Klasyczna Trylogia

Rian Johnson był zawiedziony „Imperium kontratakuje”

Tym razem Rian Johnson nie mówił wprost o „Ostatnim Jedi”, ale porównał jego odbiór do osobistego odbioru „Imperium kontratakuje”.

Rian Johnson miał siedem lat, gdy V Epizod wszedł na amerykańskie ekrany i był bardzo zawiedziony sequelem „Gwiezdnych wojen”. Gdy był bardzo mały Rian poszedł z tatą do kina na „Nową nadzieję”, którą dobrze wspominał. Jeszcze lepsze uczucia wiążą się z „Powrotem Jedi”, który będąc dzieckiem Johnson ubóstwiał. Ale V Epizod to jedno wielkie rozczarowanie, choć jak przyznaje Rian z czasem, ale bardzo wolno, to się zmieniło i w końcu stał się to jego ulubiony film.

Tu warto pamiętać, że w latach 80. „Imperium kontratakuje” nie od razu zostało ogłoszone sequelem wszech czasów. Krytycy widzieli wiele wad tego filmu, fani też trochę narzekali. Trwało to prawie trzy lata, do „Powrotu Jedi”, wówczas Ewoki i lżejszy charakter filmu okazał się być problemem. Potem przyszła pora prequeli.

Co w „Imperium” nie podobało się Rianowi? To że Luke został emocjonalnie wykastrowany przez ojca. To bardzo mocno utkwiło w umyśle Riana, nie podobało mu się, ale miało pewien sens i z czasem reakcja na to się zmieniła. Johnson wierzy, że to co rozwijało w nim wściekłość było częścią pasji, a ta ostatecznie powinna sprawiać radość. Dlatego z czasem pokochał to, czym był Epizod V.

Obecnie Johnson jest na etapie planowania i rozmyślania swojej trylogii w „Gwiezdnych Wojnach”. Sam jednak sugeruje, że to wcale nie musi być jego kolejny projekt, a na te filmy sobie poczekamy.Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (636) Epizod V: Imperium kontratakuje (496) Epizod VI: Powrót Jedi (463) Epizod VIII: Ostatni Jedi (498) Rian Johnson (292)

Komentarze (34)

I wszystko jasne. Skrzywdzony mały Rianek odreagował po trzydziestu paru latach. A mógł iść wcześniej do psychologa...

Pysiu, demokracja to ani nie obiektywizm ani nie większość, a głosy i większości i mniejszości, jak liczne by one nie były. Oczywiście mister bartoszu, nie musisz się przede mną tłumaczyć ze swojego skrajnego autorytaryzmu, postawa derpa sypiącego generyczną erystykę tu w zupełności wystarczy :D luzik

Oczywiście, nieważne jakie jest odczucie większości. Ważne że parę osób w fandomie jest niezadowolone i to wystarcza do uznania że TLJ obiektywnie jest filmem beznadziejnie beznadziejnym xDD

Daj znać jak pogodzisz fundamentalną sprzeczność swoich wypowiedzi.

Dokładnie, tylko mi się nie podoba i to tylko przede mną Ruin Johnson się w kółko beznadziejnie tłumaczy, podobnie jak ty zresztą się w kółko beznadziejnie wydurniasz.

"Nie ma takiego filmu w historii który nie podpadałby pod krytykę, bo zawsze znajdzie się ktoś komu coś się w filmie nie spodoba"

#hihihi TLJ jest obiektywnie beznadziejny bo mnie się nie podoba! xD

Jego wymówki robią się coraz bardziej śmieszne.

Czyli najpierw mu się nie podobało, a potem opinia publiczna wpłynęła na jego ocenę, no bo jak to tak hejtować najlepszą i najambitniejszą część "historii naszych czasów". Ruin is so full of shit...

Nie ma to jak usprawiedliwiać najgorszy epizod SW tym że najlepszy epizod SW, dawno temu kiedy wyszedł do kin, to też był krytykowany. Nie ma takiego filmu w historii który nie podpadałby pod krytykę, bo zawsze znajdzie się ktoś komu coś się w filmie nie spodoba i nawet takie hity jak "Lista Schindlera", "Ojciec Chrzestny" czy "Przemineło z Wiatrem" nie są tu wyjątkami.

Czyli po prostu nie napiszesz nic, bo te komentarze są niewidoczne ;P

@Kwarc
Nieee, te są cywilizowane. Wziąłbym na wzór te z bastionowych komentarzy, albo cudowną reckę Sheda z TLJ :)

@bartoszcze: Nie musisz, one już istnieją ;)
https://i.imgur.com/oeeC65C.jpg

Każdy epizod OT był lany w jakimś stopniu, a wy tu jakieś cuda niewidy XD

Ten koleś ma z reguły odczucia zupełnie inne niż większość...

Ach te prowokacyjne newsy, które nic nie wnoszą.

Ręce precz od SW popaprańcu

@Kwarc
Kusi mnie żeby napisać recenzję TESB utrzymaną w duchu pojazdów po Disneyu :)

Imperium kontratakuje było strasznie krytykowane, nawet przez recenzentów. Gdzieś miałem skany z gazet owych recenzji. Gdyby wtedy był od tak dostępny internet to klękajcie narody byłaby sodoma i gomora ;)

Zanim zaczniecie tyrady pod adresem RJ to zwrócę uwagi, że TESB świeżo po premierze też był ostro krytykowany. Już zaczęliście? Oh, nevermind.

Ten pan lepiej żeby na temat SW nawet się nie wypowiadał, co dopiero je tworzył... Sam oglądałem TESB na VHS mając około 4-5 lat (to dokładnie oczywiście trudno pamiętać xD) i zakładam, że sporo z tego filmu nie rozumiałem w tym wieku, jednak od samego początku przyciągał mnie swoim klimatem i do dziś kojarzy mi się z niezwykłą atmosferą magii i... mroku. ;]

mistrz idiota... myślałem, że to odnośnie Ruiny właśnie...

Ale to jest przygłup

Ruin pajac jak całe Disney

Dlatego ten klient powinien świnie pasać a nie Star Wars kręćić

Po E9 jeszcze polubicie TLJ...jeszcze polubicie ;)

Mając te kilkanaście obiegów na karku też mi się "Imperium" nie podobało. Reżyser miał już wtedy prawie sześćdziesiąt na karku, więc miał inny punkt widzenia. Lucas był w połowie czterdziestki. Znacz ja byłem szczyle przy nich i guzik wiedziałem o świecie. Dziś? Nadal wolę "Powrót Jedi" i "Nową nadzieję". :D

NIE NO BŁAGAM.... to mnie teraz rozbawił Rian. Porównywanie odbioru EP5 i EP8 jest absolutnie niedorzeczne. Owszem, mi się też EP5 na początku nie podobał... BO MIAŁEM 7 LAT jak go pierwszy raz widziałem, i mi się wydawał smutny... .The Last Jedi nigdy nie dorośnie do pięt EP5 bo jego problemem nie jest to, że fabuła jest inna niż ktoś by sobie tego życzył, ale choćby to, że zawiera w sobie IDIOTYZMY fabularne - a tego żaden czas nie naprawi.

Rian niech myśl o tym, jak skopał VIII część i postać Luke

TLJ za to został wykastrowany ze wszystkiego ;)

Spokojnie, dzisiejsze dzieci też dojrzeją do TLJ xDDD

Niech Rian najpierw nauczy się liczyć do trzech, a dopiero później próbuje zrozumieć wybitne filmy.

"Luke został emocjonalnie wykastrowany przez ojca"
Yep, teraz już wiemy skąd #MAHDEEEEEEEEEEEK

Yep, teraz już wiadomo, dlaczego TLJ temu panu nie wyszło.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.