wydaje się być ważniejszy. Będzie miał miejsce w 2020 roku. Biorą w nim udział Del Rey i autorzy: Claudia Gray, Charles Soule, Justina Ireland, Cavan Scott, oraz Daniel Jose Older. Całą ekipę zabrano na Skywalker Ranch, gdzie oglądali „Nową nadzieję” i „Imperium kontratakuje". Wszyscy jednogłośnie sugerują, że jest to coś NAPRAWDĘ DUŻEGO, a nazywa się Project Luminous. Niestety, na razie nie mogą nawet powiedzieć, jaka będzie forma tego projektu. Więcej „dowiemy się w przyszłości”.W sobotę odbył się też panel Del Rey. Tam dowiedzieliśmy się kilku informacji o fabule zapowiedzianych już powieści:

- w „Master and Apprentice” pojawi się inny uczeń Dooku: Rael Aveross
- Obi-Wan ma w powieści siedemnaście lat
- „Dooku: Jedi Lost” przedstawi nam całą drogę Hrabiego - od młodzika Jedi do Lorda Sithów
- w „Thrawn: Treason” zobaczymy konflikt między Krennikiem i Tarkinem, i Thrawna między nimi. Wróci także Eli Vanto.
- czytelnicy „Black Spire” będą świadkami zakładania przez Vi i Kardynała nowej bazy Ruchu Oporu na Batuu.


Dodatkowo, profil wydawnictwa na Twitterze sugeruje, że w przyszłym roku może pojawić się nowe „ From a Certain Point of View”.

Jeszcze przed Celebration na Amazonie pojawiła się zapowiedź publikacji „The Art of Star Wars Jedi: Fallen Order”, w piątek ogłoszono „The Art of Star Wars Galaxy's Edge”, a na panelu o „Rebeliantach” w sobotę pokazano okładkę „The Art of Star Wars Rebels”. Fani książek o kulisach powstawania Gwiezdnych wojen i grafik koncepcyjnych nie powinni być więc zawiedzeni. Wszystkie pozycje ukażą się jesienią.Na koniec troszkę inna zapowiedź. „I am C-3PO: The Inside Story", czy jak woli autor Telling the Odds, to nowa książka, którą napisze Anthony Daniels. Będzie to coś w formie autobiografii - od wczesnych prac przy C-3PO przy „Nowej nadziei” aż do Epizodu IX. Przedmowę napisze J.J. Abrams. Książka ukaże się nakładem DK na początku listopada.Jest też wiele zapowiedzi książeczek dla dzieci i publikacji przeznaczonych dla młodszych fanów. Chętnych do zapoznania się z nimi odsyłamy na oficjalną stronę Star Wars.
TAGI: Anthony Daniels (224) Cavan Scott (105) Celebration (451) Charles Soule (134) Claudia Gray (77) Daniel José Older (53) Del Rey (510) DK Publishing (Dorling Kindersley) (73) J. J. Abrams (544) Jedi: Fallen Order (55) Journey to Star Wars: The Rise of Skywalker (12) Justina Ireland (49) Star Wars: Galaxy’s Edge (Star Wars Land) (85) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (606) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (154) zapowiedzi książkowe (301)

KOMENTARZE (5)

 • Nestor2019-04-16 12:22:43

  YEAH! Na to czekałem!!! Duży projekt kilku autorów! Niech to tylko będzie spójna seria, a nie takie Age of Republic/Rebellion. Bo inaczej wam wąglika powysyłam pocztą!

 • HAL 90002019-04-15 23:36:21

  „The Art of Star Wars Jedi: Fallen Order” może być ciekawe.

 • ShaakTi11382019-04-15 20:32:04

  "Ilu-mi-na-ti!
  You`ve come to take control!"

  Starożytni Jedi, mówię Wam :D

 • mkn2019-04-15 20:27:10

  No nie mogli zdradzić trochę więcej na temat Project Luminous?! Coś za dużo tajemnic na tym Celebration.

 • SW-Yogurt2019-04-15 20:09:19

  Iluminati napiszą nową wersję ANH i TESB, aby zmieścić tam dyrdymały, które pojawią sią w TROSce. Potem firma na D. toto nakręci, a ramoty wyśle w /dev/null (skoro ma już pełne prawa). Tak będzie. O!

  The Art of Star Wars Jedi: Fallen Order mniam! Już się nie mogę doczekać.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..