Książki

Nowe szczegóły fabularne The High Republic

oficjalna

Jeszcze przed smutną informacją o przesunięciu premiery następnego filmu, wczoraj wieczorem oficjalna ujawniła kolejne szczegóły ery High Republic i książek oraz komiksów rozgrywających się w tym okresie. Najpierw zaprezentowano nowego Jedi - Sskeera - jedną z ważniejszych postaci serii komiksowej. Scenarzysta Cavan Scott określa go jako „gburowatego” i „szczerego do bólu”. W dodatku mówi nie tylko za siebie, ale także za swoją przyjaciółkę, Avar Kriss, której niekoniecznie się to podoba. Sskeer skrywa także wielką tajemnicę, która rozsadza go od środka i wkrótce może zostać ujawniona.

Avar pojawi się w otwierającej powieści Charlesa Soule'aLight of the Jedi”, z której dowiemy się, dlaczego nazywana jest bohaterką Hetzal.

Jeszcze w gestii przypomnienia parę słów o szatach. Te jaśniejsze to strój świątynny, a drugi komplet Jedi zakładają, gdy udają się na misję. W jego skład wchodzi między innymi kabura na miecz świetlny czy ochraniacze na nadgarstki z komlinkiem.Z artykułu na oficjalnej dowiadujemy się także nowych informacji o klanie San Tekka. Charles Soule wyjaśnia, że jego członkowie zajmowali się w przeszłości odkrywaniem odległych tras nadprzestrzennych, teraz głównie jednak tylko nadzorują rozwój nowych technologii, które udostępniali przez lata Republice prowadzonej przez kanclerz Linę Soh. Na czele klanu stoją Marlon i Veliss San Tekkowie, których wsparcie jest kluczowe w działaniach Republiki, będących pokłosiem Wielkiej Katastrofy. W przeszłości San Tekkowie mieli także coś wspólnego z mistrzem Sskeerem.

Inna ciekawostka to spostrzeżenie fanów z Twittera. W filmiku promocyjnym na jednym ujęciu widać przez chwilę szkic Iana McCaig'a podpisany „Nameless”. Istota ta wspomniana była już w „Dooku: Jedi Lost” Cavana Scotta i „Master & ApprenticeClaudii Gray. Przypomnijmy, że oboje autorzy brali udział w tworzeniu świata „The High Republic”. Być może Bezimienny to większe zagrożenie, które stoi za atakami Nihil i Wielką Katastrofą.


Kolejne informacje o „The High Republic” ujawnione mogą zostać dziś wieczorem, podczas panelu Lucasfilm Publishing na SDCC. Będzie można oglądać go na żywo w tym miejscu. Start 21:00.Tagi: Cavan Scott (65) Charles Soule (82) Claudia Gray (56) Iain McCaig (32) The High Republic (Project Luminous) (27)

Komentarze (15)

Jaram się jak Lubsuck bioniclami.

Daję 👍 za tego newsa.

I w tym momencie padłem :D:D:D

Kapusty spróbuj. ~:P
Wróciłem właśnie do Narrenturm i wczoraj Zawisza się jej najadł. ~;)

I eat all of them, not only a men, but women and children too

Sskeer najadł się grochu z kapustą lub nosi Obcego, dlatego rozsadza go od środka. Elementarne.

@darth sheldon hiszpański inkwi
No, o 21. Czasu reptiliańskiego ma się rozumieć ;)

Avar wygląda tu sympatyczniej niż na okładce. No i im więcej ujawniają, tym bardziej myślę, że może jednak niesłusznie tak negatywnie się nastawiłam do HR. :)

Przy czym jak bym fajerwerków się nie spodziewał. W opisie na oficjalnej stronie Comic Con po raz pierwszy nie ma nic o `niespodziewanych zapowiedziach`, a Siglain się w ogóle nie pofatyguje, a to zawsze on ogłaszał wszystkie ważne rzeczy.

21:00 już po przeliczeniu na czas w Polsce :)

Reptilianie ?, phii, chyba nie znacie potęgi mistrza Greatstorm`a
Mistrz Loden Greatstorm zrobi porządek i z Reptilianami i z Nihilami. Spoken ;)

Reptilianie tak naprawdę pociągają za wszystkie sznurki w Odległej Galaktyce :P.

Sskeer wyglada jak reptilianin. :D

Hej!
Chciałbym tylko zaznaczyć, że z tekstu na starwars.com nie wynika iż Sskeer i San Tekkowie mają ze soba coś wspólnego - tylko że w historii Mistrza i rodu jest skryta destrukcyjna tajemnica, ale niekoniecznie jest to ze sobą powiązane.

I przy okazji - fantastyczne znalezisko z Twittera!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.