Atak klonów

P&O 424: Ile czasu produkcji filmu zabierają zdjęcia?Dziś pytanie do Ricka McCalluma z października 2000, gdy zapytano go o harmonogram prac nad “Atakiem klonów”.P: Ile tak naprawdę zajmuje kręcenie filmu, ile zajmie to w Epizodzie II? Czy większość czasu zabiera post-produkcja jak efekty specjalne, czy montaż itp.?

O: Główne zdjęcia do Epizodu II trwały od końca czerwca i do końca września. Teraz jesteśmy w Kalifornii i zaczynamy montaż oraz inne aktywności związane z post-produkcją. W następnym roku mamy zaplanowane kolejne rundy zdjęć, by dokręcić to co jest potrzebne z aktorami. To samo zrobiliśmy z Epizodem I. Od tamtego momentu film będzie w post-produkcji aż do planowanej premiery latem 2002.

Więc przez cały ten trzyletni proces (wliczając to rok na pre-produkcję) filmujemy może tylko z jakieś 14 tygodni lub coś koło tego.Tagi: Epizod I: Mroczne widmo (585) Epizod II: Atak klonów (862) Rick McCallum (195) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (484)

Komentarze (15)

Mnie się podobają takie odgrzebywane pytania z czasów, gdy mało kto miał internet w domu. Ciekawie się to czyta.

To jest fajna inicjatywa, takie ciekawostki. Ale niektórzy nadal nie rozumieją. xD

Nawet jeśli nieaktualne, to są to ciekawostki. W przypadku pytań takich ja to mamy po prostu informację o tym jak było, jak powstawały poprzednie filmy. Nie widzę problemu.

*niektórzy oczywiście... przez takie rzeczy zapominam nawet o gramatyce :P

nie którzy nie ogarniają, że to nie Bastion zadaje te pytania? złoto XD

Właśnie przejrzałem sobie archiwalne i część z nich już dawno zeżarła rdza :P

@mkn
Stare pytania nie rdzewieją :)

No przecież widać, że to oficjalny FAQ. Problem tylko że sprzed 20(!!!) lat XD
Nie wiem po co to komu, a już robienie z tego serii newsów to dla mnie jakaś abstrakcja. Ale co kto lubi :P

To jest zestaw pytań i odpowiedzi ze starej strony Starwars.com. Dawno temu w newsach było o tym.

@kyloboski
XD
Ja do dzisiaj nie wiem czy to są jaja czy to tak na serio, ale ludziska czytają, komentują czyli widocznie jest sens i zapotrzebowanie na takie dziwne cuś XD

Kręcenie nie musi zajmować wiele czasu. Budowa scenografii to co innego ;)

14 tygodni kręcenia na 3 letni proces, najs. Kiedyś kręcenie to było 80% czasu pracy nad filmem i byli w stanie takie Bondy rzucać do kin co rok nawet. :)

Skąd bierzecie te Pytania ? 2000r.! Zdążyłem zostać ojcem . Niedługo będę dziadkiem. Technika poszła do przodu . Nie ma lepszych pytań?

Ja ostatnio 7 minutowy film/animację robiłem ok 7 dni. W projekt było zaangażowanych z 5 osób. Scenariusz, lektor itd...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.