TWÓJ KOKPIT
0

Fandom

Kolejne pokazy „Wojny Gwiazd”

2019-10-29 21:34:03

Polski film dokumentalny "Wojna Gwiazd", który opowiada o początkach polskiego fandomu Star Wars, miał swoje pierwsze publiczne pokazy kinowe pod koniec zeszłego roku, od tego czasu pokazywany był w całym kraju. Od pokazu w poznańskim kinie Rialto, na którym redaktor Bastionu miał okazję poprowadzić spotkanie z twórcami (galeria z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj), jesienią odbyły się kolejne pokazy w Toruniu 24 września, a także w Lublinie 25 października.

Teraz "Wojna Gwiazd" przyjeżdża do Warszawy, najpierw 16 listopada podczas Gamedev & Creative Careers Expo 2019 w warszawskim kinie Elektronik, oraz 23 listopada w ramach pokazu specjalnego dla fundacji Praga Gada na warszawskiej Pradze.To jednak nie koniec wieści dotyczących przyszłości filmu. Po pierwsze trwa trankskrypcja całego filmu, w planach jest przetłumaczenie całości na język angielski w celu jak najszerszego udostępnienia filmu. Po drugie, choć nie udało nam się pozyskać ostatecznego potwierdzenia, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że film pod koniec tego roku zostanie opublikowany w całości na jednej z popularnych platform streamingowych.

Przy okazji wypromowania projektu na świecie rozkręcany jest też kanał na YouTube, a od września twórcy udostępniają fragmenty filmu w małej serii "Nasze Gwiezdne Wojny", które poruszają wszystkie aspekty rozwinięte w filmie, filmy publikowane są na Facebooku, trafiają również na kanał YouTube.

Pytanie co dalej z przyszłością "Wojny Gwiazd"? Twórcy chcą dalej opiekować się tematem początków Gwiezdnych Wojen w Polsce: "pragniemy kontynuować projekt Wojna Gwiazd - opowiadać historie nadesłane przez fanów i pielęgnować nostalgię za genezą Star Wars w naszym kraju". Czas pokaże czym ta pielęgnacja nostalgii zaowocuje. Już teraz możemy ogłosić, że film doczeka się jednej bardzo konkretnej kontynuacji: w niedalekiej przyszłości w sprzedaży pojawi się książka Jakuba Turkiewicza "Wojna Gwiazd", która w możliwie szeroki sposób rozwinie tematy poruszone w filmie.

Dla przypomnienia czy warto obejrzeć film zapraszamy do przeczytania recenzji filmu. Przy okazji chcemy przypomnieć, że Bastion Polskich Fanów Star Wars objął dokument „Wojna Gwiazd” honorowym patronatem.
TAGI: Fan Film (261) Wojna Gwiazd (dokument) (14)

KOMENTARZE (4)

 • SW-Yogurt2019-10-30 19:02:33

  Płyta! Płyta! Ja chcę DVD! (lub to blucośtam)

 • Gator2019-10-30 13:35:10

  Chciałabym to w końcu obejrzeć :)

 • Stuntman Mike2019-10-30 08:54:46

  Byłem w kinie w Lublinie :) Bardzo ciekawy dokument, dobrze zrealizowany. Jako że moja przygoda ze SW zaczyna się od obejrzenia Nowej nadziei w TVP w 89 roku, wszystko co było prezentowane w tym filmie to dla mnie "ciekawa historia". To pionierskie czasy bycia fanem SW w Polsce, których siłą rzeczy nie doświadczyłem. Dlatego niezwykle przyjemnie jest posłuchać relacji fanów, nawet ok 60tki, którzy już wtedy poczuli tą magię. Spotkanie z Jakubem Turkiewiczem po seansie także bardzo interesujące. Czekam na pojawienie się dokumentu w sieci.

 • KiraSolo2019-10-30 08:06:37

  Ale by było, gdyby zdobył choć minimalne zainteresowanie za granicą. A gdyby dotarł do Lucasfilmu, to już w ogóle kosmos...

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..