Atak klonów

P&O 368: Jak wygląda gra aktorska Haydena?Dziś pytanie do Robin Gurland, czyli dyrektorki odpowiedzialnej za casting w prequelach. Pytanie pochodzi sprzed premiery „Ataku klonów”.P: Co możesz nam obecnie powiedzieć na temat tego, co widziałaś w graniu Haydena Christensena?

O: On mnie zawsze zaskakuje. On ma jakiś taki zmysł do... bardzo skomplikowanych scen. Rola, którą tworzy, to nie tylko coś na ten film, ale również na następny, więc budujemy tu pewien podkład. Znów warto pamiętać, że to sposób w jaki zostało to wymyślone, George pisze to po swojemu, a aktor musi umieć odegrać pewną scenę, a następnie pamiętać i przenieść to co zrobił dalej. Dla aktorów, którzy muszą zachować rozwój roli w jednym czy dwóch filmach często jest to wyzwanie. Hayden odgrywa bardzo emocjonalną równowagę, a jednocześnie nie może za dużo pokazać, bo ona dopiero w następnym filmie będzie odgrywać istotną rolę. Jest jednym z najsilniejszych aktorów, z którymi skrzyżowała się moja ścieżka od bardzo długiego czasu. I to nie jest tylko moja opinia. Ludzie nieustannie przychodzą do mnie na planie i pytają: „Wiesz jaki on jest dobry?”. Tak, wiem. Często mówią to inni aktorzy. To bardzo duży komplement i uznanie, gdy inny aktor mówi: “Ten dzieciak to jest coś!”.Tagi: Epizod II: Atak klonów (861) George Lucas (1060) Hayden Christensen (230) Robin Gurland (9) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (483)

Komentarze (30)

@Gridlock

Nie oglądam Clone Wars, poza tym nie uświadczę tam gry aktorskiej, ani ludzi, tylko animki, a SW nigdy nie było realistyczne. Już nieraz o tym pisałem. Prequele podążają tym samym aktorskim standardem ustanowionym przez klasyczną trylogii. To co ty pochopnie możesz uznawać za "chemię" to po prostu komiksowe eksponowanie cech charakteru, co w bajkach dla dzieci jest częstą praktyką (patrz SW Resistance, kreskówki z Cartoon Network i nie tylko). Lucas twoje wyimaginowane bojaźnie zresztą już zaorał na wstępie.

@disclaimer
Porównaj to jak się zachowują w RotS, a jak w Clone Wars to może zobaczysz różnice w grze i scenariuszu, który nie jest drętwy jak umarlak na cmentarzu. Świat fikcyjny czy nie, to wciąż ludzie, więc miło by było gdyby się tak zachowywali, a nie dwa kawałki drewna z zerową chemią.

Mimo wszystko młody Anakin był ciekawszą postacią niż Kylo Ren. Anakin nie masakrował z rozmysłem sprzętu jak był wkurzony. Droidy medyczne podczas słynnego NOOOOOO!!! w Zemście Sithów zostały zniszczone nieświadomie przy okazji.

Przynajmniej Anakina się pamięta. Po ST nie zostanie prawie nic.

A co stricte predestynuje jak małżonkowie się ze sobą komunikują po zawarciu związku i do w dodatku w fikcyjnym świecie?

"Kto ma problem z dialogami, zwłaszcza na linii Anakin - Padme, niech pomyśli i być może przypomni sobie swoje "poetyckie" wyznania miłosne 😂 z okresu bycia nastolatkiem. Na "sto procent" nie były drewniane i naiwne 😂😂😂"

No ekstra. Tylko czemu w RotS, po 3 latach małżeństwa wciąż gadają do siebie jak dwa niezręczne drewna na pierwszej randce?

Gdyby robili casting na stolarza albo drwala to by dostał główną rolę ;)

O_o

W EII miejscami ciągle rozwydrzony dzieciak, ale druga połowa RotS - moim zdaniem świetnie zagrana rola "upadającego" Anakina.

Oj tak, coś czułem że tu będzie shitstorm w komentarzach 😂

Kto ma problem z dialogami, zwłaszcza na linii Anakin - Padme, niech pomyśli i być może przypomni sobie swoje "poetyckie" wyznania miłosne 😂 z okresu bycia nastolatkiem. Na "sto procent" nie były drewniane i naiwne 😂😂😂

Ja tam nigdy nikomu miłości nie wyznawałem, ale patrząc po kolegach, koleżankach, młodszych znajomych czy od dwóch lat po moich uczniach, to mamy takich Anakinów i Padme wszędzie 😂

Także jak dla mnie to z dialogami wszystko było w porządku, a z grą aktorską wybuchowego nastolatka, pełnego poczucia sprawiedliwości, żyjącego w trudnych i niełatwych do pojęcia regułach, no po prostu majstersztyk :)

"dostaliśmy bezduszny i pełen idiotyzmów korpo-produkt"

Tylko TROS odpowiada temu opisowi.

"Zasada pracy zespołowej" świetnie sprawdziła się za to przy Sequelach, gdzie dostaliśmy bezduszny i pełen idiotyzmów korpo-produkt.

Oby więcej było takich samosiów mających w pupci korpo-tasking. Tylko w ten sposób Star Wars przetrwa.

To co Lucas mówi o aktorstwie i dialogach ma sens, ale nie zmienia to stanu rzeczy. Problem z prequelami nie polega na aktorstwie czy dialogach które były "wystarczające", czy nawet Jar-jarze, który był w sumie spoko. Problem jest o wiele głębiej i polega na bardzo złych decyzjach stylistyczno-kompozycyjno-narracyjnych, a tu już się nie da zwalić winy na nikogo poza samym Papciem. To on zaprojektował i wykonał Prequele olewając zasadę pracy zespołowej której sam był kiedyś wielkim orędownikiem. Filmy zrobił sam, jak jak chciał, wyszło jak wyszło. Komu się podoba to się podoba, ale wszyscy wiedzą, że "mogło być lepiej".

"It`s not deliberately camp. I made the film in a 1930s style. It`s based on a Saturday matinee serial from the 1930s, so the acting style is very 30s, very theatrical, very old-fashioned. Method acting came in in the 1950s and is very predominant today. I prefer to use the old style. People take it different ways, depending on their sophistication."

Hayden był bardzo dobry i lepszy niż cała wielka trójka sequeli razem wzięta. [3] Jeśli rozumiemy przez to Rey, Poe i Finna bo do Drivera nie ma startu.

Co do Haydena w II był creepy, ale jeśli chodzi o III to wyszło bardzo dobrze i ubolewam nad tym, że nie pojawił się w TROS. :(

Hayden był bardzo dobry i lepszy niż cała wielka trójka sequeli razem wzięta.
[2]

Lucas o aktorstwie:
The acting in Star Wars movies is a throwback to an earlier time – the 30s and 40s and more theatrical acting than method and realism. When you get away from that convention, a lot of people don`t understand it any more. They`re used to a more affected kind of style. People who aren`t academically-oriented, like kids, they don`t know any of that and just take it for what it is and think it`s great.

Lucas o dialogach:
I`d be the first person to say I can`t write dialogue. My dialogue is very utilitarian and is designed to move things forward. I`m not Shakespeare. It`s not designed to be poetic. It`s not designed to have a clever turn of phrase. On the very first film, I had Bill and Gloria Hyuck (American Graffiti screenwriters) go through and do a dialogue polish on it. And that ultimately came down to maybe a dozen lines, where they added a snappy retort. After a while of working in the medium, I decided that wasn`t ultimately essential to making the movies. So in the last few movies we did not try and be clever with the dialogue. I just wanted to get from point A to point B. This film doesn`t lend itself to that sort of thing because it`s not about snappy one-liners.
I think that Lethal Weapon-style dialogue is overused, it`s a necessary aspect of high action films where you have to have the smart retort. You have to say "I`ll be back baby" and stuff. It`s not my style. It takes away from the integrity of the movie. In the first film, the characters were of that nature, especially Han Solo. I have to tell you when Anakin gets older, he`s more in that mode and there will be a lot more of that thing going on. In this one, there`s not. It`s not a formula. There was no place for that kind of thing in this particular movie. I`m aware that dialogue isn`t my strength. I use it as a device. I don`t particularly like dialogue which is part of the problem.

Ale pojechała xD

Nienawiść zbiera żniwo :(

"zmysł do... bardzo skomplikowanych scen" no fest :D :D

O, jakże przyjemny niedzielny temacik :P, z opcją na jeszcze przyjemniejszy :D ... no więc, dialogi to drewno, a aktorstwo dostosowane do poziomu dialogów.
Tego nie da się oglądać. Dziękuję za uwagę :D

Hayden był gorszy od piasku którego nienawidził, do kogokolwiek z sequeli nie miał podejścia.

Hayden był bardzo dobry i lepszy niż cała wielka trójka sequeli razem wzięta.

Chyba miała go obsadzić w filmie "Skrzyżowane ścieżki" xD

: „Wiesz jaki on jest dobry?" - No tak średnio dobry...😝

A tam, to tak jak dziś przed premierą ekipa zachwala film, a potem wychodzi co wychodzi xD

No i jak tam hejterzy? :DD

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.