Książki

Padawani ery „The High Republic”

starwars.comOficjalna kontynuuje przedstawianie bohaterów serii „The High Republic”, tym razem na pierwszy plan wysuwając padawanów.

Bell Zettifar jest uczniem legendarnego mistrza Lodana Greatstorma (klik), razem z którym strzeże pokoju na górniczej planecie Elphrona. Ma dużo czasu, sporo ćwiczy i wraz ze swoim towarzyszem Emberem przemierza żelazne wzgórza. Poznamy go w „Light of the JediCharlesa Soule'a, gdzie pojawi się również Burryaga, jeden z kilku Wookiech w Zakonie, będący także jednym z najlepszych padawanów, doskonale czytającym uczucia innych. Jego mistrzyni, Nib Assek, nauczyła się shryiiwooka, by lepiej komunikować się ze swoim padawanem.Lula Talisola oraz jej przyjaciele: Farzala oraz Qort są głównymi bohaterami „The High Republic Adventures” Daniela José Oldera. Autor opisuje Lulę jako wspaniałą szermierkę, a także naturalną i troskliwą opiekunkę dla osób, które ją otaczają. Ostatnią z zaprezentowanych dziś postaci jest Reath Silas, padawan z powieści „Into the Dark” Claudii Gray. Spędza więcej niż inni czasu na Coruscant, bo jego mistrzyni Jora Malli jest członkiem Rady Jedi. Opuszczenie galaktycznej stolicy będzie więc dla niego zaskakującym doświadczeniem.Jennifer Heddle z Lucasfilm Publishing zauważa, że postacie w „The High Republic” zostały obmyślone tak, by każdy czytelnik mógł się z jakąś osobiście identyfikować. Niektóre tylko czekają na przygodę, inne - jak Reath - w ogóle się nimi nie interesują; jedni padawani są zdolni, inni muszą jeszcze poćwiczyć.

Przygoda w świecie „The High Republic” rozpoczyna się w grudniu tego roku. O serii dyskutujemy na forum. Zapraszamy!Tagi: Charles Soule (91) Claudia Gray (58) Daniel José Older (31) Jennifer Heddle (33) The High Republic (Project Luminous) (39)

Komentarze (13)

Czekam!

Mace`a Windu też, nie?

Przykład TROS nie jest dobry, bo to był zwiastun konkretnie tego co zobaczymy. Te concepty to tylko dodatkowe materiały luźno powiązane z rzeczywistym contentem.

Przykład TROS nie jest zbyt dobry, bo ja miałem dokładnie tak jak Ty po zobaczeniu zwiastuna. Tu są koncepty artystów pracujących w HR tylko na doczepkę, a jakość HR będziemy oceniać po pracy, np. Charlesa Soule`a, który póki co zrobił najciekawsze pozycje w nowym kanonie.

@ Mossar

Nie czytałem, ale to nie przeszkadza dojść do takiego wniosku na podstawie concept art`ów, które siłą rzeczy pokazują kierunek którym będzie podążał High Republic.

Podobnie od kwietnia 2019 r. gdy pokazano teaser TROS twierdziłem, że to będzie kupa i jak się skończy, że Rey będzie Wybrańcem, zabije Palpatine`a drugi raz itd. itd. I co? I się potwierdziło.

Disney idzie na skróty ze wszystkim bo liczą się dla nich tłuste dolary które Myszka Miki pakuje sobie do kieszeni i żerowanie na grupie docelowej - dzieciakach, bo tylko dzieci chłoną to co jest się nad tym nie zastanawiając.

Tworzenie czegokolwiek ze świata Star Wars z serca i przemyślanego konceptu skończyło się w 2013 r.

@darek.sith O, widzę, że czytałeś. Napisz coś więcej o jednowymiarowości tych postaci skoro masz dostęp do High Republic, bo mi niestety nikt nie wysłał tych książek przed premierą. Zakładam, że czytałeś, bo przecież nie pisałbyś o jednowymiarowości postaci bazując na concept artach?

Ależ to jest słabe. Lucas miał wyczucie, żeby zrobić coś co interesuje dzieci i dorosłych i umiał to wypośrodkować. Disney stawia jedynie na dzieciaki. Jak słodkie, kolorowe, nieskazitelne, jednowymiarowe postacie mają zainteresować kogokolwiek 18+ ???

Silas czy Bell brzmi prosto :) A w ogóle imiona w SW to jest osobna historia, ja się właśnie "męczę" Daeshacor, Cilghal, Tahiri Veila itd. Fajne postacie, ale imiona na podobnym poziomie

Jednak paski pod kolor miecza to świetny pomysł ;)

@AJ
Z całej galaktyki biorą te imiona!!! ;-)

Mnie ciekawi, skąd oni biorą nazwy dla tych wszystkich padawano/dżedajów ? ... jakiś generator losowych imion mają czy co ?. To nie da już rady wymyślić imion, które zapamięta się dłużej niż pięć minut ?
Hehe, Lodan Greatstorm jeszcze ujdzie. Ale Qort, Reath ... no litości wtf :D

Ekscytujące!

Mało co sprawia mi tyle radości co pisanie o „The High Republic”.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.