Fandom

IX Podkarpackie Spotkania z Komiksem.

Kyle Katarn

W Rzeszowie w dniach 30.11-1.12.2002 r. w Wojewódzkik Domu Kultury przy ul. Okrzei 7, odbedzie się 9 już Podkarpackie Spotkania z Komiksem. Wstęp jest wolny.


Oto program całej imprezy:
Sobota, 30.11.2002.

10.00 – Otwarcie imprezy, połączone z wernisażem wystaw towarzyszących: wystawy komiksów Sławomira Kiełbusa pt. „Milkymen i inni” oraz wystawy grafik mangowych Katarzyny Zbroi - Galeria WDK na parterze;
10.20 – konkurs na najlepszy kostium ze świata „Star Wars” – sala audiowizualna na II piętrze;
10.40 – projekcje filmów, związanych z tematyką „Gwiezdnych wojen”;
12.40 – „Z przymrużeniem oka” – filmowe żarty realizatorów najnowszych odcinków cyklu „Gwiezdne wojny”;
13.10 – „Czego nie widzieliście w kinie” – sceny, które nie weszły do ostatecznych wersji filmów z cyklu „Star Wars”;
13.40 – Pokaz walki na miecze świetlne - sala baletowa na I piętrze;
13.55 – spotkanie z Mocą – spotkanie z członkami Rzeszowskiej Akademii Mocy;
14.10 – przegląd parodii filmowych „Gwiezdnych wojen” („Stars in Black” i inne);
14.30 – prezentacja komiksu pt. „Tag i Bink nie żyją” – polska wersja językowa z lektorem :)
15.00 – konkurs wiedzy o świecie „Gwiezdnych wojen” – w puli nagród komiksy wydawnictw „Egmont Polska” i „Mandragora”;
15.00 – „Co każdy Jedi wiedzieć powinien” – analiza technik walki na miecze świetlne w epizodach „Mroczne widmo” i „Atak klonów” (dla tych, którzy nie biorą udziału w konkursie);
15.40 – projekcja filmu „Jak powstawał Atak Klonów”;
16.20 – zapowiedź „Fantastykonu 2002”;
16.30 – „Kupić, nie kupić...” – największe komiksowe wpadki naszych wydawców – prezentuje Wojciech Birek;
16.45 – konkurs Wiedzy o Komiksie – w puli nagród: postery Grzegorza Rosińskiego z autografami oraz najnowsze albumy komiksowe najlepszych wydawnictw: „Egmont Polska” i „Mandragora”;
18.00 – Zakończenie pierwszego dnia imprezy.

Niedziela, 1.12.2002.

10.00 - inauguracja drugiego dnia IX PSzK – sala audiowizualna na II piętrze;
10.10 - projekcja filmu „Patlabor 3”;
12.00 - spotkanie z p. Krzysztofem Panasem, jedynym w Polsce kowalem, który wykuwa tradycyjną technologią broń białą, m.in. japońskie miecze;
13.00 - projekcja filmu „Haibane Renmei” #1-2;
14.30 – prezentacja zasad gry „go” - odpowiednika japońskich szachów; prowadzi Kenar; po spotkaniu w sali giełdowej chętni mogą spróbować pod okiem Kenara swoich sił w grze.
15.15 - projekcja filmu „Platonic Chain Web”;
15.30 - konkurs wiedzy o mandze i anime;
16.45 - projekcja filmu „Angel's Egg”;
Przez całą niedzielę będzie czynna giełda, można będzie także pograć na konsoli PS2.
Zapraszamy również w dniach 23.XI - 2.XII na wystawy: prac mangowych Katarzyny Zbroi i wystawa komiksów Sławomira Kiełbusa pt. „Milkymen i inni” (Galeria WDK, parter); - w dniach 24.XI - 2.XII - wystawa prac mangowych rzeszowskich twórców (korytarz, II p.).

A oto kilka informacji o Podkarpackich Spotkaniach z Komiksem:


Podkarpackie Spotkania z Komiksem to cykliczna impreza, organizowana dwa razy do roku przez działającą w Wojewódzkim Domu Kultury Rzeszowską Akademię Komiksu. Najnowsza, dziewiąta edycja Spotkań, ze względu na datę opatrzona nazwą KOMIKSOWE ANDRZEJKI, została w całości przygotowana przez działające w ramach Akademii sekcję: sobota to dzień Rzeszowskiej Akademii Mocy, zrzeszającej miłośników cyklu filmowego „Gwiezdne Wojny”; przygotowali oni bogaty zestaw atrakcji dla wielbicieli tego popularnego serialu, składający się z licznych projekcji filmowych, prezentacji i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Dla wszystkich amatorów komiksów przygotowano kolejną edycję Konkursu Wiedzy o Komiksie, w którym tym razem znalazły się nie lada nagrody: postery autorstwa Grzegorza Rosińskiego z autografami autora, a także duża ilość albumów komiksowych wydawnictw „Egmont Polska” oraz „Mandragora”.
Program niedzielnej części imprezy przygotowała Sekcja Mangi i Anime, a na program ten składają się obok projekcji i konkursu: spotkanie z Krzysztofem Panasem, jedynym w Polsce kowalem, specjalizującym się w wykuwaniu tradycyjną technologią broni białej, w tym także japońskich mieczy samurajskich – oraz prezentacja japońskiej gry Go – odpowiednika szachów, połączona z możliwością spróbowania swoich sił w tej grze pod okiem mistrza Kenara.
Spotkaniom towarzyszą wystawy: „Milkymen i inni” - wystawa komiksów i rysunków satyrycznych Sławomira Kiełbusa – laureata Grand Prix na ostatnim Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi i autora komiksów, publikowanych w tygodniku „Angora”; wystawa prac mangowych Katarzyny Zbroi z Krakowa – obie można oglądać w Galerii WDK na parterze obok sali kinowej; ponadto wystawa prac mangowych rzeszowskich twórców, związanych z Sekcją Mangi i Anime RAK. Tę ostatnią wystawę można oglądać na korytarzu na II piętrze WDK. Wszystkie wystawy można oglądać już od 25.11 do 2.12.2002 r.
Wstęp wolny – zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7 w dniach 30.11 i 1.12.2002 r. od godz. 10.00.

Kontakt – Wojciech Birek, tel. 85 23 141, e-m@il

Zapraszamy wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen, oraz komiksu do Rzeszowa.Tagi: Imprezy / eventy (142) Podkarpackie Spotkania z Komiksem (Ogólnopolskie Spotkania z Komiksem) (19) Rzeszów (182)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.