Muzyka

„John Williams in Vienna” – nowy album

John Williams w zeszłym roku wydał płytę we współpracy z Niemką Anne-Sophie Mutter. W tym roku maestro nagrał koncert z Austriakami, a dokładniej Wiedeńskimi Filharmonikami i panią Mutter. Koncert został zarejestrowany 18 i 19 stycznia 2020 w Wiedniu. W sierpniu będzie można kupić płytę, tak CD plus blu-ray jak i winyl. Na razie dostępny jest „singiel” promujący album, a jest to „The Imperial March” z „Imperium kontratakuje”. Singiel możecie obejrzeć poniżej.Płyta w wersji CD powinna kosztować koło 18 USD, w wersji winylowej – 40 USD, zaś pakiet CD + koncert na Blu-ray – 36 USD.To nie koniec muzycznych wieści. Miłośnicy winyli będą mogli kupić w sierpniu muzykę z gry „Shadows of the Empire”, której autorem jest Joel McNeely. Winyl będzie kosztować jakieś 18 USD. Dlaczego akurat ta gra została uhonorowana w ten sposób? Z powodów kolekcjonerskich. Przed premierą prequeli Lucasfilm zorganizował sobie próbę generalną, czyli premierę filmową bez filmu. W ramach projektu „Cienie Imperium” do sklepów poza grą trafiły komiks, książka (w tym młodzieżowa i making off), figurki i właśnie muzyka na CD. Po latach czeka nas reedycja w bardziej klasycznym formacie.Tagi: Cienie Imperium (Shadows of the Empire) (27) Epizod V: Imperium kontratakuje (520) John Williams (403) Koncert (24) Soundtrack (80)

Komentarze (8)

I żadnego fana na sali? ~:/

W sumie szkoda że we właściwym czasie nie zrobili z tego filmu, mieli wszystko: świetny scenariusz, właściwych aktorów i niezłą muzykę. Mógłby powstać hit na miarę Imperium Kontratakuje. A teraz aż strach pomyśleć że na fali odgrzewania kotletów durny disnej może i to zepsuć.

Williams, Mutter i Wiedeńczycy. Oh my godness...

Akurat miałem okazję dzisiaj usłyszeć powyższe wykonanie w RMF Classic, właśnie wraz z zapowiedzią tej płyty.

@flood
Wkrótce po premierze kupiłem w lokalnym sklepie muzycznym. Przez dłuższy czas w sklepach muzycznych spotykałem tę płytę, bo była w dystrybucji.

Ciekawe czy nie zasyfią okładek nalepą "Legendy" jak to durny disnej ma w zwyczaju i jak to zrobił z reedycjami klasycznych komiksów SW Marvela niszcząc w ten sposób ilustracje na okładkach.

Shadows of the Empire - to wspaniała muzyka. Kiedyś musiałem ją ściągać z USA i kosztowała dużo kasy. Teraz wszystko jest łatwiejsze tylko nie ma kto słuchać takiej muzyki.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Muzyka"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.