Komiksy

„The High Republic” zmierza na Comic-ConNew York Comic-Con przed nami; podobnie jak lipcowe wydarzenie z San Diego, w tym roku również odbędzie się wyłącznie w wersji zdalnej. Lucasfilm będzie obecny, by przedstawić nadchodzące książki i komiksy, w tym barwny świat „The High Republic”.

W czwartek 08.10 o 23:30 czasu polskiego autorzy i twórcy High Republic: Charles Soule, Claudia Gray, Cavan Scott, Justina Ireland i Daniel José Older, oraz redaktorka Jennifer Heddle i dyrektor Michael Siglain przedstawią założenia swojej ambitnej inicjatywy, którą opis panelu pierwszy raz określa mianem „nowej sagi, rozgrywającej się wieki przed Sagą Skywalkerów”. Podczas wydarzenia zaprezentowani zostaną bliżej główni bohaterowie serii, a także mamy dowiedzieć się więcej o Wielkiej Katastrofie. W internecie niektórzy liczą, że ogłoszona zostanie już wtedy druga faza projektu, ale warto wziąć pod uwagę, że od startu pierwszej wciąż dzieli nas aż sto i jeden dzień.Następnego dnia - 09.10 na 16:45 redaktorka StarWars.com Kristin Baver zaprasza na Panel Lucasfilm Publishing, który poprowadzi, zastępując po raz drugi robiącego to przez lata Siglaina. Lipcowa prezentacja Lucasfilm Publishing nie przyniosła wiele nowych wieści, teraz też na zbyt dużo lepiej się nie nastawiać. Pełna lista ucześtników znajduje się na stronie wydarzenia (klik).

Wracając do „The High Republic”: najnowszy zeszyt serii komiksowej „Star Wars”, której scenarzystą jest Charles Soule, autor „Light of the Jedi”, zaprezentował nam nową placówkę Jedi na planecie Tempes, wybudowaną w okresie ekspansji High Republic. W komiksie Luke zabiera z niej miecz strażnika świątyni, który jednak różni się od broni o dwóch ostrzach, którą strażnicy nosili w „Wojnach Klonów”. Inną placówkę (świątynię?) z okresu High Republic Soule ujawnił wcześniej w „The Rise of Kylo Ren”. Od jakiegoś czasu w książkach i komiksach można znaleźć także wiele innych elementów, które zapowiadają tą nową erę. W miarę możliwości będziemy o nich dalej informować.O „The High Republic” można porozmawiać na forum. Zapraszamy!Tagi: Charles Soule (103) Comic Con (188) The High Republic (Project Luminous) (64)

Komentarze (7)

No niech nas trochę nakierują o co z tą katastrofą chodzi.

Ja tak szczerze chyba panel odpuszczę. Nie chcę za dużo wiedzieć, wolę HR odkrywać dopiero w książkach i komiksach.

Nie wieki, ale dwa wieki. ~;)

Czekam na ten panel bardzo.

miecz strażnika świątyni, który jednak różni się od broni o dwóch ostrzach, którą strażnicy nosili w „Wojnach Klonów”.
Ciekawe czemu strażnicy mieli kiedyś broń o jednym ostrzu. A może moda u nich się po prostu zmieniła? Hmm

Oby więcej i więcej :)

Trzeci news o High Republic w ciągu tygodnia :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.