TWÓJ KOKPIT
0

Gry

Powstało Lucasfilm Games

2021-01-20 08:58:36Miniony tydzień obfitował w wiele informacji ze świata gier. Zebranie ich wymagało czasu, ale trzeba przyznać, że wyłania się z nich bardzo ciekawy obraz dla fanów Gwiezdnych Wojen.
Okazuje się, że nie tylko fani nie byli do końca zadowoleni z tytułów, jakie otrzymaliśmy od Electronic Arts w ramach umowy na wyłączność do tworzenia gier ze świata Gwiezdnych Wojen. Disney ujawnił stworzenie (a może wypadałoby napisać, przywrócenie?) oddziału odpowiedzialnego za zarządzanie markami należącymi do Lucasfilm, bo oczywiście nie mówimy tutaj tylko o Gwiezdnych Wojnach. Już na drugi dzień potwierdzono prace nad nowym Indianą Jonesem od twórców ostatniego Wolfensteina, czyli Bethesdy. W tym miejscu możnaby się zastanowić nad platformami docelowymi tej produkcji, jako że Bethesda od niedawna jest własnością Microsoftu, ale trudno sobie wyobrazić, aby Disney zrezygnował z wielomilionowej bazy graczy posiadających Playstation.Nowopowstałe Lucasfilm Games nie jest samo w sobie studiem, a raczej wydawcą gier, których przygotowanie zlecane będzie zewnętrznym firmom. I w ten sposób dowiedzieliśmy się, że Electronic Arts nie będzie już posiadało wyłącznych praw do marki. Pierwszym znakiem tej zmiany będzie gra RPG z otwartym światem, którą przygotuje Ubisoft i choć malkontenci już narzekają na kolejną "ubigame w nowych szatach", to myślę że wielu wyposzczonych fanów Gwiezdnych Wojen przyjmie taki tytuł z otwartymi ramionami. Ubiosft zamieścił krótką informację na twitterze, wskazując zespół, który zajmie się produkcją gry:Jak widać, będzie to studio Massive Entertainment, a więc ludzie którzy dali światu bardzo dobre The Division. O grze wiemy na razie tyle, że nie będzie to "gra usługa", powstanie na silniku Snowdrop (między innymi obie części The Division, South Park: The Fractured but Whole) i że proces dopiero się rozpoczął, więc nie należy oczekiwać szybkiej premiery.

Z drugiej strony broni nie składają Elektronicy, którzy na swoim twitterze zamieścili następujący wpis:


A dzięki dociekliwości fanów wiemy, że do pracy w studiach nagraniowych giganta wróciła większość aktorów głosowych biorących udział w powstawaniu Battlefront II, wygląda więc na to, że "trójka" naprawdę powstaje.

Nie wiem jak wy, ale ja uważam, że to najlepsze możliwe rozwiązanie. Antyfani Electronic Arts dostanę gry od innych producentów, a Ci którym spodobał się rozbudowany Battlefrontowi II i Fallen Order, mogą liczyć na kontynuacje tych przygód.
TAGI: Electronic Arts (134) LucasArts (110) Lucasfilm (695)

KOMENTARZE (12)

 • Lord Bart2021-02-14 05:45:54

  monopole zawsze są złe... a Ubisoft z SW? nie wiem co o tym myśleć, ale jakoś się cieszę skrycie...

 • nedz1232021-01-22 00:26:28

  Utrata prze EA wyłączności do tworzenia gier to jedna z najlepszych rzeczy jaka spotkała SW od bardzo dawna! Co najmniej od RO no może od premiery The Falen Order, który pokazał, że można dalej w uniwersum SW jakąś fajną spoko gierkę zrobić.

  A na utracie praw SW nic nie stracą inne firmy mogą ogarnąć coś ekstra, a EA być może też (ale w to drugie to nie bardzo wierzę) może chyba już zapowiedziany squel The Fallen Order?

  Byłabym w siódmym niebie gdyby któreś ze studii zrobiło grę o łowcach nagród wyszedłby wtedy z dużym prawdopodobieństwem Wiesiek SW w sumie, ale co mi tam SW kocham Wieśka także.:P

 • Darth Ponda2021-01-20 22:54:51

  Grałem dużo w mobilek EA i zasadniczo są słabe. NfS to porażka, Simsy też, nowe Simsy są jeszcze gorsze. SimCity jest w porządku, Real Racing 3 też (choć trochę zbyt p2w), Dungeon Keeper to zmarnowany potencjał.

 • AJ732021-01-20 22:37:35

  Ależ oni (te EA, znaczy się), mają cały mobilny oddział na kierunku mobilnym właśnie. Pozazdrościć tylko, bo prężnie działają. Jest Fifa mobilna :D, są Simsy, Need For Speed, i tylko ze SW im nie wyszło ... ciekawe dlaczego ? :D:D:D

  Dobra, GoH jest fajne, i nawet mnie wciągło swego czasu, do czasu aż złapałem się na tym, że coraz trudniej idzie, i może coś tam by i kupić ... No, i to był koniec mojej mobilnej przygody ze SW :)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-01-20 21:33:46

  Uprising było spoko, miało tylko jeden problem, było za uczciwe

 • disclaimer2021-01-20 21:29:39

  Niech mi oddadzą kasę za Lego Star Wars!

 • Darth Ponda2021-01-20 20:49:50

  (Nie)stety większość mobilek upadła. W zasadzie nie wiem czy ostało się coś poza Galaxy of Heroes. Może Puzzle Droids? Reszta padła.
  Oczywiście, nie liczę portów Lego.

 • SW-Yogurt2021-01-20 20:48:25

  Gwiezdnowojennych?
  Ja, niestety, jestem wykluczony. ~:`( Na moją mobilkę nic nie ma, a na nową nie będzie. ~:)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-01-20 20:06:47

  @Jogurt, zalew mobilek już jest

 • SW-Yogurt2021-01-20 17:59:53

  Już widzę ten zalew mobilek i usług. ~:D
  No chyba, że się mylę i firmy sprawią mi niespodziewankę za 30PLN/sztukę.

 • AJ732021-01-20 17:22:43

  Piekło zamarzło !, aż chce się zakrzyknąć :)
  Cała ta sytuacja z petardą zwaną Lucasgames jest o tyle ciekawa, czy wręcz rewolucyjna (EA przyzwyczaiło nas, że ich gry SW to mała zagrodka tematyczna/gatunkowa, poza którą nie wyjdą przecie - choćby i piekło zamarzło), bo teraz właściwie wszystkie growe scenariusze są możliwe i wykonalne.
  Obsidian robi SW a wydawcą jest MS ? - why not ? :D. Coś, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe, właśnie się dzieje :)

 • mkn2021-01-20 09:17:36

  Wyłączność na gry SW dla EA to był jeden z najwiekszych błędów Disney`a/LFL. Dobrze, że jeszcze trochę i koniec tej choorej sytuacji.

  Wysyp seriali, High Republic, a teraz jeszcze EA straci wyłączność. Pięknie! <3

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..