Komiksy

Zaczynają się „Przygody w Wysokiej Republice”

Dzisiaj środa, czyli za oceanem i w internecie pojawiają się nowości komiksowe. Do oferty Marvela i IDW trafiły dziś kolejne zeszyty serii „Star Wars” Charlesa Soule i „Star Wars Adventures”, ale przede wszystkim nowe historie o Jedi z okresu Wysokiej Republiki.

Jako ostatni z zespołu Luminous do jej świata wkraczają Daniel José Older („Ostatni strzał”) i Harvey Tolibao („Rycerze Starej Republiki”), którzy jako kolejno scenarzysta i rysownik rozpoczęli dziś „The High Republic Adventures”. To seria komiksowa, która ma być przyjazna także dla dzeci, ale niekoniecznie skierowana stricte do młodego czytelnika. Historia w niej przedstawiona dotyczy grupy padawanów Jedi, którzy pod opieką mistrza Yoda organizują pomoc dla ofiar ataków Nihilów. W komiksie zobaczymy też przeciwników Zakonu, sceptycznych wobec samej idei Mocy. Jeden z młodszych członków tej grupy ma jednak pewien sekret, który sprawia, że cały czas stoi na duchowym rozdrożu.Dziś premierę ma także drugi zeszyt serii „The High Republic” Marvela, która opowiada o przygodach nowo pasowanej rycerki Jedi Keeve Trennis oraz jej dawnego mistrza - Sskeera, którzy śledzą rozprzestrzeniającą się w zatrważającym tempie plagę Drengirów. Za ten komiks odpowiadają Cavan Scott (scenarzysta) oraz Ario Anindito (rysownik).Jak donoszą fani z USA, w niektórych księgarniach jest też już dostępny kolejny numer Insidera z nowym opowiadaniem Charlesa Soula, które rozgrywa się po wydarzeniach z jego powieści „Light of the Jedi”. My czekamy jeszcze tydzień na wersję cyfrową.

Po mocnym początku, „The High Republic” teraz na kilka miesięcy zwolni tempo, chociaż od czasu do czasu będą dalej pojawiały się kolejne zeszyty komiksów. Wysoka Republika na dużą skalę powróci w czerwcu.Tagi: Ario Anindito (2) Cavan Scott (78) Charles Soule (103) Daniel José Older (34) Harvey Tolibao (2) IDW Publishing (44) Marvel Comics (374) The High Republic (Project Luminous) (64)

Komentarze (20)

patrząc na te fragmenty bardzo bym chciał żeby na B wrócił konkurs dymkowy :P

No to wszystko jasne :D

Bo Anakin to twardziel, co to granit żarł i kostkami brukowymi s..., a Luke to mięczak, co kolorowe mleko pijał. ~;D

A teraz powiedzcie mi dlaczego ręka Anakina jest mechaniczna z wyglądu, a Luke`a pokryta skórą zaledwie dwie dekady później, a Wy tu o setkach (tysiącach) lat mówicie :D

@Mistrz Mateusz - jeszcze w temacie protetyki, to Cay Qel-Droma, 4000 lat przed Yavinem, po prostu przykręcił(?), przyspawał(?), no, doczepił sam sobie rękę droida i działała. Trzy tysiące osiemset lat przed HR. ~:)

Pasuje idealnie do sytuacji z HR, ale autor chyba nie chciał prowokować kolejnej g*wnoburzy XD

Pełny tekst to Psy szczekają, karawana idzie dalej

@p4v

Wymagasz za dużo od autora tego tekstu. Przecież to trzy słowa do zapamiętania.

Legendarnym na pewno [url]Tekst/2638[/url] ~:)

Aha, to Trandoshanom odrastają kończyny? Tego nie wiedziałem. Dzięki SW-Yogurcie! :)

Długo, w zasadzie od kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Sskeera po utracie ręki i jednocześnie bez sztucznej kończyny zastanawiałem się nad tym dlaczego nie zafunduje sobie mechanicznej ręki. I to przemyślenie doprowadzało mnie do szału, bo prowadziło mnie jednocześnie do punktu, w którym zacząłem podawać w wątpliwość czy w ogóle w kanonie technologia 200 lat przed TPM jest na tyle zaawansowana, by móc konstruować sztuczne kończyny, działające w tak samo zaawansowanym stopniu jak w całej sadze. Szczerze mówiąc zacząłem dopuszczać możliwość, że w erze High Republic technologia nie była na tyle zaawansowana, tym niemniej wydawało mi się to idiotyczne i nieprawdopodobne. Bo jak niby 200 lat wcześniej w uniwersum, które jest tak zaawansowane technologicznie miałoby nie być czegoś, co już w naszym realnym, o wiele mniej zaawansowanym technologicznie świecie, jest testowane i powoli wprowadzane? Aż zacząłem się bać, że jeśli to prawda, to co dopiero będzie w erze Old Republic, która kiedyś będzie musiała w kanonie nadejść - jakich wówczas technologii nie będzie, skoro różnica między sagą Skywalkerów a High Republic to 200 lat, a różnica między nimi oboma a Old Republic to jakieś ponad trzy tysiące lat. Ale chyba na szczęście, drogi SW-Yogurcie, tą informacją przywróciłeś mi wiarę w sensowne, logiczne, racjonalne i przede wszystkim spójne budowanie świata in-universe przez naszych kochanych twórców. :)

Niech Moc będzie z Wami.

Sskeerowi łapka będzie odrastać już w tym odcinku, czy dopiero w kolejnym? Milusio będzie wyglądał. ~:)

Mi też bardziej brzmi "jedzie", ale częściej widzę "idzie", więc niech idzie.

To zależy. Z perspektywy wielbłąda - idzie.

Karawana chyba jedzie, a nie idzie

Nie podoba mi się, rysunki, kolory, Yoda fatalny.

@joda
Tak na legalu to:
https://www.idwpublishing.com/product/star-wars-the-high-republic-adventures-1/

Gdzie w internecie moge przeczytać komiksy?
Bo ciągle słyszę same pozytywne recenzje

ŚWIETNY KLIMAT w High Republic #2! A Adventures również przyjemne, szczególnie druga połowa.

Czekam na narodziny Sithów w ramach najlepszej ery. <3

Dobre komiksy.
HR #2 lepsze niż #1, fajny klimat, akcja się rozkręciła, robi smaka na c.d.
HR Adventures dużo lepsze niż regularne zeszyty od IDW.

We are all the Republic

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.