Książki

„The High Republic” i powiązania z Galaxy's Edge

nie-Reddit!

Chociaż początek dużej inicjatywy wydawniczej „The High Republic” przesunięto na styczeń w związku z kryzysem na świecie, to nowe informacje na jej temat, choć w ograniczonym stopniu, wciąż do nas docierają.

Niedawno udostępniono pierwsze strony z nieco opóźnionego przewodnika po parkach Galaxy's Edge „Traveler's Guide to BatuuCole'a Hortona. Chociaż nie jest on częścią inicjatywy, to okazuję się, że jednak nawiązuje do niej. Książka przedkłada, że w okresie High Republic Jedi założyli w dżungli na Batuu niedużą placówkę badawczą. Pewnie będzie nam dane to zobaczyć w którymś z tytułów, które zaczną pojawiać się od początku przyszłego roku. Przy okazji mamy też kolejną mapę galaktyki, a na niej kilka nowych planet. Lucasfilm już nie raz umieszczał na tego typu opracowaniach światy z nowych utworów, jeszcze nawet przed ich ogłoszeniem.Cavan Scott, scenarzysta komiksów „The High Republic” rozmawiał niedawno z twórcami strony Far Far Away News. Autor wspomina, że od dłuższego czasu pisarze związani z Projektem Luminous umieszczali w różnych utworach odniesienia do nowej epoki (niektóre już wychwyciliśmy). Podobno jakieś są też w zbiorach George'a Manna, prywatnie przyjaciela Scotta, „Myths & Fables” i nadchodzących „Dark Legends”. To coś nowego.Z innych wieści; ta sama strona zapytała Claduię Gray o kontynuację „Utraconych gwiazd”. Podobno tu kluczowe jest, jak galaktykę po bitwie o Jakku zaprezentuje „The Mandalorian”. Pisarka już od jakiegoś czasu próbuje zabrać się do spisywania pomysłów na nową książkę, których ma dosyć dużo, ale nikt z Lucasfilmu o nią na razie nie prosi. Przy okazji autorka wyraziła swój zawód Epizodem IX, który miał przecież uzasadnić brak możliwości rozwijania okresu między trylogiami. Uważa, że mimo że film miał swoje momenty, nie był specjalnie porywający i satysfakcjonujący jako zakończenie. Lubi jednak oba wcześniejsze sequele. Przypomnijmy, że podczas pisania „Więzów krwi” była w kontakcie z Rianem Johnsonem, który wtedy akurat dopracowywał scenariusz „The Last Jedi”, dzięki czemu powieści udało uniknąć się sprzeczności z filmem. Podobnie później rozmawiała właśnie z Cavanem Scottem, piszącym słuchowisko „Dooku: Jedi Lost”. Owocem ich współpracy był Rael Averross, drugi padawan hrabiego Dooku, który pojawia się także w „Master & Apprentice” Claudii.Tagi: Cavan Scott (62) Claudia Gray (55) Cole Horton (40) George Mann (7) The High Republic (Project Luminous) (25)

Komentarze (9)

Im więcej map, tym łatwiej się zgubić.

Ciekawe. Wynotowałem sobie planety, które na Wookieepedi mają tylko odnośnik do tego Przewodnika po Batuu:
Głębokie Jądro:
Dybrin

Wewnętrzne rubieże
Bernilla
Guagenia
Orchis
Throffdon
Xibariz

Region Ekspansji
Blutopia
Risso

Środkowe Rubieże
Ketzali
Oshira

Może to są planety które będą występować w The High Republic? Albo chociaż będą wspomniane.

A tam Exegol, zobaczcie sobie jak daleko jest z Cantonici na Crait. Ten kto przygotowywał te mapy chyba nawet filmów nie oglądał XD

A gdzie Exogol? Swoją drogą żeby rozwalić Hosnian Prime, Starkiller musiało strzelać przez sam środek Galaktyki...

O tak whiskey jest pychotka!

Słusznie, lepiej wydać na dobre whisky.

Nie chcą kontynuacji "Lost Stars", nic z tego kontentu - ani grama - nie dali w filmach i myślą ze kolejny raz dam im się nabrać na "nowe otwarcie"? A takiego. To już wolę te pinionszki przepić.

Jest Castillon i planetki z Pirate`s Price, świetnie! :D Szukałem miejsc z Mando, ale nie ma.

Anch-To jest tam gdzie Zonama Sekot, Vongowie wracajcie!!!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.