Mroczne widmo

P&O 395: Czy współdziałające części droideki były w fazie koncepcyjnej?Dziś pytanie o projekt droideki z “Mrocznego widma”. Odpowiada Doug Chiang.P: Droidy niszczyciele miały bardzo złożoną mechanikę. Ile współdziałających ze sobą części było częścią fazy koncepcyjnej?

O: Bardzo wiele. Jedną z zalet posiadania małej modelarni jako części departamentu artystycznego jest to, że możemy pracować nad szczegółami każdego projektu zanim przekażemy go ILM. John Goodson, modelarz koncepcyjny, który pracował nad oryginalnym modelem, bardzo starannie dobierał proporcje kończyn i ostatecznie to on wymyślił jak właściwie mają się one składać. Zrobił to używając papierowego modelu. Kiedy już wiedzieliśmy, że droid może się składać bez zmian w ogólnym projekcie, pracowaliśmy nad ostateczną wersją. Jej wynik to oczywiście ostateczna wersja cyfrowa, którą widzimy na ekranie, a która działa z małymi oszustwami. Wierzę, że tylko w jednym drobnym przypadku, coś nie mogło zaistnieć fizycznie, gdyż zajęłoby przestrzeń innej części, ale to już jest piękno grafiki komputerowej.Tagi: Doug Chiang (88) Epizod I: Mroczne widmo (573) Industrial Light & Magic (258) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (455)

Komentarze (6)

Aaa dobra, bo niektórzy nie wiem czemu na prequele mówią nowa trylogia. Ogólnie zgadzam się.

@Darth Rodianin A temu, ze ja piszę o nowej trylogii, a nie o prequelach. Chiang niby jest super hiper bosem działu projektów, a nie pokazali zupełnie nic ciekawego w sequelach.

@Peter_D czemu? W prequelach mieli super projekty i koncepty?

Niestety po nowej trylogii powinni wymienić dużą część projektantów lub osób decyzyjnych.

Czyli musieli wpisać cheat na noclip żeby droideka mogła się złożyć? :D

W jakim pezypadku? Nie trzymajcie w niepewności!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Mroczne widmo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.