Różne

Lucasfilm czeka przeprowadzka?

StarWarsNewsNetW internecie pojawiła się ciekawa informacja dotycząca możliwych zmian w Lucasfilmie. Wg portalu StarWarsNewsNet Disney chce zrealizować posiadany od dawna plan przeprowadzki Lucasfilmu.

Obecnie Lucasfilm operuje z kilku lokalizacji w których się mieścił od lat. Główną siedzibą firmy i większości jej oddziałów (m.in. Industrial Light & Magic, ILMxLAB czy Lucasfilm Animation) jest centrum Lettermana w San Francisco. Wciąż używane jest również słynne Skywalker Ranch, w którym działa Skywalker Sound. Co ważne wszystkie te miejsca należą do firmy Skywalker Properties Ltd., która nie była częścią umowy sprzedaży zawartej pomiędzy Lucasem a Disneyem.

Ta ostatnia informacja ma być właśnie powodem dla którego Disney planuje przeprowadzkę Lucasfilmu. Od czasu przejęcia firmy w 2012 roku Disney musi płacić Lucasowi za wynajem budynków w których znajduje się firma. Disney posiada własną siedzibę w Burbank i chciałby tam również przenieść Lucasfilm, ograniczając dzięki temu koszty. Ponoć było to planowane już od lat, ale jak do tej pory nie zostało zrealizowane. Jednym z powodów jest również to, że obecnie obie siedziby dzieli kilka godzin podróży - przeniesienie do Burbank ułatwiłoby spotkania i poniekąd kontrolę nad firmą.

Nie ma obecnie żadnych oficjalnych informacji dotyczących tego kiedy taka operacja miałaby się zadziać. Niemniej jednak można przypuszczać, że takie plany rzeczywiście istnieją - Disney jako duża korporacja musi bowiem planując budżet myśleć o cięciu zbędnych kosztów.Tagi: Disney (433) George Lucas (1061) Industrial Light & Magic (271) Lucasfilm (600) Skywalker Sound (14)

Komentarze (7)

A już myślałem, że covidowo uciekają w stronę Nowej Zelandii. W każdym razie papcio Lucas ich ładnie załatwił z tym wynajmem. :)

Czekam na relację z #BurzolJedzieDoBurbank

W czasach Internetu oni marudzą na odległość? A jak drogo, to te, jak im tam, Chiny są pod ręką. ~:)

Może fontannę też przeniosą. Złożą cease&desist...

Szkoda by było gdyby faktycznie przenieśli z San Francisco, przy tej fontannie zrobiłem sobie zdjęcie. Nie zrobiłem sobie zdjęcia z jakimś hangarem w Burbank.

Home Alone starring George Lucas. Najeźdźcy sami wypraszają się z jego domów.

Ooo, to ciekawe. Lucas sprzedał Lucasfilm, ale i tak dalej na nim zarabiał 😁
Mistrzostwo 😂

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.