Star Wars TV

Leslye Headland o swoim kobiecym serialu Star Wars

Kilka dni temu, gdy Deadline informowało o potencjalnym serialu z Bobą Fettem w roli głównej, w artykule padła niejasna deklaracja a propos serialu tworzonego przez Lesley Headland (scenarzystka takich produkcji jak „Russian Doll”, „Sypiając z innymi”, „Wieczór panieński”). Wcześniej sugerowano, że będzie on niezależny, osadzony w innym okresie „Gwiezdnych Wojen”, tym samym z niczym się nie łączący. Deadline stwierdziło, że to nie zostało jeszcze ustalone. Może będzie się jakoś łączył z Mandaloriańskim uniwersum serialowym, może będzie zupełnie alternatywny. Sama Lesley udzieliła niedawno wywiadu Fantastic Frankey. Tych wątpliwości nie rozwiała. W końcu w Lucasfilmie wszystko musi być tajne. Ale padło kilka innych ciekawych stwierdzeń.Najważniejsze, ale to raczej nie będzie zaskoczenie, serial będzie emitowany w Disney+ dokładnie tak samo jak „The Mandalorian” (i zapewne pozostałe seriale). Czyli będziemy dostawać po odcinku. To zdaniem autorki wymusza też pewien sposób prowadzenia historii, by wzbudzać zainteresowanie.

Oczywiście Leslye potwierdziła, że serial będzie kobiecocentryczny, ale fakt, iż będziemy mieć kobiecą protagonistkę nie oznacza, że to serial jedynie dla kobiet. Męscy bohaterowie nie zostaną wykluczenia. Sama Lesley przyznaje, że wciąż dopinguje Luke’owi i Dinowi, ale przestała lubić Hana Solo.

Opowiedziała też o początkach. Obecnie nad serialem pracuje już jakiś rok. Gdy zgłaszała pomysł do Lucasfilmu to nie miała w głowie formy tej opowieści – czy to ma być film, serial jeśli tak to jaki. Miała pomysł na bohaterkę i historię, które są jej bliskie jako scenarzystce. Inną rzeczą bardzo ważną dla Lesley są prawdziwe miejsca, wokół których buduje swoje fabuły. Tu musiała trochę się dostosować, ale dla niej najważniejszym źródłem jest The Essential Atlas Jasona Fry’a i Daniela Wallace’a. Z niego czerpie wiedzę po świecie i buduje swoją opowieść trochę jak to było w filmach z cyklu „Indiana Jones”, gdzie widzieliśmy mapę i kreski oznaczające podróż. Dla niej ten serial ma mniejszą wagę artystyczną czy kinową, bardziej geograficzną, związaną z podróżą.

Wciąż nie wiemy jednak kiedy ruszą zdjęcia i kiedy będzie szansa zobaczyć ten serial.Tagi: Daniel Wallace (64) Disney+ (194) Jason Fry (98) Leslye Headland (9) Lucasfilm (589) Serial aktorski (227) Star Wars: The Acolyte (12) The Essential Atlas (11) The Mandalorian (287)

Komentarze (35)

Kobiecocentryczny? Mało odkrywcze. Ja chcę serial czystokobiecy, żadnych Maxów i Albertów. Same baby!

Ktoś, kto korzysta z TEA, ma u mnie duży kredyt zaufania :).

uniwersum SW jest tak pojemne (zwłaszcza teraz jest dużo miejsca, kiedy Disney zabił tyle materiału oryginalnego), że spokojnie jakiś `Desperate Spacewives` się zmieści ;)

Aphra albo Ahsoka wchodzi w grę?

Widać wyraźnie, że to jest najlepszy moment na zakończenie przygody ze Starłorsami i znalezienie sobie lepszego zajęcia, np. czytania o tym jak RAF pomógł adolfowi zrealizować obietnicę "za 10 lat nie poznacie Niemiec" :D

Ładnie to tak uogólniać społeczeństwo? A Bastion ma się wstydzić w ramach odpowiedzialności grupowej?

@Adam Skywalker Sam jesteś powodem do wstydu jak i tobie podobni, skoro piszesz takie brednie.

@Adam
Część społeczności.

Mnie to nie robi różnicy, ale brandzlowanie się tym przez korpo już budzi pewne podejrzenia, jak cała machina reklamowa pod batutą KK od początku.

To że jakiekolwiek negatywne emocje i skojarzenia budzi to, że główną rolę w serialu gra kobieta, tylko potwierdza, jak nasza społeczność zacofana jest względem reszty internetu. Te komentarze i "żarciki" to wstyd dla całego Bastionu.

Pamiętajmy jak wielkimi sukcesami były niekobietocentryczne Clone Warsy czy Mando. Oh wait XD

Pamiętajmy jak wielkimi sukcesami były niekobietocentryczne Holiday Special czy Ewoks.

Punkt za to, że w ogóle coś czyta, w przeciwieństwie do Rajana. I to w dodatku książka z Legend :P

Getmano - na razie nie ma niczego, co wskazywałoby na potencjalną porażkę. Ba - wszyscy się cieszą, bo scenarzystka zagląda do starwarsowych książek. Widać że poważnie podchodzi do swojego zadania.

Uwaga, podkreślam najważniejszą informację:

serial będzie kobiecocentryczny

TYLKO TO SIĘ LICZY!

Ten serial nie powstanie, nie ma szans. Na następną wtopę Disney sobie nie pozwoli.

"przestała lubić Hana Solo". Dalej nie czytam.

Może być pić na wodę, albo okaże się nawet ok serial. Nie skreślam od razu.

Obstawiam większą katastrofę niż Ep9. Zaangażowanie autorki scenariusza zupełnie jak u Jana z Mandeville w wersji podróży palcem po mapie.

Oby z tego nie wyszedł lewacki bełkot poprawności politycznej.

Teraz wszystko musi być Feme, Homo i Wege, mam nadzieję, że się to przeje tak jak 3D w kinach.

Mówiłem Doruś, że feministki nie lubio Hana, to nie chciałeś mi uwierzyć :P

:D:D:D

Też poproszę!!!
Ale proszę też o to, by w 2020 już jednak nie używać słowa murzyn.

Proponuję iść za ciosem i zrobić serial murzyńskocentryczny i gejowskocentryczny, a co niech będzie poprawnie.

Więcej,
po przeczytaniu co ona tam mówi, mówię "oh SHIT!"

Kiedy patrzysz na zdjęcie, a w głowie "It`s a Trap".

@Lubsok bo okropnie traktuje kobiety !!!!!! disclaimer potwierdza. [SPRAWDŹ JAK]

Dlaczego przestała lubić Solo?

I teraz pojawia się zmodyfikowany problem Styki: malować na kolanach przed Atlasem, czy malować dobrze? ;)

Trochę pachnie "w każdym odcinku quest na innej planecie". Ale może to wyjść fajnie, a może do kitu.

Na takie zaangażowanie że strony twórców zazwyczaj nawet nie liczę. Brawo! To może być dobry serial :)

Dziękuję! I to jest informacja, która mnie interesuje. Mogę nie wiedzieć, o czym i o kim ma być serial, ale przynajmniej będę spał spokojnie, bo pani pisząca scenariusz korzysta z Essential Atlasu. <3
Co nie zmienia faktu, że uwierzę w ten serial dopiero jak zobaczę trailer, oczywiście. :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.