Książki

„The High Republic”: prezentacja myśliwców i nowe fragmenty

Dobra wiadomość dla wszystkich czekających na start „The High Republic”: Disney udostępnił darmową publikację cyfrową, w której zawarto osiem rozdziałów „Light of the Jedi”, po trzy z „Into the Dark” i „A Test of Courage”, a także parę stron z pierwszych zeszytów obu serii komiksowych. Może to dobra okazja, by rozwiać swoje wątpliwości i po lekturze fragmentów zastanowić się nad zakupem samych książek.Prezentowanie świata Wysokiej Republiki kontynuuje też dalej starwars.com, tym razem pokazując nam nowe statki kosmiczne. Są to wykopane z archiwów projekty, których nie wykorzystano przy produkcji filmów, a z których dział artystyczny nie chciał całkowicie rezygnować. Zresztą taki recykling stosowany jest też przy produkcji kinowych i telewizyjnych, a szczególnie dobrze widać to w „Skywalker. Odrodzenie”, pełnym niewykorzystanych projektów z czasów prac nad Epizodem VII.I tak kolejno zaprezentowano: krążownik Legacy Run (pomysł na transportowiec Hana z TFA), myśliwiec Wektor Jedi (miał służyć klonom w Epizodzie III), liniowiec Republiki (mógł być bombowcem Ruchu Oporu w TLJ), a także dwa pojazdy Najeźdźców Nihil i kilka ilustracji Starlight, zaprojektowanej już specjalnie na potrzeby „The High Republic” stacji-świątyni Jedi.Na stacji znajdują się różne rośliny i inne organizmy z całej galaktyki, na przykład Felucii czy Glee Ansalm. Chodzi o to, by Starlight była możliwie samowystarczalna. Jej czubek jest za to podświetlany, aby przekazywać światło Jedi wszystkim, którzy są wstanie ją dostrzec. Jak zauważa Pablo Hidalgo, dla niektórych stacja jest symbolem nadziei w trudnych czasach po Wielkiej Katastrofie, ale inni odbierają ją jako dowód rozwarstwionego społeczeństwa, w którym stan duchowny pławi w dostatku, podczas gdy niektórzy liczyć muszą każdą kredytkę.

W ostatnich dniach pojawiło się też kilka komiksowych okładek. W większości są to przeróżne warianty pierwszego zeszytu głównej serii, ale jest także finalna wersja okładki „The High Republic Adventures”.Na koniec dobra informacja z Del Rey - przesunięto o tydzień dwie premiery. I tak szybciej pojawią się „Thrawn Ascendancy: Greater GoodTimothy'ego Zahna (27.04.2021) oraz „The High Republic: The Rising StormCavana Scotta - początek drugiej fazy serii (29.06.2021).Tagi: Del Rey (489) Pablo Hidalgo (312) The High Republic (Project Luminous) (65)

Komentarze (8)

Yoda już jak widze na okładce.

To może lepiej napiszmy petycję do polskich tłumaczy...
...zaraz, jakich polskich tłumaczy HR?

To może używajmy tylko "Wielkiej Republiki" :P

Używamy różnych, to samo robiliśmy przed ujawnieniem tytułu Rogue One. Być może zostaniemy przy Wysokiej - w Niemczech oficjalnie już jest Hohe.

Jak już pisałem i uzasadniałem to w innym poście, chciałbym na "High Republic" trochę promować tłumaczenie "Wielka Republika", "w okresie Wielkiej Republiki". "High" ma tu znaczenie "u szczytu powodzenia, w momencie największego rozkwitu", a nie wysokości. Mam nadzieję, że ta promocja przyniesie efekt i odejdziemy od złego tłumaczenia "Wysoka Republika".

Wektor <3

Podoba mi się, że świetlna latarnia ma swoją mroczną (zadnią?) stronę. ~:)

Fajne te modele statków.
I tu jakoś mogli dać podwójny miecz świetlny jakiemuś Jedi, a Rey to już nie :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.