TWÓJ KOKPIT
0

Ruch Oporu

Plotki o „Ruchu Oporu” #11

2019-10-01 22:11:00 Różne

„Ruch Oporu” zdecydowanie nadrabia trwające wiele miesięcy zaległości, bo od wczoraj pojawiło się jeszcze więcej nowinek. Zacznijmy od tych oficjalnych: Tracy Cannobbio potwierdziła na Twitterze, że drugi sezon będzie sobie liczył 19 odcinków (w tym zapewne liczony podwójnie pilot).We wczorajszym artykule Gamespotu pojawiła się sugestia, jakoby sezon miałby się skończyć przed „Skywalkerem. Odrodzeniem”, bo będzie z nim bezpośrednio połączony. Tylko po uważniejszym wczytaniu się okazuje się, że nie musi koniecznie chodzić o skończenie emisji w grudniu, a raczej o to, że sezon będzie fabularnym wstępem do TROS. Czego jeszcze można się tam dowiedzieć? Athena Portillo potwierdziła, że Grupa Opowieści jest bardzo zaangażowana w proces powstawania serii i tworzyła razem z ekipą mapy i chronologie, by wszystko się zgadzało. Nie chcieli wchodzić w drogę filmom, Filoniemu i grom. Zdaniem Brandona Aumana lepiej odejść wcześniej, niż być jak nachalny gość i zostawać za długo. Miał taką sytuację z „Żółwiami Ninja”, które robił dla Nickelodeonu. Zrobili cztery sezony, aż tu nagle stacja oznajmiła im, że mają stworzyć też piąty. Jednocześnie scenarzysta powiedział, że koniec serialu nie oznacza końca postaci i bardzo chciałby zobaczyć je w innych mediach.

W troszkę tęskniejszym tonie wypowiedział się Justin Ridge dla io9. Cieszy się, że udało się zakończyć serial, ale jednocześnie czuje się słodko-gorzko, gdy myśli o swoich bohaterach. Co zatem z nimi? Suzie McGrath powtórzyła niemal identycznie to, co było powiedziane o Tam wczoraj: że do tej pory widzieliśmy jak ludzie opuszczają Najwyższy Porządek, teraz zobaczymy inwersję tego procesu. Ponadto teraz dowiemy się więcej o różnych bohaterach Kolosa, bo w końcu ruszymy się z Castilonu. Pamiętacie wątek imperialnej przeszłości kapitana Dozy? Zostało potwierdzone, że jeszcze do tego wrócimy... i na razie tylko tyle. Kylo pojawi się, co zresztą widzieliśmy w zwiastunie, ale serial opowie przede wszystkim historię drużyny Fireball i Tam. Bobby Moynihan powiedział, że o ile w pierwszym sezonie była głównie zabawa, o tyle teraz ta zabawa się skończy. I choć nadchodzi zmierzch serialu, to, jak sam zauważył, Star Wars trwa wiecznie.

W wywiadzie dla Comicbooka sporo się powtarza, ale Ridge zdradził tam, że od początku mieli bardzo konkretną historię w głowie dla głównych bohaterów, ale wyzwaniem była obecność Najwyższego Porządku. Tutaj bardzo przydała się Grupa Opowieści. Podczas tworzenia historii ekipa zawsze starała się, by nawiązania do jakiś konkretnych wydarzeń czy obecność znanych postaci wypadała naturalnie. Na przykład przy komandorze Pyre może stać Hux czy Kylo, ale robienie tego tylko i wyłącznie dla fanserwisu to po prostu kiepskie opowiadanie. Znów twórcy wyrazili chęć zobaczenia swoich bohaterów gdzieś indziej, bo każdy z nich ma historię. Nawet Opeepit, woźny. Ale na razie twórcy kończą ostatnie odcinki i nie wiedzą co planuje Lucdasfilm. Portillo nie może się doczekać odcinka 2x08 - podobno gdy go zobaczymy, będziemy wiedzieć dlaczego. A Aumanowi szczególnie podoba się podwójny epizod w środku sezonu.Entertainment Weekly z kolei potwierdza oficjalnie - jeśli było to dla Was nieoczywiste - że Orka i Flix, sprzedawcy z Kolosa, są razem. Czyni z nich to tym samym pierwszą homoseksualną parę ze Star Wars na ekranie. Mamy co prawda panseksualnego Landa, który flirtuje z Hanem, są też Kallus i Zeb (shipowani przez fanów, acz Filoni dał im swoje błogosławieństwo), ale do tej pory nie było postaci, które byłyby w związku. Twórcy są z nich dumni i mówią, że grający ich Bobby Moynihan i Jim Rash mają tę samą chemię, co swoi bohaterowie. Zresztą ten pierwszy od półtora roku chciał podzielić się tym zdaniem: Gdy Flix mówi: „Kocham cię”, Orka odpowiada: „Wiem”... Są najsłodsi.

Na Oficjalnej Justin i Brandon - a zwłaszcza ten pierwszy, który pracował nad dwiema poprzednimi animacjami - powiedzieli, że serial bez Mocy (chyba zapomnieli o Renie) i bez wrażliwego na nią protagonisty jest odświeżający. Bo gdyby główny bohater takowy był, to zaraz wszystko skupiłoby się na nim. A skoro zabrakło Jedi, to stąd przyszedł pomysł, by pojawili się piloci wyścigowi.

Początkowo Najwyższy Porządek miał się pojawić o wiele później, pod koniec sezonu, ale dzięki dość wczesnemu zajęciu Kolosa mogliśmy zobaczyć różne postawy mieszkańców wobec okupanta. Zobaczymy codzienne życie Tam, jej trening, nowych znajomych i jak będzie radziła sobie u pracodawców. Dziewczyna niby dostała to, czego pragnęła, ale będzie miała wątpliwości odnośnie słuszności swojej decyzji. I uwaga, podobno ktoś poleciał z nią - wskazówka znajduje się w ostatnim odcinku, trzeba tylko dobrze się przyjrzeć. Dajcie znać na forum lub w komentarzach, czy udało Wam się wypatrzyć kto to taki.

Jak już było parokrotnie mówione, nie wszyscy na Kolosie będą zadowoleni z podjętej pod wpływem chwili decyzji o wyruszeniu w nieznane. Praktycznie całe życie mieszkańców wywróciło się do góry nogami i zobaczymy to choćby w scenie przypominającej „zebranie w ratuszu”. Niektórzy będą mieli nieco pretensji do Kazudy. Asy będą musiały nauczyć się walczyć, nie tylko ścigać, choć wyścigi faktycznie były dla nich niezłą rozgrzewką. Piraci za to będą kombinować jak tu albo przejąć Kolosa, albo z niego uciec. Lecz Xiono zda sobie sprawę, że ich cwaniactwo można wykorzystać na przykład podczas zdobywania niezbędnych do przetrwania przedmiotów. Ridge zdradził, że Neeku zafascynuje się ich sposobem życia.Kazuda nie będzie już szpiegiem, bo w sumie nie ma już kogo szpiegować, gdy każdy już wie, że Najwyższy Porządek nie ma najlepszych zamiarów. A poza tym i tak spalił swoją przykrywkę. Teraz młody Xiono będzie powoli przemieniał się w lidera. Podobnie zresztą będzie się miała sprawa z Yeagerem, który w sezonie pierwszym nie chciał mieć nic do czynienia z Ruchem Oporu, teraz powróci do swojej wersji sprzed lat, która pomagała tym w potrzebie. Dozie z kolei będzie dokuczało poczucie winy - w końcu to on wpuścił wroga w swoje progi - a ludność będzie mu miała to za złe. Portillo powiedziała, że może poznamy innych członków rodziny - zapewne ma na myśli panią Dozową, o której napomykała Myrna Velasco.

Oczywiście zobaczymy nowe planety, stwory i rasy, ale pojawią się też te stare: (...) nieco klasycznych obcych, których nie widzieliście od jakiegoś czasu, a którymi będziecie podekscytowani.

Jordan Maison, dziennikarz Cinelinksu, widział już pilota i kolejny odcinek. Wedle niego ten pierwszy jest solidny i warto go obejrzeć. Drugi natomiast... cóż, zobaczcie gifa. A skoro o tych epizodach mowa, Jedi Bibliothek ma z nich obrazki. Część wstawiliśmy do newsa.Pojawiła się kolejna krótka reklama, w której potwierdziły się fanowskie podejrzenia, że mężczyzna ze zwiastuna to ojciec Kazudy. A ponadto mamy nową panią oficer.Skoro mowa o nowych kobietach, to ta z wczorajszej reklamy przypomina nieco Zay Versio. Jest to córka Iden, bohaterki „Battlefronta II”, której wystąpienie typowaliśmy jeszcze przed premierą serialu. Argumenty za? Twórcy zarówno w dokumentach z DVD, jak i powyższych wywiadach osobliwie często wspominali o grach video - a w tym czasie, jeśli nie liczyć mobilnego „Uprising”, mamy właśnie tylko „Battlefront”. Ponadto jeden z X-wingów pojawiających się w zwiastunie ma podobne malowanie co ten należący do członkini Ruchu Oporu (zobaczcie sobie temat pod tweetem). Argument przeciwko? Kobieta jest też podobna do Mii Gabon, pilotki z eskadry Kazudy, która pojawiła się w pierwszym odcinku. Cóż, pożyjemy, zobaczymy.Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Athena Portillo (19) Battlefront II (2017) (98) Bobby Moynihan (16) Brandon Auman (11) Dave Filoni (544) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (428) Jim Rash (11) Justin Ridge (17) Ruch Oporu (Star Wars Resistance) (151) Suzie McGrath (9) Tracy Cannobio (39)

KOMENTARZE (26)

 • KiraSolo2019-10-04 18:26:21

  Tak z innej beczki: czy ten obrazek naprawdę nazywa się „Malfoy w FO”? :D

 • Finster Vater2019-10-04 15:22:18

  Jest jeszcze inny dowcip, stary - niby o czymś innym, a o tym samym

  Spotykają się dyrygenci orkiestr symfonicznych z Moskwy i Nowego Yorku

  Ten z Moskwy mówi. Wy , amerykanie narzekacie że u nas jest antysemityzm, a w mojej orkiestrze jest trzech Żydów! A ilu jest w pańskiej?
  Ten z Nowego Yorku odpowiada - wie pan, nie mam bladego pojęcia i zupełnie mnie to nie interesuje

 • Slavek_82019-10-04 15:19:02

  Dopiero teraz przeczytałem "Kentucky Fried Chadra-Fan". <3
  BTW wciąż jestem zdania, że skoro Resistance ma ostatni sezon, to powinien powstać spin-off "Adventure Time with Orka & Flix". Tylko taki najlepiej 7+, żeby za dużo szczegółów nie pokazywali, bo chyba nie chcę wiedzieć. xD

 • RodzyN jr.2019-10-04 15:03:01

  Finster Vater - Jest jeszcze taki heheszek
  -Dzień Dobry. Jest pan gejem?
  -Nie, a pan?
  -Nie.
  -To szkoda
  -No, szkoda... :P

 • Darth Ponda2019-10-04 14:17:40

  Ta cała dyskusja w każdym swoim aspekcie jest przezabawna, taki humor abstrakcyjny. Jedni hejtują, inni bronią, ktoś ma to gdzieś, no i fajne dowcipy latają. Swoją drogą jako badacz różnych tzw. orientacji seksualnych uważam, że idąc za obecnie, zdawałoby się, dominującym tokiem rozumowania należy wyróżnić oddzielną orientację dla pociągu do każdej płci każdej rasy, a dobrze byłoby również uwzględnić czynniki takie jak kolor skóry, jej struktura czy liczbę kończyn.

 • Hagan2019-10-03 10:37:25

  @Mossar Ponieważ mamy do czynienia ze znikającymi postami to napiszę że również się cieszę że nie jestem takim człowiekiem jak ty.

 • Kwarc2019-10-03 08:53:01

  @adam1210leg: Powstaje news "ej, jakieś dwa randomy są homo", ludzie piszą "a co nas to obchodzi" i wtedy wchodzisz Ty z "co Wam się tak zebrało na dyskusję o orientacji homofoby jedne" XD Klasyka, aż kawał mi się przypomniał:
  -
  - Halo?
  - Nie mogę teraz rozmawiać, robie sobie wegański obiad.
  - Przecież to Ty zadzwoniłeś.
  - Cześć!

 • disclaimer2019-10-02 21:29:53

  SW to fikcja, te postaci nie istnieją. Zresztą mógłbym się spierać, bo w przypadku tych dwóch noname`ów i Kallusa & Zeba to może podchodzić pod zoofilię, albo jakaś orientację intergatunkową.

 • Adam Skywalker2019-10-02 21:16:16

  To po co był w takim razie ten obrzydliwy pocałunek Kanana i Hery?* Niech kto chce sam się domyśla.

  Reprezentacja ma znaczenie. Jest to dowód, że Lucasfilm i Disney uważają coś za całkowicie naturalne. Jeżeli tego nie potrzebujecie, to lepiej po prostu pominąć takiego newsa.
  *nie był obrzydliwy tak naprawdę.

 • Finster Vater2019-10-02 20:59:30

  Sam zobacz, w "Rebelasach" kto chciał, to sobie dopowiadał że Zeb-Kalus są parą, inni mieli na to "wywalone i nikomu to nie przeszkadzało. Tutaj niemalże z fanfarami ogłasza się "sukces" jakby, no nie wiem, było to osiągnięcie na miarę leku na raka. Jak to ma wpływ na fabułę i rozwój uniwersum - żaden. Więc gdzie sens, gdzie logika? Piszesz że problemem jest dyskusja "o tym" - ale, jak napisął SW-Yogurt - No ale co tu komentować? ~;) Że jakieś dwa pimpki są razem?

 • Adam Skywalker2019-10-02 20:48:55

  Żeśmy się uśmiali :D Nie, nie na tym polega problem. Problem polega właśnie na tym, że jedyna dyskusja o Resistance, to dyskusja o orientacji seksualnej dwóch nieistotnych kosmitów, bo okazuje się, że niektórym przeszkadza wsparcie okazywane przez firmy w postaci reprezentacji.

 • Finster Vater2019-10-02 20:31:48

  Taki dowcip mi się przypomniał

  - jestem gejem
  - no OK
  - ale jestem gejem
  - i w porządku
  - no mówię, jestem gejem
  - i dobrze, bądź sobie
  - przecież powtarzam, jestem gejem
  - mówiłeś już kilka razy, nie interesuje mnie to zupełnie
  - oż ty homofobie!!!

 • ShaakTi11382019-10-02 19:47:32

  Lando z Hanem, nie na odwrót.

 • disclaimer2019-10-02 19:20:49

  Ej, dlaczego Disney nie ujawni orientacji każdej postaci w SW? Toż do dyskryminacja! No wiecie, takie chmurki jak w Watch Dogs by się sprawdziły.

 • brat Fett2019-10-02 19:01:13

  Han flirtuje z Lando? Coś mnie ominęło :o

 • Alex Wolf2019-10-02 18:16:35

  Degeneracja rozszerza się coraz bardziej na Star Wars

 • Kwarc2019-10-02 16:02:08

  "Athena Portillo potwierdziła, że Grupa Opowieści jest bardzo zaangażowana w proces powstawania serii i tworzyła razem z ekipą mapy i chronologie, by wszystko się zgadzało."
  Tak, a Filoni jest wiernym fanem serii i na EU zjadł zęby."(...) Ridge zdradził tam, że od początku mieli bardzo konkretną historię w głowie dla głównych bohaterów, ale wyzwaniem była obecność Najwyższego Porządku."I gdzie tu wyzwanie bo nie widzę? Przy tak młodym kanonie trzeba mieć nie lada pecha by
  "Na przykład przy komandorze Pyre może stać Hux czy Kylo, ale robienie tego tylko i wyłącznie dla fanserwisu to po prostu kiepskie opowiadanie."Filonifejs.jpg :P"(...) Orka i Flix, sprzedawcy z Kolosa, są razem. Czyni z nich to tym samym pierwszą homoseksualną parę ze Star Wars na ekranie."No fajnie... i co z tego? Mamy dyskutować o Disneyowskim tokenizmie?
  "Mamy co prawda panseksualnego Landa, który flirtuje z Hanem, (...)"Tak, Lando zachowywał się zniewieściale, ale żeby od razu robić z niego panseksualnego podrywacza mającego ochotę na Hana? Nie traktujcie teorii znawców z YT jako oficjalnej wykładni.

 • Mossar2019-10-02 14:46:51

  Hagan jak zwykle nie zawodzi. Ale czasem dobrze mieć takie komentarze na Bastionie. Człowiek wie jakim człowiekiem nie powinien być

 • ShaakTi11382019-10-02 10:20:01

  Orlix <3.

  Mam wrażenie, że Neeku będzie miał dziewczynę-piratkę.

 • Nestor2019-10-02 10:15:03

  Orka & Flix pedałami, Neeku piratem, Kazuda poważnym gościem Zay Versio bez piegów - trochę rewolucja jak na 2 sezony. xD

 • mkn2019-10-02 08:48:41

  Jeśli to rzeczywiście jest Zay to super, ale o wiele bardziej chciałbym Shriva.

 • jarson932019-10-01 23:11:03

  mam nazwe shipu - orlix. orlix is endgame.

 • SW-Yogurt2019-10-01 22:58:05

  A z zupełnie innej beczki, to fajny przegląd. Dzięki Matko. ~:)

 • SW-Yogurt2019-10-01 22:56:19

  No ale co tu komentować? ~;) Że jakieś dwa pimpki są razem?
  O! Gdyby zamiast pani Dozowej był pan Dozowy... ~;)

 • Adam Skywalker2019-10-01 22:31:40

  Czekam na komentarze <3

 • ShaakTi11382019-10-01 22:12:43

  W sumie... jak nazwać ich ship? Bo mnie przychodzi go głowy tylko "Kentucky Fried Chadra-Fan".

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..