Klasyczna Trylogia

P&O 357: Czy Yularen wiedział kim jest Darth Vader?

Dziś o tym jak zmieniał się rozwijał się legendarny kanon. Choć w nowym ta odpowiedź może już być inna.

P: Czy w sali konferencyjnej Gwiazdy Śmierci w Epizodzie IV, admirał Yularen wie, że Darth Vader to jego były generał, Anakin Skywalker?

O: Prawdziwa tożsamość Dartha Vadera jest dobrze strzeżonym sekretem. Nawet Wielki Moff Tarkin, który wie dość wiele, w tym, to że Vader jest „ostatnim ze swojej religii”, nie ma wiedzy, że Vader był kiedyś Anakinem. Choć Wolfee Yularen służył kiedyś z Anakinem, w Vaderze nie ma nic co mogłoby mu sugerować, że to ten sam generał, z którym walczył podczas Wojen klonów. Zaś jego przydział na pozycję bliską Vaderowi jest albo przypadkowy, albo to coś o co Vader poprosił samodzielnie.



Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (636) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (449)

Komentarze (3)

Żył - to nie wiedział. Wszyscy, którzy wiedzieli nie żyli. Pamięta ktoś młodzików? Oni wiedzieli.

Generalnie w Nowym Kanonie póki co małe grono osób znało tożsamość Vadera i Yularen raczej nie wiedział, chyba że się domyślił jak Tarkin, ale póki co nigdzie o tym nie było. Wszystko się zmieniło w 28 ABY, kiedy to cała Galaktyka odkryła sekret Vadera ;)

Warto zaznaczyć, że w Nowym Kanonie Tarkin „odkrył” drogą dedukcji tożsamość Vadera i połączył z dawnym znajomym Jedi z czasów Wojen Klonów. W „Tarkinie” to było jakby ktoś chciał zgłębić dokładniej temat. Ja już dość dawno czytałem więc nie pamietam jak to dokładnie było.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.