Książki

Zapowiedź „The High Republic: The Rising Storm”Chociaż do pełnego startu pierwszej fazy inicjatywy wydawniczej The High Republic wciąż pozostał miesiąc, Del Rey ujawniło już okładkę i pierwsze szczegóły powieści, która otworzy drugi etap serii.
„The Rising Storm” napisana zostanie przez Cavana Scotta i w księgarniach pojawi się 06.07. Chociaż rozgrywa się później, nie będzie sequelem „Light of the JediCharlesa Soule'a. Scott zamierza w swojej powieści skorzystać z całego wcześniejszego dorobku The High Republic.
W książce zobaczymy Nihilów, bardziej potężnych niż kiedykolwiek wcześniej, a także znanych z innych publikacji Jedi: nowego członka Rady - Stellana Giosa oraz padawana Bella Zettifera.Po raz pierwszy pojawi się też postać o imieniu Ty Yorrick. To tholthianka z fioletowym mieczem, którą widzimy na okładce. Nie jest członkiem Zakonu, choć posługuje się Mocą i dzierży miecz świetlny, wykorzystując te narzędzia podczas polowań na dzikie stworzenia. Autor Cavan Scott zauważa, że jest to postać, na której drodze lepiej nie stawać.

Scott ma nadzieję, że fani polubią jego książkę. Zależało mu przede wszystkim na oddaniu ducha literatury z odległej galaktyki - pojawi się więc wiele nawiązań do innych utworów; autor ma też jednak nadzieje, że nowy szlaki, na które ukierunkował The High Republic, okażą się zarówno zaskakujące i satysfakcjonujące dla czytelników.

Zapraszamy do dyskusji na forum.Tagi: Cavan Scott (79) Del Rey (489) The High Republic (Project Luminous) (65)

Komentarze (6)

Ale się jaram!!!

Skoro jeszcze nie ma fazy pierwszej, to co było do tej pory? Prefaza zero pół?
W życiu nie widziałem Nihilów, więc jeśli będą na poziomie żab, co je wtrynia Eulalia, zobaczę bardziej potężnych niż kiedykolwiek wcześniej. ~;)
Nawiązania do czego? Już się nie mogę doczekać...

I niech to będzie fabularna petarda. Bo jeśli tu nie zaskoczy, to ja już nie wiem gdzie i kiedy, i czy w ogóle.

A ja tak szczerze dziwię się że ktokolwiek się tym jara.

Z każdym dniem jest coraz większy hype. Byłoby super jakby uroboros to wydał

To będzie zwycięzca HR z 2021 roku. Zapamiętajcie moje słowa.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.