Książki

Making Solo: A Star Wars StoryMaking Solo: A Star Wars Story

Making Solo: A Star Wars Story

Album Industrial Light & Magic, będący opowieścią Roba Bredowa, współproducenta nadzorującego efekty specjalne podczas kręcenia filmu. Ze słowem wstępnym od reżysera, Rona Howarda Opowieść, która dokumentuje cały proces powstawania filmu poprzez jego wszystkie etapy – planowanie (pre – produkcję), produkcję i montaż. Dowiemy się z niej w jaki sposób projektowano pokazane na dużym ekranie światy, obcych, droidy, w jaki sposób powstał „napad na pociąg” i „Kessel Run”, oraz oczywiście, jak stworzono luksusową wersję „Sokoła Tysiąclecia”. W ramach pre-produkcji zapoznamy się z procesem planowania filmu, „odwiedzimy” archiwa Lucasfilmu i lokacje jak Tre Cime di Lavaredo w Dolomitach, Furteventurę na wyspach kanaryjskich oraz kompleks elektrowni Fawley Power Station. Na koniec oczywiście zostaną przygotowania w studiu Pinewood. Następnie będziemy towarzyszyć w kręceniu poszczególnych scen – gdy w Sabacca,, napadu na pociąg, bitwy o Mimban, scenach na Vandor, Kessel i Savareen. No i na zakończenie post produkcja, poprawki i zakończenie.

Publikacja zawiera setki wysokiej jakości kolorowych i czarnobiałych zdjęć dokumentujących pracę nad filmem na wszystkich jego etapach, całość uzupełniona jest – oprócz głównego tekstu - opowieściami pracujących nad filmem członków ekipy ILM, jak Masa Narity, odpowiedzialnego za modelowanie Sokoła Milenium.

Książka godna polecenia dla wszystkich fanów Star Wars, a dla tych którym „Solo” się szczególnie podobał, pozycja wręcz obowiązkowa.AutorRob Bredow

ISBN-10: 1419737538

ISBN-13: 978-1419737534

Wydawnictwo: Abrams

Oprawa twarda; 256 stron. Język angielski.


Tagi: Rob Bredow (7) Ron Howard (162) Sokół Millennium (64)

Komentarze (8)

O! Ktoś się zastanawiał nad Nanibią - ewidentnie jest tam mój człowiek i szkoda że nie ma większego wpływu na całość SW i że w ogóle już musztarda po obiedzie itp.
Namibia to mój faworyt już od dawna i kilka razy linkowałem do pustynnych zdjęć, ostatnio tu:
https://star-wars.pl/Forum/Temat/23175#747850

Nie, gdyż ogólnie mało piszą ;) No i opowiadają o filmie Howarda, nie tym wcześniejszym. Co do Savareen, to tyle że się zastanawiali między Namibią a Kanarami.

Finster Vater - zapoznałeś się już z zawartością. Piszą coś o Tanaab albo że pod koniec filmu miała dominować czerwień (Savareen)?

O, widzę po długim łikendzie HAL900 ma dobry humor i od razu dowcipami rzuca ;)

Solo <3 ~:)
Wrócę, to za tydzień sobie kupię. Chyba. ~;)

Dolomity <3
Tre Cime di Lavaredo na razie czeka, bo dopiero się rozwijają na poważnie. W planach połączenie tego co mają i wyciąg na austriacką stronę. Wtedy zobaczę Vandor z bliska. ~:)

Ciekawe czy u nas wydadzą :)
W sumie najważniejsza informacja padła już w Art of, że pomysł na stronę wizualną powstał już na bardzo wstępnym etapie i tylko szkoda że nie został do końca zrealizowany.

100x lepszy niż TLJ ;)

To ja czekam na wytłumaczenie czemu color grading w tym filmie to porażka

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.