TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Druga faza „The High Republic” - pierwsze informacje

2020-10-09 14:36:01W nocy twórcy „The High Republic” wzięli udział w internetowym panelu, podczas którego mieli okazję wypowiedzieć się na temat tego nowego cyklu książek i komiksów. Półgodzinna dyskusja oparta była głównie na informacjach, które docierały już do nas w ostatnich miesiącach, ale dowiedzieliśmy się też kilku nowych rzeczy.

Charles Soule opowiadał o nowych Jedi. Burryaga Agaburry, padawan, Wookiee, posługuje się bardzo unikalnym, dużym mieczem świetlnym, który nawet on trzymać musi w obu dłoniach. Swoją broń skonstruował z elementów dla niego ważnych. Moc postrzega postrzega jako las, co również związane jest z jego rasą i pochodzeniem. Za to mistrzyni Avar Kriss Moc traktuje jak muzykę, harmoniczną, graną na różnych instrumentach przez całą galaktykę.Dalej niewiele wiemy o „Into the DarkClaudii Gray. Dowiedzieliśmy się tylko, że główny bohater, Reath Silas niechętnie sięga po broń, ale gdy musi, to okazuje się być bardzo zaradnym wojownikiem. W powieści Reath wraz z innymi Jedi utknie w jakimś tajemniczym miejscu. Podczas panelu wspomniano też o podobno bardzo fajnej postaci pilota, Leoxie Josleyu. Nic konkretnego jednak o nim nie ujawniono.

Justina Ireland mówiła o mieczu Vernestry, który podobno ma jakieś niesamowite właściwości, a Cavan Scott ujawnił, że podwójne ostrze Keeve Trennis to tak naprawdę dwie osobne bornie, którymi można posługiwać się samodzielnie.Daniel José Older pokazał jeszcze Cham-Chama, który towarzyszyć będzie bohaterom w „The High Republic” Adventures”. Ale to jeszcze nie wszystko, co zostało ujawnione podczas panelu.

Na sam koniec Michael Siglain zapowiedział, że druga fala „The High Republic” pojawi się już latem przyszłego roku. W jej skład wejdą m.in powieść Cavana Scotta (Del Rey - 06.07.2021), powieść dla młodych dorosłych, którą tym razem napisze Justina Ireland, a także książka młodzieżowa, za którą odpowiada Daniel José Older. Nad tajemniczym projektem pracuje oczywiście też Claudia Gray.

Siglain zapowiedział też, że po latach magazyn Star Wars Insider powróci do publikowania na swoich łamach nowych opowiadań kanonicznych. Pierwsze pojawi się w grudniu, a napisze je Charles Soule. Będzie oczywiście nawiązywać do „The High Republic”.Jeżeli chodzi o opowiadania, to warto też wspomnieć, że wczoraj w Internecie zadebiutowała nowa historia z bohaterami gry „Squadrons”. Jej autorką jest fanom już znana z „The Old Republic” Joanna Berry. Opowiadanie „The Light You Bring” można przeczytać tutaj.
TAGI: Cavan Scott (94) Charles Soule (120) Claudia Gray (72) Daniel José Older (46) Del Rey (498) Joanna Berry (3) Justina Ireland (38) Michael Siglain (23) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (109)

KOMENTARZE (6)

 • KyloRen19872020-10-12 01:03:10

  niech zrobią coś po SW9

 • SW-Yogurt2020-10-10 15:11:06

  Duże światło waży więcej. ~:D

 • Mossar2020-10-09 17:33:04

  W "Dark Legends" było Lupal, planeta niegdyś zamieszkiwana przez rasę dostojników, a w opowiadaniu było nawiedzoną planetą wzmagająca agresję i pełną artefaktów. Może to?

 • Owen krk2020-10-09 16:32:11

  Jeśli dobrze pamiętam i właściwie zrozumiałem, owo tajemnicze miejsce gdzie trafił Reath Silas zostało już zaprezentowane w książkach/komiksach które się ukazały. Twórcy zapewniają, że odkrywanie nawiązań które już zostały wprowadzone, a jeszcze nikt ich nie łaczy z THR będzie dodatkową atrakcją podczas pzonawiania tego projektu :)

 • mkn2020-10-09 15:09:10

  Do Insidera powracają kanoniczne opowiadanka! Yeah! <3
  I na początek opowiadanko HR od Soule`a <3
  Latem kolejna faza <3
  Podoba mnie się to wszystko bardzo! <3

 • Mossar2020-10-09 14:42:03

  W II fazie najbardziej interesuje mnie książka Scotta i to co w tajemnicy robi Gray.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..