TWÓJ KOKPIT
0

Świat Filmu

Lato w kinach

2020-08-29 04:51:59

Od czerwca wróciły u nas kina, a wraz z nimi nowy repertuar. W tym jednak wypadku ciągle coś się przesuwało i w sumie niewiele nowych filmów zawitało na nasze ekrany. Ale wśród nich znalazło się kilka nad którymi pracował Starwarsówek. Wliczając to największą premierę ostatnich miesięcy, czyli dzisiejszy „Tenet”.

„Tenet” to nowy film Christophera Nolana (scenariusz i reżyseria). Za muzykę odpowiada Ludwig Göransson. W rolach głównych występują: Elizabeth Debicki, Robert Pattison, Kenneth Branagh, John David Washington, Aaron Taylor-Johnson oraz Michael Caine.

Uzbrojony tylko w jedno słowo — Tenet — bohater przenika w mroczny świat międzynarodowych szpiegów, próbując ocalić świat. Do tego jednak nieodzowne okazuje się skorzystanie ze zjawiska, wykraczającego poza czas realny. Nie, nie z podróży w czasie. Z inwersji.Druga premiera dzisiejszego dnia to „Nowi mutanci” (The New Mutants) Josha Boone’a. Scenariusz napisał Boone do spółki z Knatem Lee. Wśród producentów tego filmu znajdziemy Simona Kinberga („Rebelianci”). Występują: Maisie Williams, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton, Alice Braga, Blu Hunt i Henry Zaga.

Film to oryginalny horror thriller, którego akcja rozgrywa się w odciętym od świata szpitalu, gdzie na obserwacji psychiatrycznej przetrzymywana jest grupa młodych mutantów. Gdy dojdzie do serii dziwnych, niewytłumaczalnych zdarzeń, nowi mutanci zmuszeni będą stanąć do walki o przetrwanie, a decydującą próbę przejdą zarówno ich nowo nabyte moce, jak i więzy przyjaźni.Tu warto dodać, że polskim dystrybutorem miała być firma Imperial Cinepix, która przez lata była dystrybutorem Foxa, a tym samym „Gwiezdnych Wojen” przed Disneyem. W czerwcu Imperial został postawiony w stan likwidacji.

Wcześniej na naszych ekranach pojawił się komediodramat „Włoskie wakacje” (Made in Italy) Jamesa D’Arcy (scenariusz i reżyseria). W rolach głównych występują: Liam Neeson, Yolanda Kettle, Michael Richardson, Souad Faress i Lindsay Duncan (głos TC-14).

Robert i jego syn Jack przyjeżdżają do Włoch, by jak najszybciej sprzedać rodzinną willę. Okazuje się jednak, że dom wymaga gruntownego remontu, ich przymusowe wakacje potrwają dłużej niż zakładali, a w malowniczej Toskanii... wszystko można zacząć od nowa.

TAGI: Liam Neeson (222) Lindsay Duncan (9) Ludwig Göransson (28) Simon Kinberg (126)

KOMENTARZE (5)

 • SW-Yogurt2020-09-10 20:40:58

  Niespadające cegły nie zrobiły 50 trupów, ale i tak film wart jest obejrzenia. ~:) Momentami trochę... nieporadny, uroczo powolny i z przepięknymi widoczkami. Prawie jak w realu. ~;)

 • General Grevious2020-09-01 14:22:36

  Bez przynajmniej 50 trupów, będę mocno rozczarowany tym filmem....

 • Finster Vater2020-08-30 03:04:35

  @SW-Yogurt - niektórzy lubią, jak im ceglowki na głowę nie spadają ;)

  Czy ten "Tenet" ma polski tytuł "Kamil Ślimak"?

 • Mistrz Mateusz2020-08-29 23:45:04

  O, film z Neesonem, którego akcja nie dzieje się w środku lokomocji? Hmm, ciekawe, tego od dawna nie grali.

  Niech Moc będzie z Wami.

 • SW-Yogurt2020-08-29 19:35:15

  Hmmm, a po co remontować coś w Toskanii? Tam (i nie tylko) wszystko jest w takim stylu. ~;)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..