TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

„Disney Gallery: The Mandalorian” #107

2020-06-13 19:51:32 Disney+

Kolejny piątek za nami, a jako że świętowałem wczoraj ze znajomymi Paragwajczykami rocznicę zakończenia wojny o Chaco, to news jest dzisiaj. Ale ciągle aktualny w kraju, gdzie nie ma dostępu do platformy Disney+. Na której odbyła się wczoraj premiera siódmej już części dokumentu „Disney Gallery: The Mandalorian”, nosząca tytuł Score. Odcinek poświęcony jest w całości ścieżce dźwiękowej i jej kompozytorowi - Ludwigowi Göranssonowi. A jak wiemy, chociażby z naszego Forum, wszystkie Ludwiki to fajne chłopaki.

Z godnych odnotowania ciekawostek warto wspomnieć o przygotowaniu do tworzenia muzyki w postaci zebrania masy instrumentów, scenariusza i zamknięciu się w studiu na miesiąc tylko z nimi. I bez komputera, co w kontekście poprzednich odcinków dokumentu wydaje się wręcz ekstrawaganckim podejściem. Klasyką za to okazało się wsparcie dźwięków Ennio Morricone ze spaghetti-westernów oraz Fumio Hayasakiego i Masaru Satô z twórczości Akiro Kurosawy. Göransson chciał oddać muzyką emocje Mandalorianina, którego twarzy nie widzimy na ekranie. Nie sposób też nie wspomnieć o Johnie Williamsie, którego twórczość (jak się okazuje) jest w SW czymś na kształt piorunochronu przed fanami, stąd m.in. współpraca Ludwiga z 80-osobową orkiestrą na późniejszym etapie produkcji.


TAGI: Disney Gallery: The Mandalorian (17) Disney+ (311) John Williams (422) Ludwig Göransson (28) The Mandalorian (386)

KOMENTARZE (2)

  • SW-Yogurt2020-06-21 23:46:58

    Hmmm, chyba trzeba odświeżyć sobie serial. ~:)

  • Melethron2020-06-13 20:13:16

    W ramach ciekawostki, Göransson ma polskie korzenie. Jego matka jest Polką.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..