Różne

Warszawski radny chce upamiętnić Gwiezdne Wojny

Onet

W Warszawie z ciekawą inicjatywą powiązaną z Gwiezdnymi Wojnami wyszedł jeden z radnych. Jak poinformował Onet Kacper Pietrusiński, stołeczny radny Koalicji Obywatelskiej wspólnie z Warszawskim Forum Samorządowym zwrócił się do prezydenta Rafała Trzaskowskiego z pomysłem stworzenia muralu ze świata Star Wars. Jak napisał w interpelacji: „Mural o tematyce Gwiezdnych Wojen z pewnością uatrakcyjniłby przestrzeń miejską, budząc zainteresowanie zarówno warszawiaków, jak i turystów. Wydarzeniem mógłby się stać sam proces powstawania muralu, w który zaangażować można by nie tylko artystów, ale także warszawskie środowiska fanów Star Wars”.

W stolicy w ubiegłych latach powstało wiele murali upamiętniających m.in. właśnie postacie z różnych filmów i seriali. Ratusz jak na razie nie powiedział „nie” inicjatywie stwierdzając, że muszą ją rozważyć i sprawdzić czy znajdzie się odpowiednia lokalizacja pod taki mural. Na pewno poinformujemy Was jak zakończy się ta sprawa.

Przypomnijmy, że w Polsce mural z Gwiezdnych Wojen znajduje się m.in. w Bydgoszczy - możecie go zobaczyć poniżej, a my pisaliśmy o nim w tym miejscu.Tagi: ciekawostki (139) Warszawa (310)

Komentarze (7)

VaderTrn, a gdyby to był pomysł kogoś z parti rządzącocej, to co? Hę?

dziwne to zapytanie do miasta skoro w Wawie jest mnóstwo kapitalnych murali, ponieważ wystarczy uzyskać zgodę o właściciela budynku - co zresztą mogłoby służyć jako spore pole do nadużyć, biorąc pod uwagę jak w Polsce w głębokim poważaniu ma się plany zagospodarowania przestrzennego i architekturę krajobrazu - mówię o nadużyciach politycznych oczywiście...

Czyżby prowokacja, hehe :P

Byle dyskusja co tam ma być nie była prowadzona u nas. ~:)

Dlatego lubię takich polityków. Partii Rządzącej mówię "nie".

Świetna inicjatywa !.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.