Książki

Premiera „A Crash of Fate” oraz „Myths & Fables”

Disney-Lucasfilm Press wydało dzisiaj dwie nowe publikacje, obie wchodzące w skład dużego programu wydawniczego powiązanego z „Galaxy's Edge”. Pierwsza to powieść dla młodych dorosłych „A Crash of Fate” autorstwa Zoraidy Córdovej. Główni bohaterowie - Izzy i Jules - w dzieciństwie byli przyjaciółmi, do czasu gdy rodzina dziewczyny opuściła Batuu. Teraz Izzy znowu pojawia się w Black Spire z jednodniowym zadaniem i ma okazję znowu spotkać dawnego znajomego, w którym się zakochuje. Standardowo: twarda oprawa+e-book+audiobook (po raz pierwszy czyta Brittany Pressley). Z Zoraidą rozmawiał m.in. The Disney Blog, któremu opowiedziała, jak dostała możliwość by tworzyć w świecie Gwiezdnych Wojen. Dodała kiedyś na Twittera post, że chciałaby napisać powieść młodzieżową o Poe Dameronie. Wieczorem dostała wiadomość od redaktora z Del Rey: szukali właśnie autorów do „From a Certain Poin of View”, a ktoś w wydawnictwie kiedyś czytał jakąś jej książkę. Później dowiedziała się, że jest jedną z potencjalnych wyborów Disney-Lucasfilm Press do napisania nowego romansu w uniwersum Star Wars, co autorka uważa za wielki zaszczyt.

Dostępny jest też baśniowy zbiór „Myths & Fables George'a Manna. Dwie historie rozgrywają się na Batuu. Lucasfilm często nazywa książkę „Baśniami braci Grimm o Star Wars". Jesienią w Wielkiej Brytanii wyda ją Egmont, więc może doczekamy się kiedyś polskiej edycji. W wywiadzie dla oficjalnej autor wspomniał, że w opowiadaniach pojawiają się m.in. postacie z dawnej gry mobilnej Uprising oraz nowej trylogii Thrawna, za to nawiązania do „Myths & Fables” w swoich ostatnich publikacjach umieścił Cavan Scott.Ilustracje do książki stworzył związany z podobnymi publikacjami Grant Griffin (również autor okładki książki Córdovy). Poniżej prezentujemy większość z nich.Wkrótce zadebiutują także kolejne publikacje powiązane z Galaxy's Edge. Powieść dla dorosłych „Black SpireDelilah S. Dawson, przewodnik, artbook, a nawet książka kucharska. Cały czas ukazuje się też miniseria od Marvela, coś dołożyć miało także IDW, ale o tym komiksie właściwie od miesięcy nic nie słychać. Autorzy wszystkich publikacji konsultowali się wcześniej z osobami z Walt Disney Imagineering odpowiedzialnymi za stworzenie Galaxy's Edge.

Tagi: Brittany Pressley (1) Cavan Scott (59) Del Rey (475) Disney Press / Disney-Lucasfilm Press (85) George Mann (6) Grant Griffin (3) nowości książkowe (247) Star Wars: Galaxy’s Edge (Star Wars Land) (74) Zoraida Córdova (14)

Komentarze (11)

Nalewka na pyrgach. Mniam.

Myths & Fables - świetne!
A Crash of Fate - nie jestem targetem, ale najgorzej nie jest :P

Czekam najbardziej na "Myths and Fables", ale "A Crash of Fate", też może być ciekawe.

Posiada ktoś z Was eBook (EPUB) Silmarillion Tolkiena? Kupić nigdzie nie mogę, a w necie jak do tej pory odnalazłem nie najlepszej jakości.

Czekam na Black Spire, chyba se odpale nawet wersje eng.

Crash of Fate raczej nie ma szans dorównać Lost Stars. Ale tego Myths też jestem ciekawy i bardzo liczę na to, że kiedyś w odległej przyszłości ktoś to wyda

Za to myths and fables zapowiada się mega ciekawe, ale i tak nie wyjdzie zapewne w Polsce...

A crash of fate po opisie trochę przypomina Lost stars 😉

"Myths and Fables" zamówione :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.