TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Dziwne i zwyczajne wieści ze świata książek

2020-04-11 17:49:58

Pandemia COVID-19 wpłynęła na rynek komiksowy, zatrzymując na jakiś czas wszystkie premiery. W książkach sytuacja wygląda inaczej tylko dlatego, że prawie żadnych nowości na ten czas nie przewidziano. Wyjątkiem miały być dwa albumy: „The Art of Star Wars: The Rise of SkywalkerPhila Szostaka i Abrams Books, oraz „Star Wars: The Mandalorian - The Art and the Imagery” vol.1 wydawnictwa Titan. Pierwszy ostatecznie rozesłano i niektórzy fani już poznają kulisy produkcji Epizodu IX, ale szkice z serialu niestety przesunięto na 26.05. Miejmy nadzieję, że tą datę uda się utrzymać. Tego samego dnia pojawić ma się także „The Art of Star Wars Rebels”, którego premiera przekładana jest już od miesięcy. Wygląda na to, że i tak książkę tę spotka lepszy los niż „The Art of Star Wars: Galaxy's Edge”, które najwidoczniej przepadło całkowicie.W świecie powieści na razie niewiele się dzieje. Jeżeli macie jakieś pytania do redaktorów Del Rey, to może warto zadać je na fanpejdżach na Facebooku lub Twitterze. 26.04 planowana jest transmisja na żywo, podczas której Elizabeth Schaefer i Tom Hoeler udzielą na nie odpowiedzi. Ten drugi i tak jest dość aktywny na Twitterze. Niedawno wstawił na przykład listę utworów muzycznych, których w wydawnictwie słuchano przy pracy nad pierwszą częścią nowej trylogii „Thrawn. Ascendancy: Chaos Rising". Takie praktyki w Del Rey to nic nowego. Wydawnictwo wykorzystuje ten sposób od kilkunastu lat, żeby wprowadzić czytelników w klimat książki.


StarWars.com ma za to fragment innej książki - „Shadow FallAlexandra Freeda, a także zdjęcia zakładek dołączonych do wydania kolekcjonerskiego. Przedstawiają pilotów znanych już z „Alphabet Squadron”, jak również Majora Keize'a, dowódcę imperialnej eskadry, będącej głównym przeciwnikiem bohaterów serii. Czerwcowa premiera książki jest na ten moment niezagrożona.W sieci aktywni są również fani książek Star Wars, korzystający na różny sposób z dodatkowego wolnego. Jeden z nich przygotował szkic i opis statku Brzeszczot z serialu „The Mandalorian”, inspirując się cyklem „Niesamowite przekroje”. Szczegółowe zdjęcia jego prac znajdują się tutaj. Niestety serial na razie nie doczekał się zbyt wielu oficjalnych publikacji. Miejmy nadzieję, że zmieni się to po premierze drugiego sezonu.Pojawiły się też reakcje na niedawne ogłoszenie bohaterów serii książkowo-komiksowej The High Republic. Chociaż niektórzy już nie mogą doczekać się startu nowej ery, inni krytykują jej założenia, wskazując, że w świecie niekanonicznych Legend postęp technologiczny przebiegał w innym tempie. To, co nowością jest teraz dwieście lat przed „Mrocznym widmem”, w tzw. starym kanonie było powrzechne 25 000 lat wcześniej. Mówa przede wszystkim o komunikacji nadprzestrzennej i zasadach Jedi. Innym nie podoba się, jak wyglądają nowi bohaterowie. Steve, członek internetowego ruchu reformatorsko-hejterskiego The Fandom Menace postanowił przerobić Avar Kriss, która jego zdaniem wygląda „nudno”. Być może ma rację; gdyby bohaterka miała długie, rozpuszczone włosy, pewnie nie byłaby w stanie walczyć w bezpośrednim kontakcie, więc może byłaby to okazja to zaprezentowania jakichś nowych technik korzystania z Mocy? Nie wiemy i się nie dowiemy, dlatego tematu chyba nie trzeba dłużej drążyć. Swoją drogą ruch The Fandom Menace jest odpowiedzialny za wydanie własnej książki, pierwszej z kilku planowanych. Jak można się było spodziewać, przedstawione w niej zostają argumenty przeciwko prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy, krytyka trylogii sequeli oraz jej reżyserów, a także sprzeciw wobec komentarza społecznego, który podobnie jak wszystkie dzieła kultury od wieków, prezentują nowe historie z cyklu „Gwiezdne Wojny”. Jak ktoś chce sobie poprawić humor, to na Amazonie jest kilka stron podglądu.
Na koniec dwa filmiki. Jeden z Ashley Eckstein (głos Ahsoki), która czyta książeczkę „The Galaxy Needs You”, w drugim za to usłyszymy i zobaczymy Daisy Ridley (Rey), czytającą „Wielką ucieczkę BB-8”.


TAGI: Abrams Books (49) Alexander Freed (54) Ashley Eckstein (131) Daisy Ridley (239) Elizabeth Schaefer (14) Eskadra Alfabet (trylogia) (16) Phil Szostak (20) The Mandalorian (435) Titan Magazines/Titan Books (97)

KOMENTARZE (12)

 • bartoszcze2020-04-12 18:33:40

  @Wolf
  Aaaale o co kaman?

 • Finster Vater2020-04-12 15:19:34

  The art of TROS jest fajny, bo pokazuje to, czego w filmie nie było, a nie pokazuje tego, co widzieliśmy na ekranie, czyli Senatu.

 • Karwan892020-04-12 14:37:40

  JPRDL... tak, oczywiście... każda kobieta jedi musi mieć biust w rozmiarze >C i biodra jak szafa... Do tego wcięcie w talii jak w gorsecie... Masakra, widać że stary amerykański fandom wychowywany w czasach, gdzie kobieta miała jedynie tyrać przy garach i ładnie wyglądać dla męża... dramat.

 • camilla13132020-04-12 14:29:53

  Mnie zastanawia co tam na naszym polskim rynku piszczy. Chętnie przeczytałabym już nowelizację do TROS :)

 • Adam Skywalker2020-04-12 11:32:11

  Wolf - podejrzewam że chodzi o konkretny fragment. No cóż, o tym się nie da pisać na poważnie,szczególnie o książce (warto zajrzeć, styl rozwala wszystko). Nie jestem pierwszym tutaj, który pozwolił sobie dodać krótki komentarz. Poza tym to nie praca naukowa, a "dziennikarstwo" obiektywne też raczej nie istnieje :) Ale dziękuję Ci za słowa szacunku, to nieczęste na Bastionie :)

  Rzodkiewka - Daisy ma bardzo ładny głos, ale niestety jest już chyba zbyt zmanierowana. To już nie ta sama dziewczyna, która cieszyła się każdym wywiadem przed Przebudzeniem Mocy.

  Lubsokowi raczej nie powinienem odpisywać, ale mimo wszystko jest ciekawy, skąd wziął na mnie łatkę hejtera? Może kiedyś rzeczywiście powiedziałem coś za dużo.

 • Rzodkiewka2020-04-12 10:53:25

  Fajnie posłuchać Daisy :)

 • Lubsok2020-04-12 10:00:22

  Wolf, nie ma co się dziwić. Przecież to adaś, czyli hejter SW.

 • vaderart2020-04-11 20:44:22

  Te Arty to chyba najlepsze z tego wszystkiego.

 • Wolf Sazen2020-04-11 20:11:34

  Z całym szacunkiem dla autora tekstu ale z ten artykuł to modelowy przykład na stronnicze "dziennikarstwo" i prywatne pojazdy na całego. Z artykułu o wieściach wydawniczych powstał jakiś prywatne manifest, makabra.

 • Lubsok2020-04-11 19:46:32

  Eckstein i Ridley powinny mieć zakaz wystąpień publicznych.

 • thx11382020-04-11 19:26:29

  Brzeszczot - niesamowity.

 • SW-Yogurt2020-04-11 19:04:17

  TAoTROSka = ROTFL^2 ~XD resztę też sobie odpuszczam.

  Obrazek Brzeszczotu fajny, no i jest Eulalia. ~:) Tylko jak w "Wielkiej majówce" Bułka. I? I już. ~:)

  TFM... Obrazek gorszy od pomysłu na nową erę. Szacun! ~XD

  No i bardzo niekorzystna stopklatka na koniec, choć nie na końcu. ~XD

  początek spoilera Komentarz sponsorowały literki iks i de. koniec spoilera

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..