TWÓJ KOKPIT
0

Komiksy

„Galaxy`s Edge” Marvela dobiega końca

2019-08-28 20:52:04

Piąty zeszyt „Galaxy's Edge” trafił dziś do sprzedaży, tym samym kończy się rozpoczęta w kwietniu miniseria, a także fabularny program wydawniczy powiązany z parkiem rozrywki. Autorami komiksu są Ethan Sacks (scenariusz) i Will Sliney (rysunki). Przy tworzeniu historii pomagali także członkowie Walt Disney Imagineering. Opowieść umieszczona została w osadzie Black Spire i dotyczy grupy przemytników, chcących ukraść cenny artefakt należący do Dok-Ondara, ithoriańskiego sprzedawcy antyków. Na tropie przedmiotu jest także Najwyższy Porządek, któremu zadanie dodatkowo utrudniają bojownicy Ruchu Oporu. W komiksie pojawia się także znany pirat Hondo Ohnaka. W każdym zeszycie znajdują się retrospekcje, z których dowiadujemy się, w jaki sposób Ithorianin pozyskał niektóre ze swoich cennych przedmiotów.

W pierwszym zeszycie wyruszamy z Hanem i Chewiem na polowanie na Rathary, w drugim nieoczekiwanie śledzimy losy Greedo i miecza świetlnego, należącego niegdyś do mistrza Ki-Adi-Mundiego, nie wiadomo jednak, co z atakiem droidów na Wookiech. Trzeci zeszyt powinien zadowolić fanów „Łotra 1”. Jest to także okazja do zobaczenia Ondara i Honda w akcji. W czwartym zeszycie Doktor Aphra udaje się do starożytnej świątyni Sithów, a piąty, wydany dziś, jest kulminacją głównej opowieści.Historie Galaxy's Edge rozwijają także inne publikacje.

Z „Black Spire” możemy obserwować, jak bazę na Batuu założył Ruch Oporu. „Pirate's Price” za to ujawnia, co Ohnaka robi na planecie, i skąd ma Sokoła Millenium.
TAGI: Ethan Sacks (17) Will Sliney (10)

KOMENTARZE (4)

 • SW-Yogurt2019-08-29 10:28:40

  Wielka szkoda, że nie czytam, bo też mnie frapuje co z atakiem droidów na Wookiech.

 • Nestor2019-08-28 21:40:50

  A sry, TIE fighter ich chyba przebił...

 • Nestor2019-08-28 21:40:31

  nareszcie koniec, najgorsza seria ever...

 • ogór2019-08-28 20:53:11

  "nie wiadomo jednak, co z atakiem droidów na Wookiech" - trochę śmiechłem jak to przeczytałem xD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..