Komiksy

Kończy się „Age of Resistance”, a wraz z nią 27-zeszytowa seria

Marvel

Wraz z pojawieniem się komiksu o Kylo Renie, dobiegł dziś końca rozpoczęty w grudniu projekt Marvela i Lucasfilmu „Age of...”. Jego celem było przypomnienie czytelnikom najważniejszych bohaterów całej sagi, zanim ta dobiegnie końca. W ramach trzech podtytułów ukazało się łącznie dwadzieścia siedem zeszytów: po cztery na bohaterów i złoczyńców z każdej trylogii + po jednym zeszycie specjalnym za który odpowiadał inny zespół kreatywny. Komiksy zostaną w przyszłym roku wydane w twardych oprawach, w ramach trzech książek, a teraz w dużej mierze są już dostępne wydania zbiorcze w miękkich okładkach.

 • Age of Republic
 • scenariusz: Jody Houser
  ilustracje: Luke Ross i inni


 • Age of Rebellion
 • scenariusz: Greg Pak
  ilustracje: Chris Sprouse, Marc Laming


 • Age of Resistance
 • scenariusz: Tom Taylor
  ilustracje: Ramon Rosanas, Leonard Kirk
  Podobny cykl, choć na mniejszą skalę i dla mniejszych czytelników, stworzyło także IDW.  Tagi: Age of Rebellion (2018) (6) Age of Republic (2018) (7) Age of Resistance (2018) (6)

  Komentarze (9)

  Błagam, nie przypominajcie mi nawet speciala o Biggsie i Porkinsie na wakacjach :/

  Bez urazy, ale były to lektury tak pasjonujące, że teraz patrząc na okładki Age of Republic nie pamiętam o czym były. Nie wiem czy to pamięć słabsza, czy po prostu komiksy przeciętne i nie mam zabawy z ich czytania na tyle, żeby zapamiętać coś ciekawego.

  Najlepszy speszial o Biggsie i Porkinsie

  Ja chyba jednak jestem zawiedziony. Przeczytałem wszystkie i potwierdziły się moje forumowe obawy: pojedyncze, nic nieznaczące przygodny znanych bohaterów. Chociaż fajnie, że szczególnie Ci nowi dostali wreszcie jakieś pozafilmowe historie. No i wszystkie okładki razem wyglądają niesamowicie!

  Z początku byłem trochę sceptycznie nastawiony, ale cała seria okazała się całkiem udana. W szczególności zeszyty o złolach dają radę - większość jest db/bdb.

  W miękkich osobno są bohaterowie i złoczyńcy.

  A będą osobno zbiorcze z samymi bohaterami np.?

  (Zapisz jako. Otwórz, skaluj obraz: 550. Zastąp obraz. Nie zapisuj zmian. Wgraj obrazek. Skopiuj kod do obrazka. Skopiuj kod do podglądu) x 27.

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:

  Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.