Klasyczna Trylogia

P&O 352: Jak udźwiękowiłeś miecz świetlny?Dziś ciekawe pytanie do Bena Burtta, oczywiście o dźwięki.P: Od 20 lat zastanawiam się, jak powstały różne dźwięki miecza świetlnego.

O: Dźwięk miecza świetlnego był właściwie pierwszym dźwiękiem, który stworzyłem do „Nowej nadziei”. Zainspirowany projektami McQuarriego, pamiętam dźwięk blokady silnika w starych projektorach filmowych w Wydziale Kinematografii USC (pracowałem tam przy wyświetlaniu filmów). Te silniki robiły takie muzyczne „hum”, które od razu skojarzyło mi się jako komplementarne z tymi obrazami. Nagrałem ten silnik, a kilka dni później popsułem kabel mikrofonu, co zaowocowało przypadkowym nagraniem brzęczenia z mojego starego kineskopu telewizyjnego. Nagrałem to brzęczenie, zmiksowałem z tym „hum” z silnika projektora. Razem stały się podstawą dźwięki dla wszystkich mieczy świetlnych.

K: Jako ciekawostkę dodamy, że dźwięk miecza jest dodawany w postprodukcji. Na planie dźwięku nie ma, ale zmienił to Ewan McGregor, który sam czasem imitował ten dźwięk. Jednak i tak został on zastąpiony wersją Burtta przy montażu.Tagi: Ben Burtt (71) Epizod IV: Nowa nadzieja (635) Ewan McGregor (417) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (445)

Komentarze (8)

To oni nie udźwiękowili miecza świetlnego poprzez włączenie miecza świetlnego?

Tam był "trochę" starszy i "TROCHĘ" lepszy.

Takiego z "Na nabrzeżach" co najmniej.

Bardzo młodego. Takiego poniżej 5 lat.

Christensen aktorstwem sięga młodego Brando.

@Lubsok chyba aktorstwo ;)

Hayden też imitował.

Przypadek, plus prowizorka. To zawsze się sprawdza i co ważniejsze, działa :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.