Kolekcjonerstwo

Pojedynek z „Imperium” z LEGO

Ponieważ tegoroczne Star Wars Celebration odwołano, wiele firm produkujących zabawki i gadżety zostało z magazynami pełnymi różnych ekskluzywnych rzeczy, produkowanych jednak w niedużych nakładach, które sprzedawane miały być na imprezie w Anaheim. Wśród takich producentów jest LEGO, które by uczcić czterdziestolecie Epizodu V zaprojektowało zestaw 75294 Bespin Duel. Znajdują się w nim dwie minifigurki: Luke'a i Dartha Vadera z nowymi nadrukami na ramionach (z 75291 Death Star Final Duel). Nowy zestaw dostępny będzie od 27.08 u nielicznych sprzedawców (w Stanach sieć Target i lego.com) za kwotę $39.99. W Polsce za 295 klocków zapłacilibyśmy prawdopodobnie 189.99, ale wygląda na to, że Bespin Duel w ogóle nie będzie u nas dostępny. Na problemy z dostępnością skarżą się także osoby, które poszukują zestawów z tegorocznej letniej fali. Ze względu na korona-kryzys zawieszono działalność fabryki w Meksyku, która odpowiada za dużą część produkcji klocków Star Wars. Ilość zestawów, które trafiły do sklepów, jest więc tego sezonu zdecydowanie mniejsza.

Bespin Duel to nie jedyny tego lata zestaw, który LEGO przygotowało z myślą o kolekcjonerach. Jak donoszą zaufane internetowe źródła, wkrótce zapowiedziany ma zostać także duży model Mos Eisley (75290). Na Instagramie jakiś czas temu krążyły już zdjęcia figurek doktora Evazana i Pondy Baby. Nie wstawimy ich, bo po kilku godzinach LEGO najpewniej i tak kazałoby je usunąć.

Na dniach dodatkowo powinna pojawić się też nieoficjalna lista przyszłorocznych zestawów. Na razie wiadomo tylko, że w styczniu najpewniej nie będzie żadnych nowych zestawów bitewnych (battlepacków).Tagi: Celebration (414) LEGO (493) LEGO Star Wars (279)

Komentarze (6)

Cena sroga jak za mini zestaw, no ale LEGO SW już tak ma.

WuOJot - ten zestaw jest 50 zł tańszy

@Finster Vater i 501 battle pack

@Lubsok, bo to jest niskonakładowy exclusiv, stąd taka cena. Normalnie to w podobnej będzie niedługo zestaw z AAT, Asią, Asiatrooperem i dwoma B1

Fajny do postawienia na półce, ale cena to kpina.

No i fanie, że nie jestem kolekcjonerem. ~:)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.