Skywalker. Odrodzenie

Abrams odpowiada na krytykę „Skywalker. Odrodzenie”

Po ósmym weekendzie „Skywalker. Odrodzenie” ma już na swoim koncie 510 milionów USD w Stanach (plus 2,3 miliona USD w ten weekend) i 553,9 miliona USD poza Stanami. Razem 1064 milionów USD. W ciągu tygodnia powinno pokonać „Piratów z Karaibów: Skrzynkę Umarlaka” i „Toy Story 3”, potem zaczną się schody.

Tymczasem J.J. Abrams odpowiedział na krytykę IX Epizodu. W skrócie, mówiąc o tym, którym się nie podobało, przyznał, że to rozumie i szanuje, zaś osobiście jest wdzięczny tym, którzy pokochali ten film. Wspomniał też o ilości pracy wielu ludzi, którą weń włożono.Pablo Hidalgo wspomniał coś o innych końcówkach IX Epizodu. Jedna z nich istniała w momencie, gdy Epizod VIII był dopiero w powijakach. Tam Ben Solo skończył samotnie na Ahch-To zastępując Luke’a Skywalkera. Był to jeden z pomysłów, który potem zarzucono. Natomiast najwięcej zmian jeśli chodzi o „Skywalker. Odrodzenie” miało miejsce w pierwszym akcie filmu.

W sieci pojawiły się pełny scenariusz wersji Colina Trevorrowa (ma 128 stron). Można go przeczytać w linku w tym twittcie.A na koniec jeszcze kolejne szkice do scenariusza Trevorrowa i Dereka Connolly’ego. Część z nich jest sygnowana przez Douga Chianga i Christiana Alzmanna. Skrótową wersję scenariusza możecie przeczytać tutaj, zaś inne szkice znajdziecie tutaj.Tagi: Christian Alzmann (12) Colin Trevorrow (83) Derek Connolly (30) Doug Chiang (89) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (383) J. J. Abrams (509) Pablo Hidalgo (310) szkice konepcyjne (62)

Komentarze (20)

Dlaczego szkice są bardziej zajefajne, niż ujęcia filmowe i fotosy ?

Babu Frik się udał, reszta tak sobie lub wcale.

Czytalem scenariusz, o wiele lepszy niz to co dostalismy. Choc jasne, kilka rzeczy bym zmienil.

nie kumam czemu majac tak dobry scenariusz pokusili sie o taka TFUrczosc.

@Lubsok
Cieszę się że u Ciebie wszystko w normie, musiałeś dać głos bez powodu xDD

Kevin Smith. Mówi ci to coś typku?

Oczywiście bartek musiał dorzucić też swoje 5 groszy, które nikogo nie obchodzą. xD

@Disclaimer, w sumie się zgadzam, JJA jest nerdowaty, jego filmy... no nie wiem, w ogólności chyba NIE. Ale TROS jest nerdoza totalna, z tym że nerdoza też nie jest uniwersalna, do jednych nerdów trafi, do innych nie.

Disclaimer który Smith? Bo nie ogarniam

Abrams pokraka.

LOL, przecież Abrams to ta sama ekipa co Pegg i Smith. Nerdziki do kwadratu, robiące nerdzikowate filmy dla nerdzików XD

Że kogo? Imperator zginął na drugiej Gwieździe Śmierci. The end.

Tak to jest, gdy Disney nie daje pełnej kontroli i daje Imperatora na siłę.

"Przyznał, że to rozumie, i szanuje" - no a co innego miał powiedzieć. Tak naprawdę myśli "Get a life, nerds".

https://www.youtube.com/watch?v=gZEdDMQZaCU

A tutaj macie filmik jak JJA odbiera czek za Rise of Skywalker. Zwróćcie uwagę na jego smutną, zmartwioną, i pełną zrozumienia postawę wobec "prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen", którzy stworzyli lepszą wersję EIX w "The Internets":

https://www.youtube.com/watch?v=7a_sx3ozoXI

Ben Solo = Ulic Quel-Droma

:D:D:D

"Tam Ben Solo skończył samotnie na Ahch-To zastępując Luke’a Skywalkera. Był to jeden z pomysłów, który potem zarzucono."

Tępe dzidy, żeby nie powiedzieć gorzej.

O, fajnie. Właśnie ściągłem se ten pełny scenariusz, i z przyjemnością poczytam :)

To powoli się wyjaśnia te mityczne 7 zakończeń :)

Ta wersja z Benem na Ahch-To to jest coś co byłoby super rozwiązaniem. Tylko, problem tkwi w tym, że w Disneyu musieliby czekać 20 lat, aby coś z tym Benem zrobić (np. film będący luźną adaptacją TOTJ: Redemption!). Strasznie się tam uprali na skończenie sagi, a szkoda.

No i Abrams z podejściem do niezadowolonej części fanów - to także coś, czego LFL powinien się nauczyć.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Skywalker. Odrodzenie"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.