Star Wars TV

P&O 380: Czemu Ewoki zamilkły?Dzisiejsze pytanie w bardzo podobnej formie już raz było. Jednak wówczas Lucasfilm odpowiedział dość krótko i jak widać nieprzekonywująco. Dziś musieli się trochę bardziej wysilić.

P: Jak to możliwe, że Ewoki w filmach o Ewokach mówią, a nie mówią w „Powrocie Jedi”? Myślałem, że te filmy to prequele, więc co uciszyło te małe, futrzaste stworzenia?O: Zrzućmy to na licencje kreatywną. To by Ewoki mówiły było bardzo ważne w opowiadaniu ich historii (a dobry narrator dodatkowo wyklarował pozostałe rzeczy). Być może Lucasfilm wyciągnął wnioski z całych scen mówionych w języku wookiech, jak to miało miejsce w „Star Wars Holiday Special”.

Zaś dla tych, których interesuje wyjaśnienie wewnątrz uniwersum, może Ewoki wcale nie mówiły w Basicu, a w innym, trudnym języku który został przetłumaczony dla widza na ekranie. To co my w Stanach znamy jako Basic to oczywiście angielski. Ale w innych krajach, gdzie angielski został zdubbingowany, widz będzie interpretował Basic jako swój rodzimy język. Wszyscy możemy zatem oglądać film, nie wiedząc nawet jak naprawdę brzmi Basic.Tagi: Epizod VI: Powrót Jedi (463) Ewoks (41) Star Wars Holiday Special (14) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (445)

Komentarze (12)

Ewoki lepsze niż ciapciuś Kylo Ren i megazord Rey Palpatine.

Ale nie ta. To było świeże mięsko, w eleganckich białych konserwach, rano jeszcze biegało po lesie. A pieczone, smażone lub grillowane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii (lasery, bajery itp.) wszystkim smakowało. Widać na filmie, jak się cieszą. ~:)

No, opary szkodzą, fakt :P. Zagrycha też może zaszkodzić :)

@AJ - z tym Etanolem to chyba było odwrotnie. Ewoki zaniemówiły po ludzku jeszcze przed wybuchem. Zatem Palpor zasysał Moc z Etanolu, której opar opadł na Endor i Ewokom jęzory się poplątały. W ramach rekompensaty Imperium zapewniło zagrychę na imprezę.

Tardis tłumaczył

Pamiętajcie, Wicket jest Bohaterem Imperium.

... po obejrzeniu TROS`a :D

Dlaczego zamilkły ? ... to proste. Po tym, jak z eksplodującej DS2 teleportował się na Etanol imperator, Ewokom odebrało mowę. Nie dziwię się, też bym nic nie mówił ... Miałem dokładnie tak samo, po wyjściu z kina.

Te produkcje chyba dla D się nie liczą, tak samo jak dla Lucasa.

Oraz Holiday Special.

To były Ewoki na miarę naszych czasów ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.