The Mandalorian

„The Mandalorian” najbardziej piraconym serialem roku

Gdyby rozdawano nagrody w kategorii najlepiej piracony serial, „The Mandalorian” przęjąłby palmę pierwszeństwa od „Gry o tron”. Wg listy przygotowanej przez portal TorrentFreak, dzięki intrygującej polityce dostępności platformy Disney+, jak również wzbudzającej ograniczone zainteresowanie innej zawartości, popularny serial „The Mandalorian” był najchętniej nielegalnie ściąganym tytułem ubiegłego roku.

Prześcignął między innymi seriale: „The Boys”, „Westworld”, „Wikingowie” oraz „Star Trek: Picard”. Za zainteresowanie tytułem odpowiada także dobre przyjęcie przez fanów produkcji Jona Favreau i Dave’a Filoniego. Warto zauważyć, że ostatni odcinek drugiego sezonu - The Rescue zyskał na IMDB średnią ocenę 9,9 w skali do 10. Tak wysoka nota to ewenement. Nic dziwnego, że widzowie chcieli go zobaczyć.

Mamy nadzieję, że zmiany w Disney+, czyli wejście między innymi na pominięte rynki w Ameryce Południowej, Azji czy Europie Środkowej, a także wykorzystanie produkcji Foxa (w ramach pakietu Star przeznaczonego dla bardziej dorosłego widza), oraz ofensywa serialowa zmienią trochę tę statystykę w kolejnych latach.

Legalnie „The Mandalorian” także zrobił furorę. W listopadzie pojawił się na trzecim miejscu rankingu Nielsena, gdzie mierzone są zasięgi produkcji streamowanych. Był to pierwszy tak wysoki wynik produkcji Disney+. Królował wówczas serial Netflixa – „Gambit królowej”. Kilka tygodni później rolę się odwróciły i to „The Mandalorian” zwyciężył. Miał zasięg 29%, podczas gdy „Gambit” 20%, a kolejny „The Crown” 14%.

Warto dodać, że ostatni odcinek został przemontowany na Disney+. Zmiana jest niewielka, jedynie w napisach końcowych. Zdecydowano poświęcić finałowy odcinek zmarłemu niedawno Jeremy’emu Bullochowi.Tymczasem Mark Hamill podziękował twórcom serialu za ostatni odcinek. Warto przypomnieć, że niedawno Mark wspominał o konieczności zachowania tajemnicy w związku z jego udziałem w tym odcinku.Na jeden z tweetów Hamilla odpowiedziała Ming-Na Wen, czyli aktorka grająca Fennec. Przyznała, że móc dzielić scenę w produkcji z Markiem Hamillem to jedno z największych osiągnięć jej kariery.Ming zobaczymy w tym roku w serialu „The Book of Boba Fett”.

Warto dodać, że opóźnienie w produkcji, nie jest spowodowane jakimiś problemami na planie, a raczej przeładowaniem w związku z nowymi projektami i zapewne ograniczeniami związanymi z COVID-19. Na razie czekamy na informacje, czy faktycznie premiera trzeciego sezonu nastąpi w 2021, czy zostanie przesunięta na 2022.Tagi: COVID-19 - koronawirus (20) Dave Filoni (489) Disney (431) Disney+ (195) Gra o tron (55) Jeremy Bulloch (29) Jon Favreau (131) Mark Hamill (367) Ming-Na Wen (7) Netflix (45) Star Trek (109) The Book of Boba Fett (5) The Mandalorian (288) Twitter (77)

Komentarze (28)

Ludzie wiedzą co się dobrze ogląda

The Rescue zyskał na IMDB średnią ocenę 9,9 w skali do 10. Tak wysoka nota to ewenement. hejtery!!!! Jak śmiom?

Kwestia gustu, co kto lubi.

A najlepszym filmem jest Avengers Endgame XD

Najlepszy serial to i najbardziej piracony. Proste? Proste!

Nadal ich nie widziałem. ~:)

*Happy Hondo Ohnaka noises* :D

To nie znaczy, ze nie ma. Patrząc w ratingi z zeszłego roku trochę tego jest.
https://editorial.rottentomatoes.com/guide/best-tv-shows-of-2020/

Zaprzeczam. Na pewno nie widziałem lepszego serialu od Mando w zeszłym roku. A jak poskrobię, to pewnie od paru lat.

Jedyny w swoim rodzaju tzn. jedyny serial SW live-action obecnie :P
Bo bardzo dobrych seriali, a takich 50 razy lepszych od Mando ogólnie jest od pęczka, i temu nawet nikt nie da rady zaprzeczyć.

No i super !. Jeśli tylko "Mando" przestanie być jedyny w swoim rodzaju początek spoilera czyli bardzo dobry :P koniec spoilera, a kolejne seriale będą jeszcze lepsze, to tylko się cieszyć :)

Z powodu Grogu i tego że to pierwszy serial live-action SW w tym przypadku nie, ale na pewno fani oraz dzieci odpowiadają za generowanie popularności takich Clone Warsów, Rebelsów i innych Resistanców, i prawdopodobnie to samo przytrafi się trzeciemu Mando, który już nie będzie "jedynym w swoim rodzaju", bo w świetle kilkunastu innych powstających teraz seriali (zwłaszcza Obi i Ahsoka), i bez cukierków w postaci Grogu i Luke`a.

No i taki serial dostał przecie, czyż nie ? :P
Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć teraz, że popularność "Mando" around the world, generują only fani SW ?

Wątek Bo-Katan mogą dać w oddzielnym serialu, nie miałbym nic przeciwko :)

Tylko dalej mówisz to z perspektywy fana uniwersum, a nie zwykłego widza, który fanem nigdy nie był, świat SW go mało obchodzi, a chciałby może obejrzeć fajny serial sci-fi/fantasy.

Kanon jest najmniej ważny pod tym względem. Mnie przynajmniej notki garniturów w excelu średnio interesują.

Grogu - wiadomo, że wesoła maskotka, MacGuffin ostateczny. Jest tym dla Mando czym są małe kotki dla internetu. I w tym się przejawia mała własna inicjatywa twórców, niepłynąca z wewnątrz. Oklepane i wykalkulowane na zysk.
A o bounty hunting nie byłbym taki pewien. Trzeba jeszcze rozwiązać wątek Bo-Katan, a znając tempo tego serialu, może to potrwać kolejne 2 sezony :P

Gadajo o Grogu i o Luke`u z prostej przyczyny - powinieneś to wiedzieć doskonale :)
Zatem podaję - finał był zaskoczeniem na maksa, w sensie pozytywnym. Raz, że nikt nie spodziewał się, że dojdzie do rozstania z Grogu (znaczy, każdy wiedział, że musi to nastąpić "kiedyś", ale nie, że "już" :P), dwa, że pojawienie się cameo, którego prawie nikt się nie spodziewał, narobi tyle zamieszania w sensie pytań, gdzie i do jakiego punktu fabularnego nas to zaprowadzi.
I to, że pojawiło się tyle pytań po finale, jest dobitnym przykładem na to, jak dobry był-jest to serial.
Cieszę się, że pomogłem :)

Tak, o bounty huntingu :). Tak, było niewiele. Ale mnie kupiło od początku, bo takiego serialu oczekiwałem od lat w sumie, o czym zresztą w temacie "Mando" hajperowałem , zanim Grogu wstawili w kadr, więc
Tak, o bounty było super, pojawił się Grogu - też super, ale mam nadzieję, że w kolejnej odsłonie wrócą na stare tory - choćby w małej części.

Kotory nie są kanoniczne przecie ...
Nie powiedziałbym też, że popularność ostatniego odcinka "Mando", wynika z pojawiającego się cameo. W dużej części na pewno. Ale jeśli prześledzisz tubkowe reactions, to zobaczysz, że to Grogu bardziej kradnie finał. W mniejszym jednak stopniu, Luke.

Mamy np oba KOTOR-y, wybiegające daleko od tego co znamy z filmów, poza realiami. Nie trzeba ich oglądać, żeby połapać się o co cho a i samym storytellingiem są świetne same w sobie. A na ile popularność ostatniego odc Mando wynika z powrotu wymarzonego Luke`a, a na ile z opowieści? Ile osób gada tam o czymś innym niż o Luke`u? Jak ktoś nie oglądał OT, to dla niego Luke będzie zwykłym czarownikiem, na którego wszyscy się dziwnie patrzą.

Bardzo dobry serial o Mando przed spotkaniem Grogu = o bounty huntingu? No tego to w serialu było stosunkowo niewiele :P

Buuu zżarło mi ślicznego komenta... ~:`(

Abstrahując od jakości Mando - czyli patrząc w ten sposób, disclaimer, jesteś w stanie wysoko ocenić coś z SW tylko jeśli będzie tworem znaczaco odbiegającym od znanego nam z PT/OT SW?

Zostanie to, czym był "Mando" przed spotkaniem z Grogu - bardzo dobrym serialem o "Mando" :D

po prostu bardzo dobry
Hmm kwestionowałbym, zważając na to ile on tak naprawdę zawdzięcza temu co powstało przed nim :P Wyrzucić z niego fanserwis, nawiązania i otoczkę Gwiezdnych wojen i zostanie, no właśnie, co?

Popularność i sukces "Mando" osiągnięty nie został poprzez "zakazany owoc smakuje najlepiej". Serial jest po prostu bardzo dobry, i tyle :). Gdyby był słabym serialem, to żadne "tylne drzwi" by tu nie pomogły, i skończyłoby się na jednym sezonie.

Życzę więc Disneyowi, by kolejne seriale były na poziomie - albo i jeszcze wyżej, jak "Mando".

Życzę Disney+ kolejnych sukcesów w postaci ograniczonej dostępności i niezadowalającej liczby subskrybentów. Zakazany owoc smakuje najlepiej, co sprawia że choć widzowie dobierają się do produktu "tylnymi drzwiami", tak dzięki czemu popularność sięga zenitu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "The Mandalorian"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.