Różne

Winna problemów „Galaxy’s Edge” znaleziona

Wygląda na to, że „Galaxy’s Edge” zaliczył falstart. Choć zainteresowanie było spore, to jednak uruchomienie parku bez wszystkich atrakcji za cenę pełnego biletu, chyba nie przyniosło zamierzonych skutków. Trudno mówić, by park Disneya świecił pustkami, ale finansowo nie zarabia tyle ile oczekiwano.Odpowiedzialną za ten stan rzeczy uznano Catherine Powell. Była ona dotychczas szefową parków Disneya na zachodzie (czyli w Stanach i w Paryżu). Powell odchodzi z Disneya, a jej funkcja zostaje zlikwidowana. Za główną przyczynę media podają właśnie problemy z „Galaxy’s Edge”. Oficjalnie Disney nie podał przyczyn jej odejścia. Obecnie wszystkimi parkami będzie zajmował się szef Parków Disneya, Bob Chapek.

„Galaxy’s Edge” kosztował Disneya przeszło miliard dolarów. Duże zainteresowanie „Galaxy’s Edge” skończyło się w lipcu. Bob Iger przyznając ten fakt mówił, że jedną z przyczyn jest to, że ludzi wystraszyły tłumy przy głównych atrakcjach. Oczekiwanie było zbyt długie. Zaś brak innych, alternatywnych atrakcji, sprawił, że ludzie wolą przeczekać. Iger powołuje się jednocześnie na wyniki satysfakcji klientów, tak z parku jak i hoteli tematycznych i twierdzi, że te są bardzo wysokie i satysfakcjonujące.

Warto dodać, ze w tym roku nie tylko „Galaxy’s Edge” stanowił problem. W pozostałych atrakcjach także dało się odczuć kilku procentowy spadek zainteresowania, ale tym razem był to bardziej ogólny trend. Dostrzegalny także w innych parkach rozrywki w USA.

Powell poświęciła Disneyowi 15 lat z życia.Tagi: Bob Chapek (7) Bob Iger (151) Disney (413) Star Wars: Galaxy’s Edge (Star Wars Land) (79)

Komentarze (9)

W sumie co mnie to?...

TLJ załatwił kaczora dolarka...

Też uważam że powinni skończyć z dyskryminacją i dać szansę którejś z pozostałych 50 płci.

Znów winna jest kobieta. Przypadek? Nie sądzę.

Polowanie na czarownice zakończone sukcesem.

"nie wymarzą TLJ"

Lepiej marzyć o tym że ktoś nakręci Epizody na nowo, niż o dobrym z polskiego xD

Jak nie wyleci Kathleen i Iger oraz nie wymarzą TLJ, niech się nie dziwią, że jest brak zainteresowania SW. Zniszczyli franczyznę i jeszcze oczekują wynagrodzenia za to? Co za obłuda.

Czyli jest dobrze, ale Catherine musi polecieć, bo była za tym, żeby otworzyć atrakcje wcześnie. loooolz

A KK i Iger dalej zipią :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.