Różne

Baby Yoda w kosmosie

Wygląda na to, że wpływ „The Mandalorian” wychodzi poza naszą planetę. W nocy z 15 na 16 listopada Dziecko, czyli tak zwany Baby Yoda w towarzystwie czteroosobowej załogi, zostało wysłane w kosmos w ramach misji Crew-1.

Baby Yoda w kosmosie


Co prawda misją nie było wysłanie zabawki z „Gwiezdnych Wojen” w kosmos, a raczej lot kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będący wspólną misją NASA i SpaceX Elona Muska. Zabawka jest niejako nową tradycją, tworzy dodatkowe zainteresowanie misją i to się tu jak najbardziej udało. We wcześniejszej misji użyto pluszowego dinozaura.

Brzdąc Yoda dostał własną misję w trakcie lotu. Zabawka jest testerem grawitacji. Z pewnością oglądanie zabawki jest wygodniejsze niż śledzenie kolejnego wskaźnika. A oto jak testowanie grawitacji wygląda w praktyce.Tak swoją drogą, ktoś zapomniał poinformować szefów misji jak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Nie wiadomo więc, czy wysłanie tam małego Yody to dobry pomysł.Tagi: ciekawostki (137) Elon Musk (2) The Mandalorian (264)

Komentarze (7)

Ciekawe kto komu zapłacił...

Może wtedy ci twórcy przyswoiliby bardziej do serca pojęcie "otherworldly".

Ale to przecież wyjątkowy zaszczyt tak sobie polecieć w kosmos w celu budowania przyszłości dla ludzkości gwiezdnych wojen... gdzie indziej :P

@Lord Bart Co ci scenarzyści tobie zrobili, że masz takie pomysły ? Po prostu wyszedł im według ciebie średni serial.

Byle tylko nie dostał się do sterówki bo znów zacznie coś gmerać przy przyrządach.

Dobrze, że nie prawdziwy. Jeszcze próbowałby zjeść księżyc :P

gdyby dało się wystrzelić nie tylko głównego bohatera serialu, ale też jego scenarzystów...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.