Książki

Making Star Wars potwierdza plotki o Luminous

MSW/Twitter

Kolejny dzień - kolejne plotki o tajemniczym Projekcie Luminous. Wczorajsze doniesienia niespodziewanie potwierdził redaktor naczelny cenionej strony Making Star Wars. Opublikował na YouTubie filmik, w którym mówi głównie o filmie na 2022 rok, ale oznajmił także, że od miesięcy słyszał na temat Luminous wieści, które pokrywają się z tymi przekazanymi przez Węgrów. Książki i komiksy mają otworzyć nową erę Star Wars - erę High Republic, w której umieszczone będą kolejne filmy. Co ciekawe, nazwa ta pojawia się już w audiodramie „Dooku: Jedi Lost”, a jej autor Cavan Scott od początku związany jest z Projektem. Jeden z użytkowników naszego forum zapytał go na Twitterze, czy akcja Luminous umieszczona jest przed „Mrocznym widmem”. Zdenerwowany autor odpowiedział, że oczywiste jest, że nie odpowie na takie pytanie, potem komentarz usunął. Scott czyta obecnie „Zasadę dwóch”. Na razie nie wiemy, czy ma to jakieś znaczenie, po prostu warto odhaczyć.Za to Justina Ireland zdementowała wczorajsze pogłoski, jakoby Projekt Luminous miał ukazać się dopiero w 2021. Wszystkiego dowiemy się wkrótce, „rok jest jeszcze młody”. Niektórzy sądzą, że Luminous może zostać ujawnione wraz z grą i nowym filmem, a tego reżysera również planowano, jak sugerowały plotki, ogłosić w styczniu.Na koniec spekulacja. W filmie w 2022 pojawić ma się, jak donosi Making Star Wars, młody Yoda. Możliwe więc, że będzie także w książkach Luminous.Tagi: Cavan Scott (65) Justina Ireland (17) Plotki (1125) The High Republic (Project Luminous) (27)

Komentarze (38)

Też tak to widzę. Przez 75 lat patrzy tymi swymi oczkami i zbiera dane. Słucha. Analizuje. Czasem coś spróbuje. Ale generalnie siedzi cicho. A w któreś urodziny oświadczy: "Dziń dybry. Eulalia jestem ja. Hołdy wy składacie mi, bo szczele piorunkiem Was".

A może jest po prostu bardzo długi okres wczesnego dzieciństwa, a potem rozwój już pędzi.

To było raczej do Nestora, który porównuje Baby z Mando, do młodego Yody, który w okresie High Republic będzie miał coś ok. 400 lat.
Btw. Jak dla mnie motyw wieku Baby Yody w Mando czyli te 50 lat, trochę nie trybi z Mistrzem Yoda. Yoda zmarł w wieku 900 lat, a szkolił Jedi od 800 lat. Więc mając 100 lat był już Mistrzem Jedi, a nasz maluch w wieku 50 lat sra w pieluchę... Komuś coś nie wyszło w obliczeniach.

Nie wiedziałem, że takim problemem będzie to słowo młody... W kolejnych newsach już będzie jako młodszy, jeżeli w ogóle miałby się w najbliższym czasie pojawić.

Na tę chwilę jako MŁODEGO YODĘ, można wszystko interpretować :P

Młody Yoda, to nie to samo co Baby Yoda.

Niech oni już tego małego yodę zostawią dla serialu.

Swoją drogą stare EU było robione by nadskoczyć Lucasowi, czyli takie dosztukowywanie. Teraz jest szansa by zrobić jeden sensowny projekt, który będzie mocnym wstępem do filmu z 2022. Bardzo bym tego chciał.

@SW-Yogurt

to daj mi jak chcesz tym w piecu palić :P

Dokładnie - nowy nie istnieje, stary też. Książki, komiksy itp to nieistotne klamoty. Wiem, bo mam całe starokanoniczne EU, a teraz nawet w piecu nie mogę tym napalić.

Stary Kanon nie istniał dla świata, poza tym miał się dobrze :)
Nowy zresztą też nie istnieje.

jakoś Stary Kanon bazował w większości na książkach i komiksach i miał się dobrze przez wiele lat, aż go nie skasowano

Nie zapominaj, że książki, komiksy, a nawet gry, to popierdółki dla fanów. Jeśli mówimy o Dużym Projekcie Filmowym, to filmy muszą być ze sobą spójne (I`m talkin` to you, Terrio...), bo to filmy przynoszą setki milionów - i stanowią serce SW.

Inne media, czyli gry. W ilości hurtowej poproszę :)

nie zapominaj, że też by luki uzupełniali książkami, komiksami i innymi mediami

Nie wiem ile tych filmów by miało być i po ilu widownia by zaczęła mieć je gdzieś gdyby było jedno i to samo.
Oraz: film robiący przeskok o 50 lat traci spójność z resztą.

tylko to nie musi być 9 filmów a cała seria opowiadająca historię danego okresu, bo nie sądzę, że co roku by się jakieś duże konflikty działy, a to by było już dopiero idiotyczne, że przez 400 lat non stop w galaktyce była wojna

w Sadze Skywalkerów już tak przecież bywało, że niekiedy przedział między filmami był 20-30 lat

Tak, między ROTS a ANH (19 lat) i między ROTJ a TFA (30 lat)...
...to jednak słabe przykłady. Cała Saga (9 Epizodów) mieści się w 70 latach.

@bartoszcze

Nie muszą robić filmów, że akcja dzieje się jeden po drugim, mogą na przykład skakać czasowo i jakaś część tej historii dostała by trylogię i działa się tam, albo jeden po drugim, albo przeskoki czasowe niewielkie od roku do 2-3 lat, lub też mogły by być pojedyncze filmy, które by przeskakiwały nawet o 30-50 lat i wcale nie musiało by być tego aż tak dużo.

w Sadze Skywalkerów już tak przecież bywało, że niekiedy przedział między filmami był 20-30 lat

cofną się o 400 lat przed Sagę Skywalkerów i też nie poszaleją za bardzo

Ja nie wiem ile tych filmów i innych materiałów by musieli natłuc żeby zbliżyć się choćby do narodzin Palpka, to jednak paręset lat.

@Finster Vater

do tej pory nie wyszło im mieszanie się w tworzenie historii o postaciach znanych nam bardzo dobrze, a gdy robili swoje własne filmy z napisanymi postaciami specjalnie pod daną historię jak w Łotrze 1 to wychodziło im to bardzo dobrze.

A tak cofną się o 400 lat przed Sagę Skywalkerów i też nie poszaleją za bardzo, bo może będą mogli i tworzyć super rzeczy, ale też będą ograniczeni tym, że końcu koniec końców historia dojdzie do momentu rozpoczęcia się Sagi Skywalkerów.

A tak gdy zrobią kolejną "sagę" osadzoną o 400 lat w przód, to nic ich nie będzie ograniczać. Będą mogli bez przeszkód tworzyć nowe postacie nie przejmując się zbytnio tym co było wcześniej, bo 400 lat to na tyle odległy okres, że mogli by i w ten sposób delikatnie zretconowac SW i to co się działo w trakcie Sagi Skywalkerów oczywiście miało miejsce, ale działo się tak dawno temu, że teraz to tylko mity i legendy by były.

Wtedy też twórcy książek, komiksów i innych mediów mogli by spokojnie uzupełnić luki w Sadze Skywalkerów, wyjść też poza SW9 i dalej napisać historię Rey, Fina i Poe już po IX Epizodzie, a mimo to filmy by mogły wychodzić swobodnie nie przejmując się, że to co zostanie ukazane w innych mediach jakoś bardzo wpłynie na ich historię, bo okres 400 lat to bardzo długi czas by nawet największa bitwa z powiedzmy Vongami została by zapomniana.

a co jeśli pisząc, że ma być młody Yoda, mają na myśli tego z Mando, tylko już dorosłego, a nowa saga będzie się dziać 400 lat po Sadze Skywalkerów?

To by było to. Gremlin`ka jako szef kartelu, dusi oponentów mocą, wali błyskawicami itp.

a co jeśli pisząc, że ma być młody Yoda, mają na myśli tego z Mando, tylko już dorosłego, a nowa saga będzie się dziać 400 lat po Sadze Skywalkerów?

Gorzej jeśli w czasie tego tysiącletniego pokoju zrobią duże gwiezdne WOJNY...

No nawet w NK a konkretnie w TPM jest powiedziane, że Sithowie wyginęli przed tysiącleciem czyli raczej przed 1032 BBY. Więc jeśli Bane się pojawi to raczej jako wspomnienie, jakieś retrospekcje i tak jak ktoś napisał będzie pokazane jak Jedi odkryli zasadę dwóch i niejako poznali Bane’a, bo w końcu w TCW Yoda go identyfikuje. Mam tylko nadzieję, że nie oleją tego i nie okaże się, że Sithowie w sumie wyginęli 400 lat temu i żeby było śmieszniej to Yoda ich pogromil stając się zabójca Sithów. Proszę nie! Ale ogólnie czasy powiedzmy „pokoju” czyli okres już po upadku Sithów, a jeszcze na długo przed TPM brzmi kusząco. Chyba nawet w starym kanonie ten okres był słabo rozwijany w przeciwieństwie do czasów Old Republick, to w sumie nawet dobrze, bo jakby zaczęli robić na nowo Old Republick to zaraz zaczęłyby się porównania i hejt.

Po wyjaśnieniach poniżej jest jeszcze zabawniej. Trzymając się starego kalendarza, to Bane robi kuku na Ruusan jakieś 100 lat przed urodzinami Yody. A jeśli ten dojrzewa jak gremlin`ka, to do rzeczy będzie kolejne 100 lat później. Albo jeden, albo drugi, albo piszą od nowa napisane, aby było na nowo.

#MakeStarWarsGreatAgain!

Brzmi to wszystko intrygująco - no i trudno cokolwiek więcej teraz powiedzieć :)

Też mam nadzieję na odrodzenie Gwiezdnych Wojen, na lepszy okres po niepewnej trylogii sequeli, ale jak usłyszałem "Star Wars Phase 2" w jednym z newsów, to zadrżałem. :D


Na koniec spekulacja


Przy czym ja Bane`a rzeczywiście zrozumiałem jako wizualizację, ale Yodę - i to nie tylko ja - traktuję jako jeszcze bardzo niepewną plotkę. Znajduję co się da, zobaczymy co z tego ostatecznie wyjdzie.

Jason Ward mówił o Yodzie, czy Banie w taki sposób, jakby to nie była plotka, a on sam wnioskował, że mogą tam być, skoro seria ma być osadzona czterysta lat przed Mrocznym Widmem, lub próbował jakoś to zwizualizować fanom- Wiecie, seria, prawdopodobnie, będzie osadzona 400 lat przed TPM, czyli możliwe, że będzie tam młody Yoda, jako rycerz Jedi, Bane i jego Zasada Dwóch.
W skrócie, nie widzę sensu dyskusji na temat Yody, czy Bane`a, z racji, że niewiele mamy tutaj konkretów.

Gdzieś jeszcze jakieś ploty czytałem że te historie mają dotyczyć Yody i Sithów... I tak od razu cytat z TPM mi przychodzi do głowy: "Niemożliwe, Sithów wyginęli przed tysiącleciem".

Tak, wiem - tu wcale nie musi chodzić o żywych Sithów, a Jedi wcale nie muszą dowiedzieć się o tym że jacyś wyznawcy CSM jeszcze żyją. W sumie to mogliby w końcu sensownie wyjaśnić skąd Rada Jedi zna zasadę dwóch.

Czekam na dalszy rozwój informacji :)

Wg nowego kanonu Yoda jeszcze byłby w pieluszkach.

Młodość podobno zaczyna się po 40 :P

Aby Yoda był młody, to musiałoby się to dziać jakieś 400 lat wcześniej, niż to wynika z poprzedniego newsa.

Inna inszość co oni gadają o otwieraniu jakiegoś nieeksploatowanego okresu, skoro wszystko przed TPM to pusta karta, czyli czarna dziura? Tak jak po TRoSce...

Jeśli MSWN potwierdził, to może rzeczywiście coś w tych plotkach jest... choć nadal jakoś mnie nie przekonuje powiązanie Luminous z nadchodzącymi filmami (chyba, że ten sam okres, ale hitsorie różne i za bardzo niezwiązane ze sobą)

Młody Yoda - bardzo chętnie!

Yoda - super wiadomość. Cieszę się jak Chewbacca z medalu, szkoda tylko że tyle trzeba czekać :(

A okaże się że z BUM zostanie cichutkie PYK...

Młody Yoda - dla mnie całkowita dyskwalifikacja całego projektu...

Pompowanie balonika aż miło, czekam więc na to BUM !

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.