TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 424: Ile czasu produkcji filmu zabierają zdjęcia?

2021-02-21 08:14:02



Dziś pytanie do Ricka McCalluma z października 2000, gdy zapytano go o harmonogram prac nad “Atakiem klonów”.



P: Ile tak naprawdę zajmuje kręcenie filmu, ile zajmie to w Epizodzie II? Czy większość czasu zabiera post-produkcja jak efekty specjalne, czy montaż itp.?

O: Główne zdjęcia do Epizodu II trwały od końca czerwca i do końca września. Teraz jesteśmy w Kalifornii i zaczynamy montaż oraz inne aktywności związane z post-produkcją. W następnym roku mamy zaplanowane kolejne rundy zdjęć, by dokręcić to co jest potrzebne z aktorami. To samo zrobiliśmy z Epizodem I. Od tamtego momentu film będzie w post-produkcji aż do planowanej premiery latem 2002.

Więc przez cały ten trzyletni proces (wliczając to rok na pre-produkcję) filmujemy może tylko z jakieś 14 tygodni lub coś koło tego.
TAGI: Epizod I: Mroczne widmo (589) Epizod II: Atak klonów (864) Rick McCallum (196) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (495)

KOMENTARZE (15)

  • rebelyell2021-02-23 19:04:52

    Mnie się podobają takie odgrzebywane pytania z czasów, gdy mało kto miał internet w domu. Ciekawie się to czyta.

  • Lubsok2021-02-23 12:29:06

    To jest fajna inicjatywa, takie ciekawostki. Ale niektórzy nadal nie rozumieją. xD

  • SW-Yogurt2021-02-22 22:49:58

    ~:)

  • Kasis2021-02-22 22:40:11

    Nawet jeśli nieaktualne, to są to ciekawostki. W przypadku pytań takich ja to mamy po prostu informację o tym jak było, jak powstawały poprzednie filmy. Nie widzę problemu.

  • Lord Bart2021-02-22 22:12:04

    *niektórzy oczywiście... przez takie rzeczy zapominam nawet o gramatyce :P

  • Lord Bart2021-02-22 21:51:27

    nie którzy nie ogarniają, że to nie Bastion zadaje te pytania? złoto XD

  • mkn2021-02-22 18:46:57

    Właśnie przejrzałem sobie archiwalne i część z nich już dawno zeżarła rdza :P

  • bartoszcze2021-02-22 18:08:58

    @mkn
    Stare pytania nie rdzewieją :)

  • mkn2021-02-22 16:14:23

    No przecież widać, że to oficjalny FAQ. Problem tylko że sprzed 20(!!!) lat XD
    Nie wiem po co to komu, a już robienie z tego serii newsów to dla mnie jakaś abstrakcja. Ale co kto lubi :P

  • Peter_D2021-02-22 14:36:56

    To jest zestaw pytań i odpowiedzi ze starej strony Starwars.com. Dawno temu w newsach było o tym.

  • mkn2021-02-22 13:55:02

    @kyloboski
    XD
    Ja do dzisiaj nie wiem czy to są jaja czy to tak na serio, ale ludziska czytają, komentują czyli widocznie jest sens i zapotrzebowanie na takie dziwne cuś XD

  • bartoszcze2021-02-22 12:28:43

    Kręcenie nie musi zajmować wiele czasu. Budowa scenografii to co innego ;)

  • Nestor2021-02-22 11:09:34

    14 tygodni kręcenia na 3 letni proces, najs. Kiedyś kręcenie to było 80% czasu pracy nad filmem i byli w stanie takie Bondy rzucać do kin co rok nawet. :)

  • kyloboski2021-02-22 11:08:48

    Skąd bierzecie te Pytania ? 2000r.! Zdążyłem zostać ojcem . Niedługo będę dziadkiem. Technika poszła do przodu . Nie ma lepszych pytań?

  • Peter_D2021-02-21 19:19:15

    Ja ostatnio 7 minutowy film/animację robiłem ok 7 dni. W projekt było zaangażowanych z 5 osób. Scenariusz, lektor itd...