TWÓJ KOKPIT
0

Różne

Fani kontra Lucasfilm: Kolejna odsłona

2021-01-01 13:48:24

Wojenki w mediach społecznościowych między fanami a twórcami nie są niczym nowym. W przypadku „Gwiezdnych Wojen” widzieliśmy wiele po „Ostatnim Jedi”, gdzie zło było po obu stronach. Tym razem nowa odsłona jest tak inna, że aż Variety postanowiło o niej napisać. Bowiem oberwało się fanom za to, że podoba im się produkt który dostali...

Wszystko za sprawą ostatniego odcinka „The Mandalorian”. The Rescue wzbudził powszechnie uznanie wśród fanów i wyzwolił bardzo dobre emocje. Ci, którym się nie podobał, są w mniejszości, ale obyło się teraz bez szykan i wyzywania od hejterów, trolli itp. Większość osób cieszyła się z tego, co zobaczyła na Disney+. Wiele osób nagrało filmiki ukazujące emocje towarzyszące im podczas oglądania tego odcinka i umieściło je na przykład na YouTubie. Podkreślmy to pozytywne emocje, często nawet wzruszenie. Dla producentów sytuacja wręcz idealna, wydawać by się mogło, że w końcu fani zaczynają wracać do marki.Skończyło się jednak kolejną aferą, która wywołał Pablo Hidalgo, wysoko postawiony pracownik Lucasfilmu, członek Story Group oraz Intellectual Property Development Group. Otóż wziął on sobie na celownik twórcę kanału „The Star Wars Theory” znanego jako Toos. Toos oglądając ten odcinek wzruszył się i popłakał, co można było obejrzeć na jego popularnym kanale. Toos podziękował Lucafilmowi za ten wspaniały odcinek, coś na co czekał przez wiele lat. Kilka dni później Pablo Hidalgo podlinkował reakcję Toosa podpisując ją, że „Emocje nie są po to by się nimi dzielić”. Wywołało to burzę. Czy Pablo nabijał się z Toosa, czy raczej sugerował, że filmik mógł być reżyserowany? Trudno stwierdzić. Pablo zamiast skasować twitta umieścił go na banerze swojego twittera. Potem oczywiście skasował wszystko i przeprosił twierdząc, że nabijał się z samego siebie i nie miał intencji nikogo obrazić.

Toos za to nagrał kilka filmików, w których mierzy się z hejtem ze strony Lucasfilmu. Są one bardzo popularne. Natomiast jak zauważa Variety przede wszystkim nie służą PRowi Lucasfilmu. Po „Ostatnim Jedi” nie udało się filmu ochronić przed Rianem Johnsonem i jego twitterowymi wojnami, teraz Pablo rozpętał kolejną, zupełnie niepotrzebną. Co gorsza rozgrzebującą na nowo podziały.

W przypadku Toosa warto wspomnieć, że jego kanał jest jednym z najpopularniejszych fanowskich kanałów. Toos jest twórcą fanfilmu Vader: Shards of the Past. Zaś jakieś dwa lata temu był bohaterem afery związanej z monetyzacją za muzykę w tym filmiku (więcej). Wówczas Lucasfilm stanął po jego stronie. W każdym razie Toos bardzo dobrze odnajduje się będąc ofiarą, ale i beneficjentem sytuacji. Natomiast Lucasfilm zyskał miano firmy, która nabija się z fanów, bo tym podobają się ich produkty. Obecnie trwają poszukiwania nowego menadżera mediów społecznościowych, który ma się zajmować „Gwiezdnymi Wojnami”. Ta osoba będzie miała sporo do zrobienia.
TAGI: Disney+ (383) Epizod VIII: Ostatni Jedi (524) Fan Film (262) fani (112) Lucasfilm (680) Pablo Hidalgo (321) Rian Johnson (310) The Mandalorian (435) Twitter (87) YouTube (158)

KOMENTARZE (55)

 • Lord Bart2021-02-14 04:48:28

  Większość osób cieszyła się z tego, co zobaczyła na Disney+
  ...
  Lepiej zaliczać się do mniejszości, niż do większości ;)

 • SW-Yogurt2021-01-03 22:22:45

  Jestem szczęśliwy, że nie wiem o co chodzi. ~:)
  Transmitowanie oglądania czegoś jest dla mnie tak samo bezsensowne jak transmitowanie rozpakowywania czegoś. Przypuszczam, że wiem co będzie w następnym kroku...

 • Mossar2021-01-02 19:25:24

  O nim słyszałem tylko 2 razy i zawsze to była rozdmuchana drama z niczego. Jak zacznie mnie przekonywac contentem a nie clickbaitowymi filmikami to może zmienie zdanie.

 • DarthMati2021-01-02 19:25:05

  Hidalgo to dzban i tyle.

 • disclaimer2021-01-02 18:32:14

  A dwa, to jego pierwsza wypowiedź w temacie miała miejsce już kilka godzin po całej gównoburzy po twitterze, gdzie Hidalgo zablokował konto.

 • disclaimer2021-01-02 18:28:25

  Zakładam wtem, że z nim mieszkasz :)

 • Mossar2021-01-02 18:22:17

  Nie. Ale SWT wie jak wykorzystać takue okazję pod pozorem oburzenia i smutku.

 • disclaimer2021-01-02 18:18:07

  Tak, a Hidalgo to jego alterkonto XD

 • Mossar2021-01-02 18:06:25

  SWT jest dzbanem. Od samego początku twierdzę, że te jego dramy są głównie po to żeby budować popularność.

 • vaderart2021-01-02 11:48:52

  XD

 • artem662021-01-02 11:11:20

  Spin off o jakiejś bandzie noname`owych fajfusów zarobił taki sam hajs jaki zarobił finał sagi. Może pośmiejemy się z tego? XD

 • bartoszcze2021-01-02 09:37:10

  @darth sheldon
  To jak z nożem, od Ciebie zależy jak używasz :)

  Ja o twitterowych zadymach wokół SW dowiaduję się z Bastionu, bo selekcjonuję sobie tematy.

 • Jedi Temple2021-01-01 23:49:12

  Ludzie jadą po Toosie, a oglądają jego filmiki... Ciekawa sprawa ;)

 • Adam Skywalker2021-01-01 23:30:12

  XD

 • Wooki32021-01-01 23:24:56

  "Czy grzeję się w ciepłe Bastionu? Może, ale na pewno mam do tego pełne prawo jako jeden z najbardziej aktywnych redaktorów."

  Skoro Bastion udostępnia ci platformę do produkowania swoich artykułów i newsów to okaż trochę pokory zamiast kozaczyć ile to osób cię nie czyta. SWT ma blisko 3 miliony subskrybentów więc też mógłbym ci rzucić argumentem, że przy nim nic nie znaczysz tylko po co? Musiałeś się dowartościować?

  "Za to Ty bardzo rzadko w ogóle ujawniasz, że jesteś członkiem naszej społeczności. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że jesteś botem, który chce skorzystać na popularności większego portalu ;)"

  Bo co? Bo nie piszę pod każdym newsem? Jestem stałym użytkownikiem tej strony od 2005 roku (wtedy na innym koncie) kiedy trafiłem na nią szukając informacji o nadchodzącej "Zemście Sithów" więc daruj sobie tego typu uwagi. Piszę wtedy kiedy chcę i zamierzam to kontynuować. Ludzie tacy jak ty którzy próbują odbierać innym prawo do posiadania własnej opinii i wyśmiewają to czego nie rozumieją są powodem dla którego nie piszę tu częściej. Star Warsami zajmuję się dla rozrywki, a nie po to by jakiś forumowy napinacz z przerostem ego pouczał mnie odnośnie tego co mam myśleć.

 • PsychO_GhouL2021-01-01 23:15:25

  Moim zdaniem gównoburza wynikła z niczego, Hidalgo najprawdopodobniej w krótkich słowach stwierdził że jest przeciwny publicznemu okazywaniu silnych emocji (trend reakcji wystrzelił w tym roku zdecydowanie) a że nie bardzo ogarnia co się w internetach obecnie dzieje to jego słowa zostały odebrane jak atak, zwłaszcza że niektórzy to podchwycili i zwyczajnie mieli z tego ubaw.
  Theory poczuł się urażony że ktoś robi sobie z niego bekę a do tego Pablo długo czekał z jakimkolwiek wyjaśnieniem i wyszło jak wyszło.

  Covid i jego następstwa spowodował że prawie wszyscy reagują bardziej impulsywnie i wywołuje to więcej konfliktów które rodzą się z niczego. Sam się z tym spotkałem, zresztą wystarczy poczytać komentarze na Bastionie, spora liczba osób uważa że liczy się tylko ich zdanie a reszta się nie zna.

  Zacznijcie szanować innych oraz ich opinie to od razu klimat się zmieni.
  Moje zdanie jest takie, Mando się udał i odniósł sukces i w tych szczególnie trudnych czasach ludzie chcą się tym cieszyć. Pablo użył skrótu myślowego który został opacznie zrozumiany ale za późno zareagował a Theory może i trochę przesadził ale miał prawo się bronić przed hejtem.
  Jesli komuś coś nie pasuje to ma prawo do swojego zdania ale bez uderzania w innych. A ostatnio niestety odmiennie zdanie, poglądy i opinie wywołują niepotrzebne spiny.

  Niech ten rok 2021 będzie lepszy niż poprzedni, wszystkim tego życzę.

 • Smok Eustachy2021-01-01 22:50:05

  Hidalgo wcale nie musi być za Mando, bo Mando jest zaprzeczeniem sekłeli i ich linii ideowej. Rozwiązał problem seksizmu, rasizmu, toksycznych fanów itp. Jest on przyznaniem racji moim tezomi ma 9,9 na IMDB (ostatni odcinek):

  disclaimer: rozumiem Twoją niechęć ale zważ, że Luke Skywalker nie istniał i tak czy inaczej grał go zawsze jakiś aktor albo dubler. Wygląda jak wygląda i trudno to ocenić, bo każdy jest uprzedzony.
  Zwróć uwagę jakie wrażenie robi Luke przechodzący przez roboty jak kosiarka przez zboże. Naród tego oczekiwał a Hidalgo być może odreagowuje frustrację związaną z sukcesem Mando. Jak Mando wpływa na sprzedaż figurek z Rey?

 • Adam Skywalker2021-01-01 22:43:17

  Wooki3 - oj, kolego... Musisz zrozumieć, że nie dla wszystkich uniwersalne są wartości republikańskie (w Polsce nazywane liberalnymi). Wolność słowa, wolny rynek itd. to populistyczne hasła. Przyniosły rzeczywiście więcej dobrego niż złego, ale nie będę się rzucał Rejtanem, by bronić ich obecnej postaci.

  Socjalistą nie jestem, zwykłym socliberałem, który uważa że trzeba w miarę możliwości tą zgniliznę z wolnego świata wydłubywać.

  Czy grzeję się w ciepłe Bastionu? Może, ale na pewno mam do tego pełne prawo jako jeden z najbardziej aktywnych redaktorów. Nikt mi i tak nie płaci, ja dobrze się bawię, a ludzie mogą cieszyć się tym, że ktoś im na bieżąco relacjonuje newsy z do niedawna zakurzonego działu literatury. Za to Ty bardzo rzadko w ogóle ujawniasz, że jesteś członkiem naszej społeczności. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że jesteś botem, który chce skorzystać na popularności większego portalu ;)

 • Smok Eustachy2021-01-01 22:26:44

  "Heh, wolny rynek, bzdurna rzeczywistość, w której liczy się nie idea, a zysk. Takie myślenie wyniosło do władzy populistów."

  Po tylu latach realnego socjalizmu nie sądziłem, że jeszcze coś takiego przeczytam.

 • Smok Eustachy2021-01-01 22:24:55

  więcej, ta burza po reakcji Toosa, która skądinąd nie była nawet krytyką/hejtem czegokolwiek - wręcz przeciwnie - legitnym, pozytywnym odbiorem produktu DISNEYA, a potem jechanie, że koleś coś tam perfidnie trzepie kasę na naiwniakach tym co robi,
  disclaimer
  __________
  Godzien jest robotnik zapłaty swojej.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-01-01 22:17:35

  I właśnie dlatego nie używam Twittera

 • Wooki32021-01-01 22:13:47

  "Heh, wolny rynek, bzdurna rzeczywistość, w której liczy się nie idea, a zysk. Takie myślenie wyniosło do władzy populistów."

  Paradne. Wolny rynek pozwolił ludziom o dużych ideach stworzyć i sprzedać swój produkt. Np Georgowi Lucasowi. Odwrotne myślenie wyniosło do władzy komunistów.

  "Moich tekstów na Bastionie (xD) nikt nie musi czytać, a jednak jest parę tysięcy osób, które to robią."

  Problem polega na tym, że w tym przypadku marką jest Bastion, a nie ty. Ty się tylko grzejesz w cudzym blasku. :D

  "Ale porównaj sobie z tym śmiesznym Theory taki Star Wars Explained. Inny poziom."

  Tu się zgadzam. Inny. :D

  "Carano w kontrze do zgniłego Hollywood? xD Carano w kontrze do rzeczywistości: według niej wybory w USA sfałszowano (xD), maseczki to nieodpowiednia forma przymusu (robi się groźnie...)"

  Ma takie samo prawo tak uważać jak ty uważać, że nie. To, że nie jesteś tolerancyjny w stosunku do ludzi mające inne zdanie to twój problem.

  "bo ten amerykański jest dużo bardziej progresywny niż nasz śmieszny Bastion i normalnie to wstyd stawać po tej samej stronie, co Carano"

  Jest zgniły, nietolerancyjny dla ludzi o odmiennych poglądach i przeczy idei wolności słowa próbując "cancelować" tych ktorzy nie chcą się wpisywać w ten poprawny politycznie trend. To jest regres a nie progres i dobrze, że Bastion jest jeszcze w miarę normalny i jesteś tutaj głównym "rodzynkiem". Przy tym za każdym razem wali hipokryzją po oczach mówiąc o różnorodności etnicznej i zmniejszając postać Boyegi na chińskich plakatach, albo zatrudniają do roli Mulan aktorkę która popiera policyjną pacyfikację ruchów demokratycznych w Hong Kongu. Jeśli chodzi o chiński hajsik to problemu nie ma.

 • disclaimer2021-01-01 22:11:08

  Co więcej, ta burza po reakcji Toosa, która skądinąd nie była nawet krytyką/hejtem czegokolwiek - wręcz przeciwnie - legitnym, pozytywnym odbiorem produktu DISNEYA, a potem jechanie, że koleś coś tam perfidnie trzepie kasę na naiwniakach tym co robi, i pisanina twitterowców o tym z perspektywy sympatyka KORPO... to również z mocna wydaje mi się rozdwojeniem jaźni i hipokryzją jednak :P

 • disclaimer2021-01-01 21:44:16

  Heh, wolny rynek, bzdurna rzeczywistość, w której liczy się nie idea, a zysk. Takie myślenie wyniosło do władzy populistów.
  Ej, ale dlaczego jedziesz teraz po Disney i Lucasfilmie? :D

  Od dawna nie oglądam ani SWTheory ani SW Explained, szkoda mi czasu na to. Ażeby zweryfikować twoje doniesienia, musiałbym jeszcze więcej czasu na to poświęcić, w co wątpię czy nawet ty jesteś w stanie uczynić.

  przynajmniej ci biznesmeni to mądrzy, świadomi i inteligentni ludzi, czego o większości społeczeństwa nie da się przecież powiedzieć; rozumiesz to lepiej niż nikt.
  Dlatego owi mądrzy, świadomi biznesmeni absolutnie nic sobie nie robią z tego, że ich minionki porozsiewane po social mediach, podkopują reputację sobie i własnym podwładnym :) Bo ja akurat w pyskówkach na twitterze i porozumiewaniu się komunikacją obrazkową nic mądrego czy inteligentnego nie widzę. Odkąd sięgam pamięcią i szperam w archiwach, Lucas na krytykę zawsze odpowiadał po ludzku.

 • mkn2021-01-01 21:36:10

  Hidalgo na twitterze od zawsze zachowywał się jak buc. SWT po raz kolejny udowadnia, że jest dzbanem. Nic nowego, wszystko już było. Ziew.

 • Adam Skywalker2021-01-01 21:22:52

  Heh, wolny rynek, bzdurna rzeczywistość, w której liczy się nie idea, a zysk. Takie myślenie wyniosło do władzy populistów.

  Moich tekstów na Bastionie (xD) nikt nie musi czytać, a jednak jest parę tysięcy osób, które to robią. Spoczko. Ale porównaj sobie z tym śmiesznym Theory taki Star Wars Explained. Inny poziom, ale teraz chyba więcej kasy już płynie do tego, który mówi, co ludzie chcą słyszeć, często podważając swoje własne opinie.

  Oczywiście rozumiem, co Lucas chciał powiedzieć przez OT na temat wolność przekonań itp. Nie odpowiada mi w pełni takie myślnie, chociaż to akurat ja idę zazwyczaj pod prąd. Może nie jest wielu takich jak ja i wszyscy trzymamy się dogmatów chamskich biznesmenów, ale przynajmniej ci biznesmeni to mądrzy, świadomi i inteligentni ludzi, czego o większości społeczeństwa nie da się przecież powiedzieć; rozumiesz to lepiej niż nikt.

  Za to narracja o progresywnym Luku też jest chyba to przyjęcia i ta mi już, wiadomo, bardziej pasuje. ;)

 • disclaimer2021-01-01 21:05:22

  Kupią koszulkę, zajrzą na jeden z innych licznych kanałów Theory i jeszcze poczują się akceptowani w fandomie

  Tak działa wolny rynek, bruh. Ale lepiej pokrzyczeć "o nie ludki lubią bardziej SWTheory niż moje wypociny na bastionie" i wywyższanie się jacy to gupi konsumenci, jednocześnie będąc consoomerem Disneya i pisząc z niemalże nerdowskim zacięciem o nadchodzącym Haj Repablik XD

  Tweet Hidalga można za to odczytać nawet jako obronę tego śmiesznego filmiku z płakaniem, ale jak mówiłem - będą szukać, aż coś na niego znajdą. Starsze Tweety, które tu wstawił - pełna zgoda z tym, co w nich pisze. Co, nie może mieć swojego zdania? ;) Swoją drogą widzę, że nawet obserwujemy te same profile.

  Typowy Adaś. "co, nie może mieć swojego zdania?" ale tylko wtedy kiedy pasuje do jego XD.
  To pokazuje, jak mało nauczyłeś się z Gwiezdnej Sagi George`a Lucasa. W dodatku sam oznajmiłeś, że lubisz sympatyzować z podręcznikowymi przykładami "bullies". A co nam pokazują OT i prequele w odniesieniu do dzisiaj?

  Staroszkolne Jedi-korpo (obecne Lucasfilm) gospodarujące swoimi zwolennikami jak pionkami. Pionki wręcz fanatycznie przywiązani do dogmatów (w tym ich wygodne ignorowanie, kiedy nie sprzyjają sytuacji),
  lubują się w represjonowani ludzkich uczuć ("emotions are not for sharing", "performative offended thing" twitterowych zwolenników Disneya-LF, których to niby obserwujesz). Nieprzychylni nie mają swojego miejsca w hierarchii, bo odstają od jednomyślnej narracji (Qui-Gon).
  Kolejno w OT - konserwatywne, pasywno-agresywne dziadersy nie widzące innego wyjścia poza zaciukaniem złola. No bo złol jest zły, "shitty assholes & shitheads", only a Sith deals in absolutes. Zero dyplomacji.
  Dopiero progresywny Luke Skywalker wychodzi temu wszystkiemu naprzeciw, dokonuje jednocześnie symbolicznego samozaorania co zreformowania filozofii Jedi. Ergo ludzie, którzy są zmęczeni tymi całymi gównoburzami. Ale Adaś nie jest jednym z nich. Adaś, choć nadaje na cudze korpo i cudzy zuy kapitalizm, to lubi korpo, ale swoich, nie cudzych :)

 • Krogulec2021-01-01 20:42:17

  Przyznam, że jestem w szoku jakim Hidalgo jest dzbanem. Powoli wychodzi na jaw, że w Lucasfilm siedzą nie tylko beztalencia, ale i ludzie, którzy potrafią bez potrzeby wbijać sobie nóż w plecy, z własnej głupoty. Że taka firma w ogóle jakoś działa i produkuję jeszcze niezłe rzeczy (jak Mandalorian, czy Squadrons) to cud i efekt ogromnego wysiłku paru zdolniejszych i mniej toksycznych jednostek. Gorzej, że te ostatnie ograniczają sagę już od bardzo dawna... Ehhh...

 • Adam Skywalker2021-01-01 20:36:20

  Carano w kontrze do zgniłego Hollywood? xD Carano w kontrze do rzeczywistości: według niej wybory w USA sfałszowano (xD), maseczki to nieodpowiednia forma przymusu (robi się groźnie...), a od jakiegoś czasu Gina flirtuje też z alt-rigtami, którzy na YT po prostu spieniężają naiwność i frustracje ludzi.

  Za to Theory nagrał filmik o tym, czy droidy BX mogą pojawić się w drugim sezonie The Mandalorian. Co ciekawe, nazwa serialu nawet nie padła w filmiku, żadne doniesienia nie wskazywały na to, by mogło się to w ogóle wydarzyć. No ale ludzie mają sentyment do TCW, więc kliknęli, usłyszeli streszczenie artykułu z wiadomej -pedi, a pan prowadzący przynajmniej znalazł nowych klientów dla swojego popkulturowego korpo. Kupią koszulkę, zajrzą na jeden z innych licznych kanałów Theory i jeszcze poczują się akceptowani w fandomie, bo ten amerykański jest dużo bardziej progresywny niż nasz śmieszny Bastion i normalnie to wstyd stawać po tej samej stronie, co Carano.

  Tweet Hidalga można za to odczytać nawet jako obronę tego śmiesznego filmiku z płakaniem, ale jak mówiłem - będą szukać, aż coś na niego znajdą. Starsze Tweety, które tu wstawił - pełna zgoda z tym, co w nich pisze. Co, nie może mieć swojego zdania? ;) Swoją drogą widzę, że nawet obserwujemy te same profile.

 • Darth Zabrak2021-01-01 20:11:05

  Bardzo mnie bawi ten hejt na Ginę Carano, przede wszystkim dlatego że wspaniale obnaża hipokryzję tych wszystkich internetowych lemingów których największe nagromadzenie występuje na Twitterze ale jak widać poniżej i na Bastionie ich nie brakuje. Okazuje się bowiem że ci którzy oskarżają ludzi nisko oceniających seqele o nienawiść do kobiet, seksizm i inne takie, sami to wykazują względem Giny Carano, nie podoba im się silna kobieta mająca własne zdanie, a to łobuzy, seksiści jedni, nieładnie.

  Co do SW Theory, szanuję go i w przeciwieństwie do niektórych ja w każdym jego filmiku widzę mnóstwo pasji do SW i w tej sytuacji koleś ma po prostu rację, Hidalgo nie pierwszy raz zakpił z fanów widzących SW inaczej niż Kennedy, tak czy inaczej ta sytuacja potwierdza że w Lucasfilmie nie brakuje idiotów którzy nie wiedzą co piszą, krótko mówiąc srają do własnego gniazda.

 • AJ732021-01-01 20:10:02

  @Wooki3
  Ale wiesz, że gościu z tego kanału podpinając reklamy pod swój fanowski filmik i wykorzystując przy tym oryginalną ścieżkę audio, tak zupełnie uczciwy, to nie był ? ...
  I dwa, Disnej, jak każde korpo, jest od tego by zarabiać kasę, reszta to kreowanie wizerunku jacy my pro-fanowscy jesteśmy, etc.

 • Wooki32021-01-01 19:52:21

  Atakowanie fanów za to, że czują emocje odnośnie twojego produktu jest tak idiotyczne, że aż trudno uwierzyć w to co odwala Lucasfilm. Wyobrażacie sobie Jamesa Camerona nabijającego się z fanów po premierze za to że płakali na scenie śmierci Jacka w Titanicu? Niektórzy w Lucasfilm swoją arogancją i nienawiścią do fanów Star Wars przebili dno i metry mułu. Hidalgo już od dawna pokazuje, że jest rakiem tej firmy razem z ludźmi pokroju KK. Ma bogatą historię agresywnych wypowiedzi ukierunkowanych na fanów "shitty assholes & shitheads". Skoro jest członkiem story group i odpowiada za zgodność z kanonem to w takim razie niech ktoś go w końcu rozliczy z ch****o wykonanej pracy. Bo w sequelach nic się nie trzyma kupy i zasady rządzące uniwersum są co chwilę uchylane by scenarzyści nie musieli się za bardzo wysilać.

  Star Wars Theory to świetny kanał robiony przez fana dla fanów i temu zawdzięcza swój sukces. Ci którzy zarzucają mu robienie dla kasy (bo wiadomo Disney robi to dobra ludzkości i wcale nie chce się przypodobać totalitarnym rządom Chin) niech bardziej przyłożą się do zbierania faktów. On nie robi nawet sponsorowanych filmów w przeciwieństwie do większości YT. SWT wielokrotnie obnażał ludzi z innych knałów YT którzy najpierw na niego pluli, a później pisali na privie by odpalił im hajs albo ich zareklamował. Gość zrobił rewelacyjny fanfilm o Vaderze i robi masę filmów o starwarsowym lore. Bardzo przyjemnie się ogląda jego filmy. Bardzo wartościowy kanał dla fanów Star Wars chociaż zapewne nie spodoba się tym którzy bezrefleksyjnie łykają wszystkie ochłapy które rzuca im "Nowy Wspaniały Lucasfilm", ponieważ kiedy jakieś rozwiązanie mu się nie podoba (jak Luke w TLJ) to o tym mówi. Jest przy tym spokojny i akceptuje odmienne opinie. Rzadko spotykane nie tylko na YT. Ludzie którzy go atakują reprezentują ten sam żałośnie nisko poziom jaki zaprezentowali Hidalgo czy inny Johnson.

  A co do Giny Carano to bardzo dobrze, że nie boi się zaprezentować swojego zdania odmiennego od tego co postuluje zgniły hollywood.

 • Light Side Galen Marek2021-01-01 19:21:08

  Taak, to wszystko spisek Toooosa i radykałów z The Fandom Menace z transfobiczną Giną Carano na czele, żeby doprowadzić biednego hidalga i kkk do upadku, ale na szczęście prawdziwi fani Rey-Mistrzyni-Wszystkiego-Znikąd już wywąchali temat i nie dopuszczą do szkalowania wspaniałych sequeli

 • disclaimer2021-01-01 19:14:29

  Teraz nagrywa filmy ze znanymi hejterami i staje ostatecznie po Ciemnej Stronie.

  Bruh. Sam jej udział w filmiku z hejterami miał służyć właśnie jako asumpt do rozmowy postulującej przeciwko hejtowi i dyskryminacji. Jednym z najbardziej jednowymiarowych stwierdzeń byłoby, że pracownicy LF to jakaś nieskazitelna "Jasna Strona", a ludzie nielubiący sequeli to [wklej randomowe pejoratywne określenia].
  Trollować to trzeba umieć :P

 • disclaimer2021-01-01 18:56:31

  Od lat szukają czegokolwiek na Pabla, mam nadzieję, że im się nie da.

  LOL, jak to brzmi. Nie wiem skąd ta nagła chęć asekurowania Pablita, ale jego brudy od lat są już archiwizowane ;)
  https://twitter.com/Dataracer117/status/1180101879918993409

 • disclaimer2021-01-01 18:32:59

  @Sidious
  Kiedy temat na forum o najlepszym filmie 2020?

 • AJ732021-01-01 18:27:05

  Imba, imbą. Ważniejsze, co ma w temacie do powiedzenia sam @HimSelf ...

  "#NoWords-Seeing fan`s reactions to Luke`s return is something I will cherish forever. Their anticipation seeing the X-Wing/Ep. 6 Robes/a lightsaber/a GREEN lightsaber/a gloved hand/an ungloved hand/a Force choke/R2-was OVERWHELMING & very moving to me-1/2"

  - https://twitter.com/HamillHimself/status/1344651446369751043

  :)

 • bartoszcze2021-01-01 17:23:32

  Inba o tweeta na temat filmiku. 2020 na pełnej xDDD

 • disclaimer2021-01-01 16:47:54

  I z pewnością żeby się dowiedzieć o co cho z piernikiem, będzie oglądał 50 seriali, gdzie w może 1 z nich pan Łukaszeło dostał swoje 5 minutowe cameo. No tyle, że to dalej nie tłumaczy o co cho z piernikiem. O to trzeba by się spytać scenarzystów sequeli, ale ci są idiotami :P
  W ogóle tło wydarzeń już mamy, ale stało się ono off-screenowo, i ino jest nam tylko opowiadane. Luke/Jake znika bez śladu, ludki o nim gadają, rzucają jakieś ochłapy backstory, Han o nim gada, a potem Luke/Jake gada sam o sobie. A że to głupie jak but to wina tych idiotów :D

 • AJ732021-01-01 16:39:16

  Daje perspektywę :)
  Właściwe fabularne tło wydarzeń, które spina story (po ROTJ) Luke`a. A nie, że mamy wyrwę, i gdy ogląda to casual, dla którego jest to pierwsze filmowe spotkanie ze SW, to kompletnie nie wie o co cho z tym starym piernikiem na wyspie :D.
  Filmowo, musi być ciągłość przedstawianych wydarzeń, a nie luki jak z Lukiem :)

 • disclaimer2021-01-01 16:30:00

  To powinno być tak
  "Mando is being Mando. Star Wars passed away in 2012. There`s no going back" :)
  BTW co udział plastusiowego Luke`a układa cokolwiek w sequelach?

 • AJ732021-01-01 16:25:03

  Ależ wiemy dokąd to prowadzi :)
  I ja nie mam z tym problemu, że Luke`owi nie wyszło.
  Problem natomiast mam z tym, że zamiast pokazać Luke`a takim jakim był, próbowano od początku go marginalizować, by na koniec zrobić z niego kompletnego przegrywa.
  Zamiast na siłę przedłużanych wielu scen w TLJ można było pokazać wydarzenia z przeszłości, chociażby z Akademii. A nie, że dopiero teraz w serialu próbuje się poukładać to wszystko w jedną całość.
  I tak, patrząc na to w ten sposób, to "Mando (próbuje) saved SW". I to nie jest ostatnie słowo Favreau & co w temacie :)

 • disclaimer2021-01-01 16:03:28

  a my to gumkujemy i to nie jest nasze ostatnie słowo w temacie :D

  Kto i kiedy zagumkował? Pokazano ludkom sztuczną komputerową symulację ukształtowaną wspomnieniami i w fandomie już WIELKI RYK, a ci chyba zapomnieli dokąd to wszystko prowadzi :P
  Fandom ma rozdwojenie jaźni z tymi clickbaitowymi tytułami "Mando Saved SW" na jutubie, pora dorosnąć.

 • disclaimer2021-01-01 15:57:38

  Reakcja SWTheory > wizyta u specjalisty ASAP https://www.youtube.com/watch?v=mIe2TLPryJw

  :D

 • Lubsok2021-01-01 15:44:31

  Adam nie komorimituj się, bo to żałosne.

  Btw. Popłakać się na widok CGI plastusia - xDDD

 • Adam Skywalker2021-01-01 15:11:52

  Tak.

 • Xalkigo2021-01-01 15:05:25

  @Adam Skywalker te niebezpieczne rzeczy to to że ma inne poglądy niż obecnie modne wśród celebrytów?

 • AJ732021-01-01 15:02:11

  To widać :P
  Generalnie, łatwo wychwycić na tych "reactions", gdzie udawanie czy sztuczność, a gdzie są prawdziwe emocje :)

 • Adam Skywalker2021-01-01 14:55:20

  Ale przynajmniej zgadzamy się w tym, że Tooos to manipulant i gra pod publikę :D

 • AJ732021-01-01 14:44:49

  GINA CARANO F O R E V E R !!!

 • Adam Skywalker2021-01-01 14:40:15

  Carano powiedziała bardzo dużo bardzo niebezpiecznych rzeczy w ostatnich miesiącach (już po pierwszych skandalach). Teraz nagrywa filmy ze znanymi hejterami i staje ostatecznie po Ciemnej Stronie.

 • AJ732021-01-01 14:39:57

  O, temacik o tubkowych "reactions" ?. No to walę - oglądałem w przypadku teaserów/trailerów sikłeli SW, i teraz ostatniego "Mando", chyba większość tubkowych reakcji :P
  Zaś reakcje z "The Rescue" - chyba wszystkie :D
  I tak, śmiało mogę powiedzieć, że w zdecydowanej większości są to wzruszenia szczere. Po prostu, i bez udawania. Zajawki z TFA grały pięknie na nostalgii. Może nie jakoś specjalnie wzruszająco, ale takimi sentymentalnymi ciarami, i to było widać w reakcjach na tubce.

  Ostatni odcinek sezonu "Mando" niedowierzanie, i za chwilę wzruszenie wyciskał na tych fanach, co to z miejsca rozpoznawali "Red Five". Łzy się lały, bo całe "wejście" Luke`a, to piękny hołd dla tej postaci i przywrócenie jej właściwego - n a l e ż n e g o miejsca. To jest Luke prawdziwy, jakiego zapamiętaliśmy, a nie jego na siłę wciskana przez korpo wersja przegrywa, tylko po to, by zgliszczach tej postaci, postawić Rejównę.
  I to właśnie widać było w reakcjach, że ktoś tam dał wyraźny sygnał do fanów - hej, my wiemy, kto za tym stał i kto spartolił Luke`a w sikłelach :P, a my to gumkujemy i to nie jest nasze ostatnie słowo w temacie :D

  A reakcja owego Tooosa NIE jest szczera, tylko sztuczna.

  Szczerość fanowska wygląda tak, jak u tego vikinga, co to pewnie jedną ręką rzuca stodołami, a drugą rąbie lasy, ale tu : https://youtu.be/TN0v40DjNUA?t=570 jest emocjonalnie rozwalony. To jest prawdziwe wzruszenie i emocje prawdziwego fana :)

 • JJ Abrakad Abrams2021-01-01 14:31:17

  Coś ty się tak na tą Ginę Carano uwziął ? Nawet jeśli jej komentarz nie był to potrzebny to nie powiedziała nic oburzającego.

 • Adam Skywalker2021-01-01 14:02:54

  Star Wars Theory: połączenie bzdurnych plotek, notatek z Wookieepedii i chwytliwych, często anty-Disneyowych nagłówków. Wszystko robione dla kasy, by sprzedawać nielicencjonowane gadżety; nie z pasji. Nic wartościowego. Zabrakło uwagi, to stojące za tym korpo tworzy teraz sztuczny konflikt ze "złym Lucasfilmem".


  Teraz już gość nawet nie udaje zwykłego i spokojnego fana - połączył siły z radykałami z TFM, a jako wisienką na torcie powraca nasza "ukochana" Gina Carano xD

  Od lat szukają czegokolwiek na Pabla, mam nadzieję, że im się nie da.

 • Lord Sidious2021-01-01 13:50:16

  Ja sam się zastanawiałem na ile te filmiki są reżyserowane a emocje zagrane. No ale w przypadku Pablo i jego stanowiska to faktycznie wygląda źle.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..