TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 370: Czy inspirujecie się szkicami Ralpha McQuarriego?

2020-02-09 08:41:43

Dziś kolejne pytanie do Douga Chianga. Dotyczy prequeli, ale głównie koncentruje się na „Mrocznym widmie”.P: Czy projektując nową trylogię „Gwiezdnych Wojen” czerpaliście inspirację z jakiś projektów Ralpha McQuarrie’ego, które powstały dla klasycznej trylogii?

O: Oczywiście. Ralph, podobnie jak inni projektanci oryginalnych filmów, stworzyli niezrównane projekty „Gwiezdnych Wojen”. Byli niesamowitym źródłem wpływu na mnie osobiście, i tak też pozostanie. Mieliśmy dużo szczęścia móc wykorzystać ich twórczość jako inspirację, w momencie gdy się zacinaliśmy. Możecie zobaczyć wpływ Ralpha w Epizodzie I na Coruscant ale również Tatooine.

K: Chiang pozostaje za sterami także w obecnych filmach, zaś inspiracje jego pomysłami widać nawet w „Skywalker. Odrodzenie”, o czym pisaliśmy tutaj. Zaś więcej o jego wpływie na projekt Tatooine było tutaj.
TAGI: Doug Chiang (113) Epizod I: Mroczne widmo (618) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (431) Ralph McQuarrie (114) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (560)

KOMENTARZE (1)

  • Peter_D2020-02-09 08:44:33

    W nowej trylogii właściwie nie wymyślili niczego oryginalnego, większość to projekty Ralpha. Jedynie Solo był designersko oryginalny.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..