TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Data premiery „Skywalker. Odrodzenie” ujawniona

2019-12-07 16:58:51

Znamy już oficjalną datę premiery „Skywalker. Odrodzenie”. Na początek 14 grudnia, będzie pewne wydarzenie jej towarzyszącym, w Fortnite, z udziałem reżysera.Uroczysty pokaz odbędzie się 16 grudnia w Los Angeles. Sama wejściówka wygląda interesująco. Można ją zobaczyć na Twitterze, udostępnioną przez dziennikarza Germaina Lussiera.W Polsce film do kin wchodzi 18 grudnia.
Niestety najnowszy film J.J. Abramsa to nie jest dzieło dla każdego. Disney wydał oświadczenie, że w filmie jest kilka ujęć z ciągłymi migającymi światłami, co może wpłynąć na osoby podatne na padaczkę światłoczułą, lub inne wrażliwości na światło.

Warto zrobić tu też małe dementi. Otóż Colin Trevorrow odniósł się do ostatnich plotek, co to było w jego scenariuszu, o którym pisaliśmy niedawno. Stwierdził, że nic z tego, co tam podało MSW nie miało miejsca w jego scenariuszu. Dodatkowo warto dodać, że reżyser przyznał, iż pieniądze, które dostanie z Epizodu IX przekaże na cele dobroczynne.Promocja najnowszego filmu trwa w najlepsze. U nas może tego nie widać, ale w Stanach zanotowano, że obecnie właśnie na promocję „Gwiezdnych Wojen” wydaje się największe pieniądze (jeśli chodzi o choćby spoty telewizyjne, których zaiste jest sporo). Na drugim miejscu jeśli chodzi o takie wydatki jest „Jumanji”. Zobaczymy jak to się przełoży na wyniki.

Adam Driver w „Good Morning America” zapytany o odkupienie Kylo Rena, odparł zdziwiony, po co ono mu w ogóle jest potrzebne. Nie odpowiedział wprost na plotki, które chodzą o nim, że na planie nie wychodzi z roli Kylo Rena. Podobno przez większość czasu jest bardzo poważny. Ale za to opowiedział, że między zdjęciami jest wiele zabawy, wręcz komedii, bo szturmowcy wchodzą w ściany, nie widząc nic w hełmach, albo miecze nie chcą się włączać. Ten wywiad możecie zobaczyć poniżej, natomiast w innym pociągnął trochę temat odkupienia Kylo Rena. Dodał, że z punktu widzenia Kylo odkupienie już nastąpiło, on się wyrwał ze schematów, ma własny punkt widzenia. Dodatkowo Driver twierdzi, że doskonale wiedział, w którym kierunku zmierza historia Kylo jeszcze zanim podpisał ostateczny kontrakt na VII Epizod.Driver i Abrams mówili też o masce Kylo Rena i o tym, dlaczego jej naprawienie było tak ważne w tym filmie. Obecnie my jeszcze tego nie widzimy, ale podobno ma to swoje odzwierciedlenie w historii. A także to, że Kylo jest oddany Ciemnej Stronie czy Rycerzom Ren.John Boyega powiedział, że jeśli chodzi o relacje Finna z kobietami, to chyba najlepiej określić to mianem zagubienia. Finn odnalazł się w Ruchu Oporu, jest oddany sprawie, dorósł w tej materii, ale w relacjach z kobietami, to jeszcze ciągle nie wie czego szuka. O tym, że Rey nie jest już jego obiektem westchnień wiemy, a Rose? Ten romans też już jest przeszłością? Tego nie chciał wyjawić. Za to powiedział, że razem z Oscarem Isaaciem bardzo im zależało, by grać razem we wspólnych scenach. I to dokładnie jest w „Skywalker. Odrodzenie”. Finn i Poe przez ten rok mieli wiele wspólnych misji i doskonale się zgrali.J.J. Abrams zasugerował, że możemy zobaczyć reprezentację środowiska LGBTQ w najnowszym filmie. Nie chciał dodać nic więcej. Pytany o związek Finna i Poe powiedział, że to coś więcej niż przyjaźń, to więź. Isaac zaś wprost oznajmił, że jego zdaniem Finn i Poe w jakiś sposób się kochają.

Boyega mówił też, że jest otwarty jeśli chodzi o powrót do grania Finna, ale chciałby by wróciła cała trójka bohaterów – Finn, Poe i Rey.
Daisy Ridley mówiąc o scenach nagrywanych z Carrie Fisher opisała je jako bardzo trudne. Z powodów oczywistych Carrie nie było na planie, mieli do wykorzystania jakieś osiem minut ujęć z nią. Podczas zdjęć wszyscy raczej koncentrowali się na Lei, niż na całości sceny. To wszystko było bardzo emocjonalne i smutne. Jednocześnie mówiąc o scenariuszu, Ridley wątpi, czy coś jest w stanie go pobić. Zresztą cała ta przygoda dla niej, czyli trzy filmy to coś niesamowitego.

Aktorka mówiła też, że kwestia rodziców Rey nie jest satysfakcjonująca ani dla publiczności, ani dla postaci, więc ruszą coś w tym kierunku. Ponadto zapytano ją o jedno słowo, którym mogłaby oddać tajemnicę Epizodu IX, odparła „cyklopi”. Co miała na myśli, trudno stwierdzić.J.J. Abrams mówiąc o Lando powiedział, że razem z Lawrencem Kasdanem chcieli dwóch rzeczy. By ta postać wróciła, jeśli by się dało to jeszcze w „Przebudzeniu Mocy”, oraz by Luke szkolił Rey. Dopiero teraz Billy Dee Williams wraca i jest z tego powodu przeszczęśliwy. I jak przyznaje aktor, sam nie wierzył, że jego powrót będzie możliwy.

Reżyser i scenarzysta powiedział także, że ten film ukaże nam więcej nie tylko na temat przeszłości Rey, ale też Finna. Dowiemy się trochę o jego pochodzeniu. Poznamy też historię Poe, no i oczywiście Kylo. To film zwieńczający historię, więc muszą w nim się znaleźć odpowiedzi.

Abrams podobno powiedział, że pomyłką jest zakładanie, że Moc jest tylko i wyłącznie dziedziczna. Czy to w jakimś sposób będzie wpływać na pochodzenie Rey, zobaczymy. Inna informacja jest taka, że Abramsowi zależało by pokazać jakieś nowe umiejętności Jedi.

Obudził się też Andy Serkis, którzy powiedział, że dokładnie znał historię Snoke’a wcześniej. Czy poznamy historię Snoke’a, wydawać by się mogło, że już jest nieistotna, ale może i w tej materii czegoś się dowiemy. Tymczasem poznaliśmy imię postaci, którą zagra Dominic Monaghan to Beaumont Ki.Chris Terrio i Michelle Rejwan odpowiadali też na pytania o film, tuż po konferencji o której wspominaliśmy ostatnio. Terrio powiedział, że chciał, by IX kontynuowała VIII część, zaś Rejwan dodała, że dla niej ważne było by każda z postaci dostała tyle czasu ekranowego ile potrzebuje. Chris mówił, że w tym momencie wyzwaniem było wprowadzanie nowych bohaterów. Wspomniał też o humorze, stają się kontynuować ten, którego autorem jest Larry Kasdan. Powiedział także, że w filmie są zarówno smaczki dla fanów „Gwiezdnych Wojen” jak i dla niego samego. Nie chciał jednak powiedzieć, czy występuje w filmie. Scenarzysta mówił też, że wyzwaniem, które mieli osiągnąć, było to, by zakończyć historię, tak by była satysfakcjonująca, ale nie tak, by nie dało się jej dalej kiedyś kontynuować.

Chris mówił również, że wiele razy rozmawiał z Pablo Hidalgo dopytując się o szczegóły choćby Wojen Klonów. Terrio przyznał, że inspiracją dla D-O był jego pies. Swoją drogą w innym wywiadzie, Chris mówił, że ten film jest o odkupieniu. Sugerował także, że pamiętali o tym, iż Ben Solo jest księciem Alderaanu.Rejwan wspominała spotkanie z Georgem Lucasem. Starali się dokładnie zapisać jego pomysły. No i mówiła, że Lucas wierzy w Kathleen Kennedy.

Na koniec kilka opinii o filmie po pokazie dla aktorów. Zdaniem Anthony’ego Danielsa film jest raczej dobry.Joonas Suotamo twierdzi, że ten film to wszystko o czym marzył.Opinię Richarda E. Granta już znamy. On sam tylko przyznał, że inspirował się Peterem Cushingiem wcielając w Admirała Pryde’a.Natomiast jeszcze przed pokazem Richard zapytany o Epizod IX przyznał, że to co najbardziej zaskoczy fanów to zwrot akcji związany z jedną z postaci.Odliczanie do premiery już trwa. Jeśli jeszcze nie macie biletów, warto się nad tym zastanowić.
TAGI: Adam Driver (148) Andy Serkis (111) Anthony Daniels (226) Billy Dee Williams (136) Carrie Fisher (374) Chris Terrio (34) Colin Trevorrow (95) Daisy Ridley (251) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (445) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (902) George Lucas (1136) J. J. Abrams (552) John Boyega (238) Joonas Suotamo (56) Lawrence Kasdan (173) Michelle Rejwan (21) Oscar Isaac (174) Pablo Hidalgo (327) Peter Cushing (42) Richard E. Grant (26)

KOMENTARZE (23)

 • SW-Yogurt2019-12-10 22:50:50

  Jeszcze parę dni i się uśmieję. ~:D

 • AJ732019-12-08 18:19:04

  Dajcie spokój, Poe miał burzliwy związek, ale z Keri, znaczy Zorri. Z Finnem są bardzo bliskimi kumplami, bo wiele razem przeszli, i tyle. Nie ma co brać tego na poważnie, to zwykłe ściemy :D

 • czwartek6662019-12-08 17:39:05

  Myślę, że Finn i Poe niekoniecznie mogą w filmie stworzyć coś na kształt gejowskiego związku. W relacjach między dwoma facetami ponad przyjaźnią może być jeszcze braterstwo.

 • Nestor2019-12-08 09:15:15

  Męska przyjaźń to przejaw LGBT - gg Disney.

 • krzmar2019-12-08 01:38:45

  @jarson93
  Bez urazy, ale postać LGBTQ to byłaby taka straszna rzecz?

 • Qel Asim2019-12-07 21:49:36

  Ech... Jeszcze tylko 10 dni, 21 godzin i 10 minut :)

 • bartoszcze2019-12-07 21:20:58

  @darek.sith
  Być może zobaczę go ponownie

  Raczej "może muszę go jeszcze raz zobaczyć".

 • disclaimer2019-12-07 20:35:38

  Abrams podobno powiedział, że pomyłką jest zakładanie, że Moc jest tylko i wyłącznie dziedziczna.

  Straw-man Abrams, wymyśla sobie problemy, które nigdy nie istniały XD
  Gorzej tylko kiedy myli posiadanie cool Mocy z byciem Jedi.

 • vaderart2019-12-07 20:33:14

  albo Shit-truperzy w różowych zbrojach :)

 • vaderart2019-12-07 20:31:43

  reprezentacja środowiska LGBTQ to rycerze Ren :))))

 • jarson932019-12-07 20:04:53

  "the film was rather good." Oh boy. A tą postacią LGBTQ pewnie będzie ta Jannah czy jak jej tam.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2019-12-07 19:33:19

  Migające świata w filmie Abramsa? Przez te flary ich nie widzę

 • rebelyell2019-12-07 19:05:00

  Ciekaw jestem czy Richarda E. Grant będzie miał pole do popisu :)
  Jeszcze tylko 11 dni!

 • Nuka-Cola2019-12-07 18:24:29

  @ShaakTi1138 Widzisz Fortnite, bo 14 będzie event w grze :P (jak dadzą skórkę Rena to chyba sobie karnet wykupię). I nie wiem, czy tu się Sidious nie rąbnął pisząc, bo premiera filmu to chyba 19 oficjalnie, a 18 prapremiery... a 14 jest jakaś zajawka właśnie w Moim Pierwszym Multiplayerze :P

 • Adam Skywalker2019-12-07 18:09:00

  Warto by zaznaczyć, że teorię Stormpilot już obalono, a reprezentację LGBT opisano już dobry miesiąc temu (MSW). I Pryde jest generałem!

 • Evening Star2019-12-07 17:54:43

  Nie do końca to musi być humor, patrząc na 21:53 w tym filmiku:

  https://www.youtube.com/watch?v=nJSNn7wGiIo

 • darek.sith2019-12-07 17:37:50

  "Film jest raczej dobry. Być może zobaczę go ponownie" - A.Daniels

  Chyba tylko jego wypowiedź jest najszczersza i zdradza jaki ten film naprawdę będzie. I to chyba "nachłodniejsza" opinia Danielsa porównując z tym co mówił o poprzednich epizodach

 • vilkala2019-12-07 17:33:30

  Ale to jest Anthony i typowy brytyjski humor. Absolutnie nie wolno brać tego na poważnie :)

 • ShaakTi11382019-12-07 17:33:16

  Dlaczego ja widzę Fortnajta?...

 • bartoszcze2019-12-07 17:30:34

  Nie było żadnych planów, nie było żadnych planów, nie było żadnych planów... xD

 • AJ732019-12-07 17:19:47

  Zwrot akcji z jedną z postaci ... hmmm, zapewne Rey. Burzliwa przeszłość Poe, to zapewne związek z Zorri, będzie jakaś scena ich ponownego spotkania, i tam się dowiemy. Niepokoi mnie ta wypowiedź Danielsa, że film jest raczej dobry.
  To "raczej dobry", to taki ogólnik, pod który można podciągnąć i "powyżej przeciętnej".

 • Lubsok2019-12-07 17:11:07

  Wymyślania głupich imion ciąg dalszy. xD

  A Snoke to klon Palpiego.

 • darth_numbers2019-12-07 17:01:06

  No i git, byle do premiery

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..