Atak klonów

P&O 367: Dlaczego Jedi tracą swą umiejętność władania Mocą?

Dziś kolejne pytanie o Epizod II, jedną wypowiedź Mace’a Windui i bardzo interesująca odpowiedź.

P: W „Ataku klonów” Mace Windu wspomina o poinformowaniu Senatu, że Jedi tracą swą możliwość do używania Mocy. Dlaczego Jedi tracą swoje umiejętności władania Mocą?

O: Tą wypowiedź należy połączyć z tym, co mówił Mace Windu w „Mrocznym widmie” o przywróceniu równowagi Mocy. Nawet zanim Sithowie się ujawnili, Jedi zaczęli wyczuwać, że Ciemna Strona zaczyna mieć jakieś swoje przyczółki w galaktyce. W oczach Jedi „równowaga Mocy” nie oznacza matematycznej równości między Ciemną a Jasną Stroną. Wręcz przeciwnie, ich zdaniem równowaga jest wtedy gdy Ciemna Strona się nie panoszy w ogóle. Odkrycie powrotu Sithów tylko potwierdziło, że Moc nie znajduje się już w równowadze. Zaś to, czy faktycznie Anakin przyniesie tę równowagę, to kwestia do dyskusji na długie lata.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (585) Epizod II: Atak klonów (861) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (483)

Komentarze (25)

@Qel
TESB kłóci się z ANH.
PT kłóci się z OT.
TROS kłóci się z TLJ i ROTJ.
:)

Hmmm, ludzie insynuujący, że ST nie kłóci się samo z sobą... ~:O

Ech... Ludzie insynuujący że ST kłóci się z PT i OT :P

Ach, ludzie udające że Powrót Jedi nie istnieje :D

@Eazy
Ach, po prostu Twoja poprzednia wypowiedź była na zupełnie inny temat, teraz rozumiem :)

Oczywiście nie zamierzam zmuszać Cię do próby trudnej rozkminy "co wynika z faktu że Twórca zmienił zdanie o 180 stopni, a potem jeszcze raz to samo".

PS W żadnym z filmów nie zostało rozstrzygnięte że Anakin BYŁ wybrańcem. Była tylko przepowiednia, "a prophecy that misread
could have been" :)

Niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem... Szkoda :)

@Qel Asim
Jak uważasz "wybrańca" za niegodnego przywrócenia równowagi, w porównaniu do wnuczki Sheeva, to coś jest nie tak.

Btw. nazywanie Anakina jako "wziętego z dupy", po tym jak się dowiadujesz że został zrodzony z czystej mocy świadczy naprawdę o zerowym poziomie tej dyskusji.

@bartoszcze
nie mam nic do dodania. :) Wszystko co chciałem, już wyjaśniłem. Zdanie Twórcy > zdanie kogoś postronnego.
Proste :)

Jak tak czytam te wszystkie komentarze i wypowiedzi, to przypominają mi się czasy jak cała armia "fanów" hejtowała Lucasa niemalże za wszystko.

A teraz nagle tyłu "obrońców" Lucasa, hejtujących Disney`a się pojawia 😂

Lucas to stwórca
SW. Disney to kontynuator jego dzieła i koniec. Hejt to głupota - ma być tak jak twórcy sobie wymarzą. Na pohybel hejtującym "fanom".


BTW. Mająca "potężne korzenie" Rey kontra z d*py wzięty Anakin - zdecydowanie to ona jest tutaj bardziej wiarygodna.
No i jeszcze te nieszczęsne Legendy... Zdaje się że to Sheev i Hego "zmajstrowali" Anakina w Mocy - własne unicestwienie. Na prawdę wyborne posunięcie i bardzo "wiarygodne" 😂 O wiele bardziej przekonujące od zbuntowanej wnuczki :P

@Eazy
A coś na temat? :)

@bartoszcze

Nie. To oznacza zakaz jakichkolwiek przypuszczeń, bazujących na błędnych porównaniach, które w ogóle nie mają punktów odniesienia.

tłuste koty zapominają, bo nie ćwiczą? [2]

@Yogurt
Co do Palpora to akurat 1000% racji :D

PS Odpowiedź odnosi się do fragmentu pytania dotyczącego spójności ;)

Kiepski pomysł o wybrańcu zrodzonym z Mocy i tak jest lepszy od pomysłu o przywracaczce równowagi zrodzonej z przeskokiem przez Palpora. ~:P

A co do odpowiedzi, to fajnie, że nie odnosi się do pytania. ~:)

Brak spójności niestwierdzony :)

@Eazy
Czy to oznacza zakaz dyskutowania o jakości i spójności pomysłów Twórcy? Nie zapominajmy, że mistrz zła Darth* zabił Anakina Skywalkera**! xD

* każdy powinien wiedzieć skąd to cytat
** każdy powinien wiedzieć skąd to cytat

Moje SW są mojsze niż twojsze!

Dyskutowanie na temat pomysłu twórcy uniwersum gwiezdnych wojen i próba implikowania że jest on słaby, po mimo tego że to idea TWÓRCY który ma najwięcej to powiedzenia w tej kwestii. :)

No tak, opieranie swojej tezy tylko dlatego, że nie zgadza się z czyjąś wyimaginowaną interpretacją filmu. Pomysł na wybrańca i równowagę Mocy w żaden sposób przeczy zakończeniu ROTJ, a je uzupełnia, zresztą ten temat był już poruszany na forum. Miłego dnia :)

No tak, opieranie się na jednym ze słabszych pomysłów Lucasa, mającym tylko uzasadnić dlaczego 8-letni niewolnik wykupiony na Tatooine ma być szkolony (pomimo że jest to naruszenie wprowadzonych jednocześnie chorych zasad), i na dodatek mającym się nijak do oryginalnego zakończenia OT :)

Dzięki za uzupełnienie myśli, dokładnie o to mi chodziło. ;]

"faktycznie duża różnica w porównaniu do niewolnika z warsztatu na Tatooine xD" - który był wybrańcem zrodzonym z Mocy. Tak, jak dla mnie jest to ogromna różnica. ;)

""Równowagę" przywróciła zbieraczka złomu z Jakku" - faktycznie duża różnica w porównaniu do niewolnika z warsztatu na Tatooine xD

A to nie miało czegoś wspólnego z tym, że Jedi odsunęli w zapomnienie Żywą Moc, o której mówiłem Qui-Gon?

"Kwestia dyskusji na długie lata"... No, tak - "Równowagę" przywróciła zbieraczka złomu z Jakku. Tfu, a miałem o tym już zapomnieć.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.