Książki

„Imperium kontratakuje” z innego punktu widzenia

Trzy lata temu z okazji czterdziestolecia „Gwiezdnych wojen” ukazała się książka „From a Certain Point of View”. Znalazło się w niej czterdzieści opowieści różnych autorów, którzy próbowali przedstawić pierwszy film z serii z różnych punktów widzenia: od głównych bohaterów po obcych z kantyny, szturmowców Imperium czy postacie z komiksów.

Wydawnictwo Del Rey ogłosiło dziś, że w tym roku pojawi się podobna antologia, tym razem mająca uczcić czterdzieści lat „Imperium kontratakuje”. Pierwsze plotki o planach na tą książkę prezentowaliśmy wiele miesięcy temu, a dziś wreszcie mamy okładkę i kilka konkretnych informacji.W książce znajdziemy czterdzieści historii autorstwa czterdziestu autorów. Ich listy na dobrą sprawę jeszcze nie ma, ale zachęcamy do obserwowania na Twitterze #FromaCertainPOVStrikesBack, bo niektórzy sami się ujawniają. Pełną zapowiedź ma opublikować Oficjalna w poniedziałek i wtedy dowiemy się, kto dokładnie pracuje nad książką.

Z tego, co można już zauważyć, jest to kilka znanych nazwiska (Gary Whitta, Alexander Freed, Christie Golden itd.), ale też bardzo dużo nowych autorów. Lucasfilm rekomendował, aby dobór nowych pisarzy świadczył o inkluzywności świata Gwiezdnych Wojen. Del Rey ma za to nadzieję, że pozostaną na dłużej i napiszą w Odległej Galaktyce coś więcej.

Książka podobno jest dziwna (Jaxxon?), ale według Toma Hoelera z Del Rey właśnie takie Gwiezdne Wojny są najlepsze.

Wszyscy autorzy zgodzili się, aby ich zysk został przekazany fundacji First Book, która promuje czytelnictwo wśród dzieci z ubogich środowisk. Dodatkowo grupa wydawnicza Penguin Random House ofiaruje na rzecz tej organizacji jeszcze 100 000$, a Disney i Lucasfilm 100 000 książek o wartości miliona dolarów.

Antologia pojawi się 10.11.Tagi: zapowiedzi książkowe (272)

Komentarze (15)

Na 50kę napiszą 50, czy dołożą 10?

@bartoszcze ahhhh... rzeczywiście nie doczytałem! generalnie chciałbym jeszcze wtedy żyć, choć może już nie interesować się SW XD

@Melethron
Przeczytaj uważnie o który epizod chodziło :)

@bartoszcze a czytałeś w ogóle FaCPOV? to świetna antologia rozwijająca postacie tła w filmie. Jeśli każdy z epizodów 1-6 dostanie taką pozycję to ja propsuje.

@Shaak
Dzięki bogu TROS FACPOV może nie dożyjemy ;)

2045 - ROTS from a Certain Point of View <3.

Znów Gwiezdne wojny? Po co w ogóle o tym pisać? I po kiego świętować czterdziestolecie najlepszego epizodu z całej Sagi?

ZNOWU okres Wojny Domowej?

Ja sobie chyba kupię pierwszą część FTCPOV i pewnie potem tą. Już porzuciłem kolekcjonowanie Uroborosowych książek, więc zaczynam kupować ładne twardookładkowe oryginały. Fajnie wygladają na regale. No chyba że Uroboros wyskoczy z czymś ciekawym.. ale wątpie

Z jednej strony fajnie, ale z drugiej aż strach pomyśleć co tym razem durny disnej nawywija i pochrzani jak to ma w zwyczaju.

z pewnością będzie dziwna
https://disneystarwarsisdumb.wordpress.com/2020/06/12/star-wars-del-rey-gay-in-space/
ciekawe jak Alexander Freed tym razem sponiewiera Luke`a

Świetna okładka. Nie mogę się doczekać :)

Jak najbardziej na propsie po udanej pierwszej antologii!

Zaintrygowany jestem ja ;)

Taak! <3
Pierwsza antologia to wciąż jedna z moich ulubionych książek z nowego kanonu, lubię taką formę. Będę to brał, tylko szkoda, że u nas nie wydadzą. :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.