Książki

Spotkanie w Egmont

Tak jak pisałem wcześniej, wczoraj doszło do spotkania w Egmoncie i powiem, że.... Zapraszam do zapoznania się z moimi spostrzeżeniami tu:

W dniu wczorajszym spotkałem się z bardzo miłą Panią z Wydawnictwa Egmont Polska. Rozmawialiśmy na tematy planów wydawniczych na ten rok. jak i 2002. Oczywiście wysłuchałem wszystkiego co dotyczy wydawanych książek i albumów, i że wydawnictwo ograniczyło wydawanie książek z serii "Uczeń Jedi" na ten rok. Dokładnie chodzi o tom 8 w/w serii.
Ale jak tu się dziwić, że seria się niesprzedaje, kiedy regularność pojawiania się książek można porównać do rozkładu jazdy warszawskich autobusów :)
Oczywiście winni są pośrednicy tzn. hurtownicy i "droga", jaką musi przebyć książka zanim pojawi się na półkach w księgarni - z bunkrowana gdzieś pod przewodnikiem po "Pernambuko". Wyjątkiem jest, polecana i opisywana księgarnia M.D.M. w Warszawie (tam pracują ludzie, których pasją są książki i porządek) polecam ją wszystkim Warszawiakom.
Wracam do tematu. Powiedziałem swoje i innych spostrzeżenia dot. właśnie pojawiania się książek i niech wydawnictwo się nie dziwi, że część serii się niesprzedaje, powód opisałem powyżej. Ile razy można się pytać o nową pozycję z serii po jej zapowiedzi na oficjalnej stronie wydawnictwa, dwa tygodnie, cztery, miesiąc? Po takim okresie można dojść tylko do jednego wniosku - wydawnictwo zaprzestało wydawania "Ucznia Jedi".
Aż tu nagle po sześciu miesiącach jednego dnia cztery kolejne tomy - wielkie zdziwienie i zaskoczenie, skąd mam wziąć 52 zł? Czy warto, a może kupię kolejne za kilka dni, ale tamtych jest tylko po dwa egzemplarze, hmm? No i mamy ból zęba ):/ (swego czasu, dostałem kilka maili w tej sprawie).
Ta sytuacja ma się poprawić w przyszłym roku, czyli "za moment", a tym czasem wszystkie swoje uwagi możecie kierować do mnie na adres:Andaral lub do wydawnictwa, ale na nowy adres: Egmont. Tylko proszę Was o jedno: spokojnie i konkretnie. Napiszcie również czego oczekujecie od wydawnictwa (komiksy, książki czy albumy) i co jaki okres czasu mają się ukazywać.

PS. więcej, jeszcze bardziej szczegółowych informacji udzielę na Spotkaniu Fanów SWiF.Tagi: Egmont Polska (597) Plotki (1061) Uczeń Jedi (27)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.