Klasyczna Trylogia

P&O 388: Co jedzą tauntauny?Dziś pytanie o zwyczaje tauntaunów, inspirowane oczywiście „Imperium kontratakuje” i tym co widzimy tam na ekranie.

P: Wampy na Hoth jedzą tauntauny (i ludzi jak da im się taką szansę). A co na Hoth jedzą tauntauny? W końcu ta planeta to zmrożone pustkowie? A i przy okazji jak wiele wamp zaatakowało Luke’a?

O: Dieta tauntaunów składa się z mchów i porostów, a także grzybów rosnących pod mroźną pokrywą Hoth. Pasą się tylko w ciągu dnia, poruszają się zazwyczaj w dużych stadach, a na noc wracają do jaskiń. Warto dodać, że tauntauny zawdzięczają swój słynny zapach dzięki porom w skórze, którymi wydalają odpady przemiany materii, a także oleje, co sprawia, że fetor ciągnie się za tymi zwierzętami.By wytłumaczyć różnicę w wyglądzie wampy, która zaatakowała Luke’a i jego tauntauna, z tą, którą widzimy w jaskini warto sięgnąć po Inside the Worlds of Star Wars Trilogy, gdzie wytłumaczono, że pierwsza wampa to samiec, druga samica. Natomiast w powieści Miecz ciemności Kevina J. Andersona Luke miał jeszcze jedno spotkanie z jednoręką Wampą z jaskini.Tagi: Epizod V: Imperium kontratakuje (499) Kevin J. Anderson (48) Niesamowite przekroje (35) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (451)

Komentarze (5)

Najadły się grzybków i zaufały ludziom... Gorszy układ niż z wampami.

Dobrze wiedzieć.

A to takie oczywiste: Wampy jedzą Tauntauny, a Tauntauny jedzą Wampy taka symbioza, kto powiedział że muszą być tylko roślinożerne :P

Dobre, tego żem nie wiedział.

Zagadka - nie je, nie pije, a chodzi i żyje ? ... nie, to nie wamp :P
Odpowiedź - tauntaun ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.