Różne

P&O 420: Dlaczego Imperium nie zabiło Baila Organy?P: Skoro Vader wie, że Bail Organa jest częścią Sojuszu Rebeliantów (w The Force Unleashed), dlaczego więc nie został zabity przez Imperium wcześniej niż przed zniszczeniem Alderaanu?

O: Podczas Wojen Klonów Bail Organa był członkiem Delegacji Dwóch Tysięcy, która stała w opozycji do rosnącej władzy Najwyższego Kanclerza, zanim Palpatine ogłosił się Imperatorem. Więc natychmiast wiedzieli, że Bail może być zagrożeniem. Wraz z utworzeniem Imperium Organa widział osobiście represje wobec tych, którzy byli członkami Delegacji, więc starał się zachować wszelkie pozory, iż poddał się regulacjom Nowego Porządku Imperatora. Może się wydawać, iż logicznym posunięciem byłoby usunąć się gdzieś w cień, zwłaszcza gdy ma się córkę Anakina Skywalkera do wychowania. Lecz Bail uznał, że lepiej będzie zostać w korytarzach prowadzących do władzy, licząc, że da się coś zmienić od środka Imperialnego Senatu.

Bail Organa


Jak widzieliśmy w „The Force Unleashed”, kłamstwa Baila zostały wyjawione, gdy uczeń Vadera zgromadził razem grupę istot, które stały się założycielami Sojuszu Rebeliantów. Palpatine oczywiście zamierzał przeprowadzić egzekucję tych przywódców i stałoby się tak, gdyby nie bunt ucznia przeciw Vaderowi i Palpatine’owi. Bail i inni uciekli, ocalili swoje życie, Sojusz zaś działał w podziemiu, dzięki czemu unikano represji ze strony Imperium. Warto odnotować, że Leia uniknęła bycia zobaczoną przez Vadera (w TFU jej hologram się rozłączył zanim przybył Vader), więc Imperium nie miało żadnych dowodów łączących ją z Sojuszem. Palpatine i Vader wiedzieli, że z powodu jej pozycji w Senacie nie mogą jej nic zrobić bez dowodów. Bail Organa zaś nie był już Senatorem, jednak Palpatine widział w nim potencjał, aby użyć go przeciw Lei. To właśnie wykorzystał Wielki Moff Tarkin, gdy groził Lei wysadzeniem Alderaanu, jeśli nie poda mu lokalizacji bazy Rebeliantów. Co chodziło Lei w głowie w tym czasie? Czy pozwoliłaby ojcu umrzeć? Czy może wydałaby Rebelię? Albo jak mogła uratować i ojca i Rebelię jednocześnie? No i jeszcze złapana na kłamstwie właściwie skazała się na śmierć. Nic z tego zamieszania nie miałoby miejsca, gdyby usunięto wcześniej Baila Organę.Tagi: The Force Unleashed (149) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (483)

Komentarze (5)

The Force Unleashed ... brrrr... 9/10 w recenzji ... dziewięć na dziesięć

Po co sięgać po TFU, lepsze wyjaśnienie jest w książce "Revenge of the Sith" Stovera. Podczas inauguracji Imperium i przemówienia Palpatinne`a, Amidala była w loży z Bailem Organą. Doradziła mu żeby poparł Imperium, a jednocześnie "robił to co potrzebne". To jedyny sposób aby przetrwać. Tak więc Bail udawał pokornego senatora popierającego Palpatine`a.

Jeśli tak, to był agentem przekręconym jeszcze raz. Ma trzeci długopis!... Huttowie? Czarne Słońce? Kto miał na niego haka i dla niego ka$$ę? Konieczny jest film; zdradzając końcówkę, Baila nie było na Alderaan...

A może Bail był podwójnym agentem, co potwierdzałoby załączone zdjęcie na którym widać przebiegłe spojrzenie i 2 długopisy: jeden do podpisywania rozkazów Imperium a drugi rebelii.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.