TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Kolejny klip „The Mandalorian” plus muzyka, Fennec Shand i opis serialu

2019-11-07 22:19:26

Dzień bez kolejnej reklamy „The Mandalorian” jest dniem straconym, tak przynajmniej wygląda obecne podejście do reklamy serialu na Disney+. Tak więc mamy kolejny klip, tym razem przygotowany specjalnie dla Verizon.Kompozytor Ludwig Göransson

Ludwig Göransson, kompozytor muzyki do serialu, nagrał ją w zeszłym miesiącu w studio w Glendale w Kalifornii. Towarzyszyła mu suczka Barbara, rasy (o ile można tak powiedzieć) goldendoodle. Kompozytor przyznaje, że chciał osiągnąć z jednej strony efekt nostalgiczny, tak by ta muzyka przypominała jego wspomnienia „Gwiezdnych Wojen” z dzieciństwa, jednocześnie chciał używać organicznych instrumentów takich jak pianino czy gitara w sposób jakiego publiczność jeszcze nie słyszała. Jak twierdzi, gdy zabrał się za pisanie, to chciał wpierw stworzyć motywy, jak choćby grany na pojedynczym flecie, czy bassie. Potem dodał do nich trochę techniki, a na koniec orkiestrę, tak by się czuło „Gwiezdne Wojny”.

Swoją drogą warto przypomnieć, że Ludwig ma na swoim koncie współpracę z inną gwiazdą ze Starwarsówka, z Donaldem Gloverem, czyli Childish Gambino. Göransson lubi eksperymentować i dodawać coś unikalnego. W „Creed” nagrał dźwięki na sali, gdzie ćwiczono boks, a następnie wmontował je w muzykę. W przypadku „Czarnej Pantery” pojechał do Afryki, gdzie współpracował z senegalskim muzykiem Baaba Maal.

Jon Favreau przyznał, że nawet sobie nie zdawał sprawy z twórczości Göranssona. Znał niektóre z jego utworów, wpadały w ucho, ale nie wiedział, kto je napisał. Oświecił go dopiero Ryan Coogler. Potem Jon podpytał innych znajomych i każdy, kto pracował z Ludwigiem bardzo dobrze się o nim wypowiadał. Dla Favreau muzyka w serialu była bardzo ważna, jego zdaniem dzięki Johnowi Williamsowi jest ona istotną częścią sagi, zatem twórca serialu chciał, by była wyjątkowa. Tak by z jednej strony umiejętnie łączyła przeszłość z nowym kierunkiem. Chciał czegoś bardziej ostrego, może trochę bardziej technicznego, albo skrzyżowania klasyki i techno. Jednocześnie Ludwig zdaniem Jona podołał tego zadania, a pierwsze oceny ludzi słuchających nowych tematów są bardzo pozytywne. W serialu usłyszymy zarówno tematy, które przewijają się przez wszystkie osiem odcinków, ale jednocześnie każdy z nich ma indywidualny styl. Nawet napisy końcowe przy każdym z odcinków są trochę inne. Zresztą Favreau zdradza, że ta muzyka na końcu odcinka podobała im się tak bardzo, że postanowili wspierać w pewien sposób Ludwiga przy tym. Jon twierdzi, że Göransson jako kompozytor nie ma swojego jednolitego stylu, ale umiejętnie wpasowuje się w narrację opowieści.

Ming-Na Wen jako Fennec Shand

Zmieniając trochę temat. Ming-Na Wen mówiąc o swojej postaci, czyli skrytobójczyni Fennec Shand, przyznała, że imię jest inspirowane fenkiem, czyli lisem pustynnym, a jednocześnie łączy się idealnie z bohaterką. Ona jest zwinna, sprytna, umie manewrować tak by przetrwać, a przy tym jest pełna wdzięku. Ming-Na, która podkładała kiedyś głos Mulan, twierdzi, że bardzo się jej podoba nowa postać, którą gra, wraz z imieniem. Porównuje ją przy tym do Hana Solo, czyli kogoś, kto nie walczy o ideały, ale jest wierny samemu sobie. Ale jednocześnie, ponieważ dokonywała zabójstw dla syndykatów przestępczych, raczej jest bardziej umaczana, niż sympatyczny przemytnik. Fennec ma swoją przeszłość, skrzyżowała swoje drogi z wieloma istotami w galaktyce. Wen także zasugerowała zmiany w wyglądzie Fennec, choćby zaniedbane i luźne włosy. Jak sama sugeruje, chciała by trochę przypominały futro fenka. Jej skórzany strój zaprojektował Joseph Porro. A co do broni, cóż będzie mieć tego trochę, ale największą bronią Fennec jest sama Fennec.Pojawiło się też zdjęcie z “Vanity Fair” z planu „The Mandalorian” z Davem Filonim.

Zarys serialu

Jest też w miarę oficjalny zarys serialu. Pedro Pascal gra w nim Mandalorianina, postać inspirowaną bezimiennym rewolwerowcem, granym przez Clinta Eastwooda w trylogii spaghetti westernów Sergio Leone. Mandalorianin akceptuje zlecenie od tajemniczego klienta, który nosi imperialne insygnia (w tej roli Werner Herzog), po drodze towarzyszą mu była rebeliancka z oddziałów szturmowych - Gina Carano, ugnaught imieniem Kuiil (głos podkłada Nick Nolte, zresztą charakteryzacja postaci to potwierdza), oraz droid zabójca IG-11 (głos podkłada Taika Waititi). Carl Weathers gra postać imieniem Greef Carga, który jest patronem Mandalorianina i jednocześnie prowadzi gildię łowców nagród.

Premiera serialu na Disney+ już we wtorek!
TAGI: Carl Weathers (29) Dave Filoni (542) Donald Glover (65) Gina Carano (40) John Williams (428) Jon Favreau (175) Ludwig Göransson (32) Ming-Na Wen (28) Nick Nolte (20) Pedro Pascal (51) Taika Waititi (47) The Mandalorian (422) Werner Herzog (12)

KOMENTARZE (10)

 • SW-Yogurt2019-11-09 22:09:05

  Ale dlaczego panna Fennec nie ma wielkich uszu?

 • Peter_D2019-11-08 16:25:12

  Czyli co, robienie wina? ;)

 • disclaimer2019-11-08 15:29:49

  Podobno Mando ma iść tym samym tropem fabularnym co Picard i Dark Fart. Jeżeli tak to ziew.

 • Nestor2019-11-08 12:36:59

  Same dobre wieści, my w ten wtorek rozwalimy internet, mówię wam. GOT i Marvel przechodzi do historii, teraz się zacznie era serialów Star Wars!

 • Darth HaRdCoRe2019-11-08 09:14:06

  W tym, no... "Resistance" (którego jeden odcinek widziałem xD), też nie ma motywu Williamsa, choć dotychczas nawet kreskówki się nim kończyły. Pewnie chcą podkreślić "odrębność" produkcji od głównych filmów. Kto wie - może niebieskich napisów na tle gwiazd też nie będzie?

 • Slavek_82019-11-08 09:05:49

  Czyli co, mogę już powoli przestawać mieć nadzieję na Vode An i Dha Werda Verda? xD
  Whatevs, muzyka pewnie i tak będzie super. Ale szkoda, że wspominają tylko o *końcowych* napisach. To sugeruje, że nie będzie żadnej fajnej, klimatycznej czołóweczki na początku.

 • bartoszcze2019-11-08 07:49:20

  Ciekawe czy Goransson przy pisaniu muzyki poleciał na Tatooine.

 • ShaakTi11382019-11-08 07:20:15

  Ale gitarka w SW zawsze spoko <3.

 • Peter_D2019-11-08 07:18:48

  Szkoda, ze muzyka z trailera Solo poszła do śmieci

 • Lubsok2019-11-08 07:18:18

  Czyli co? Nie będzie na końcu motywu Williamsa? Meh.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..