TWÓJ KOKPIT
0

Książki

P&O 393: Poprawione wersje książek?

2020-07-19 06:04:00Dziś pytanie ogólne, dotyczące adaptacji powieściowych.

P: Czy jest jakaś szansa, że zobaczymy „wersję specjalną” adaptacji powieściowych klasycznej trylogii? Chciałbym zobaczyć (posiadać) nowe wydanie uzupełnione o informacje, które poznaliśmy w prequelach. Wiem, że jest kilka rzeczy, do których prequele dodają głębi, którą można by wykorzystać w książkach.

O: Nie ma na razie żadnych planów, by weryfikować nowelizacje. Z powodu harmonogramu produkcji, adaptacje nie są w stanie odzwierciedlić późno wprowadzonych zmian w scenariuszu, stąd zawsze jest różnica między książką a finalnym filmem. Kiedy zmiany w filmie są wprowadzane już po jego premierze, jak choćby miało to miejsce przy wydaniu „Wersji specjalnej” czy DVD, różnice jeszcze bardziej się zwiększają. W każdym razie w 2004 Ryder Windham napisał adaptacje młodzieżowe klasycznej trylogii dla Scholastica. One już brały pod uwagę to, co stało się w prequelach.

K: Warto dodać, że nowsze wydania tych młodzieżówek zostały lekko poprawione, natomiast przez Emila Fortune'a. Z drugiej zaś wyszły dodatkowe adaptacje takie jak Star Wars: Nowa nadzieja: Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine. Tym samym zapełniono pustkę.
TAGI: DVD (544) Emil Fortune (7) Ryder Windham (103) Wersja Specjalna Trylogii (Special Edition) (28) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (547)

KOMENTARZE (1)

  • SW-Yogurt2020-07-22 19:43:26

    Gdyby P&O nadal żyły, to pojawiłoby się pytanie o poprawioną wersję ST. ~:)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..