TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Trochę o nowej „Aphrze” i nie tylko

2020-04-30 17:42:32

Dzisiejsze newsy książkowe zaczynamy wiadomością od autora wielu przewodników, Cole'a Hortona. Podczas zdalnych spotkań w Lucasfilmie ostatnio coraz częściej znów mówi się o Yaddle. Czyżby jakaś sugestia odnośnie nowych historii z tą niedocenianą bohaterką Epizodu I?


Recenzenci już czytają „Poe Dameron: Free FallAlexa Segury. Podobno książka jest dobra, bardzo wciągająca. Dowiadujemy się z niej wiele o drużynie Zorri, są nawiązania do innych źródeł kanonicznych (w tym seriali). My czekamy na premierą do sierpnia.

W zeszłym tygodniu niespodziewanie zapowiedziano drugą audiodramę, tym razem o Doktor Aphrze, którą pisze Sarah Kuhn. Nowe informacje pochodzą z panelu internetowego redaktorów Del Rey. Najważniejsza jest taka, że audiobook obejmie prawdopodobnie okres całego cyklu komiksowego „Darth Vader”, ale w momencie gdy Lord Sithów zajmuje się swoimi sprawami, my będziemy śledzić losy byłej archeolog. Co ciekawe, pojawić ma się Sana Starros.

Z czasów rebelii cofamy się do Wojen Klonów. Zbiór opowiadań dla dzieci „The Clone Wars: Stories from Light and Dark” otrzymał wreszcie okładkę (i tytuł). Książka ma być adaptacją serialu z perspektywy przeróżnych bohaterów, ale będzie też jedna nowa historia o siostrach nocy. Kto ją pisze? Nie wiemy.W kwestii „High Republic” na razie niestety nic nowego. Twitter i Reddit odkryły ostatnio, w jakich kategoriach zarejestrowano markę. Było nawet trochę emocji, ale co ciekawe: my pisaliśmy na ten temat już w połowie marca.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Pamiętacie tą kontrowersyjną fanowską przeróbkę jednej z bohaterek „The High Republic”? Jest nowa. Tym razem The Fandom Menace powiększyło piersi szesnastoletniej Vernestrze Rwoh. Zmieniono także kolory jej szaty Jedi i uczesanie. Grafikę można obejrzeć tutaj.

Na koniec jeszcze dwie rzeczy. Na 03.11 planowane jest wydanie kompletne wszystkich „Niesamowitych przekrojów” z sagi i spin-offów. Mają być też jakieś nowe grafiki. Jako autorzy tekstu podawani są Pablo Hidalgo i Jason Fry.Oprócz tego, ekipa od „The Star Wars Show” będzie rozmawiać na YouTubie z autorami książek (powieści, nie przekrojów). Pierwszy odcinek serii ma pojawić się już jutro. Jeżeli macie jakieś pytania na temat „Alphabet Squadron” do Alexandra Freeda, to można skorzystać z hasztagu #SWSBookClub w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do dyskusji o książkach na forum.
TAGI: Alex Segura (4) Alexander Freed (54) Cole Horton (42) Jason Fry (99) Pablo Hidalgo (321) Sarah Kuhn (4)

KOMENTARZE (6)

 • SW-Yogurt2020-05-02 20:23:18

  A kto tam szczegółowo zna obyczaje rozrodcze yodowatych? Znane są jedynie ogólne fakty:
  W czasach luminosowych Yoda i Yaddle (oraz trzy inne płcie) rozpalali się na tamtejszej latarni, czego w 43BBY okazało się to ichnie coś, co trzeba wsadzić do jaja i umieścić w Yaddle, by 15 lat potem mogła je znieść. Wszystko pasuje.

 • Gracu9992020-05-02 19:35:23

  Hmmm, Baby Yoda w Mando ma 50 lat, zatem urodził się ok. 43 BBY (rok starszy od Anakina). Yaddle nadal była w Radzie 11 lat później. Raczej odpada na matkę. Ale może Palpi majstrując przy midichlorianach wpierw zrobił klona najpotężniejszego Jedi tamtych czasów, a potem Anakina xD

 • SW-Yogurt2020-05-02 16:47:51

  Czyli Yaddle znikła znieść jajo. Pasuje.

 • Rif_2020-05-01 09:40:33

  Liczę na akt prokreacji pomiędzy Yodą a Yaddle. Yoda będzie w zalotach skakał jak podczas walki z Dooku :)

 • SithEternal2020-05-01 08:38:30

  Ciekawe czy Yaddle okaże się matka baby Yody hmmmmmm

 • VaderTarm2020-04-30 19:14:32

  Czekam na "Niesamowite przekroje"

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..